دسته‌ها
اخبار

Wingårdhs سوئیت‌های هتل جنگلی تراکت را روی پایه‌های فولادی قرار می‌دهد


استودیوی معماری سوئدی Wingårdhs مجموعه‌ای متشکل از پنج سوئیت را برای هتل جنگلی تراکت در اسمالند تکمیل کرده است که بر روی پایه‌های ف،ی بلند شده‌اند تا به بازدیدکنندگان این احساس را بدهد که در میان سایبان درخت هستند.

این کابین‌ها که به‌منظور تمرکز بر طبیعت، ساده و مینیمال هستند، بخشی از مجموعه وسیع‌تر هتل تراکت است که شامل یک رستوران و سونا است که با مسیرهای جنگلی کوچک به هم متصل شده‌اند.

کابین چوبی پایه دار در سوئد
Wingårdhs سوئیت های جنگلی برای هتل جنگل تراکت ایجاد کرده است. ع، توسط Joakim Nådell است

Wingårdhs سعی ،د تا حد ممکن تأثیر کمتری بر چشم انداز داشته باشند، کابین های هتل را بر روی ستون های فولادی بالای پایه های بتنی قرار دادند و آنها را از چوب های محلی که در محل حمل می شد ساختند.

Gert Wingårdh، شریک Wingårdhs به Dezeen گفت: «ما می‌خواستیم تا حد امکان زمین را دست نخورده نگه داریم و تا حد امکان کمتر حفاری کنیم تا مطمئن شویم که سیستم‌های ریشه درخت – و هر چیز دیگری که در آن منطقه زندگی می‌کند – آسیبی نبیند.

یک جفت سوئیت چوبی در هتل جنگل تراکت
سوئیت ها بر روی پایه های ف،ی بلند شده اند. ع، توسط Joakim Nådell است

در یک آرایش تقریباً دایره‌ای گروه‌بندی شده، هر کابین از طریق یک سطح شیبدار طول، که مستقیماً به یک منطقه نشیمن منتهی می‌شود دسترسی پیدا می‌کند که به آرامی پهن می‌شود تا پنجره بزرگی را که به جنگل نگاه می‌کند، قاب کند.

در طرف مقابل، در طرف دیگر حمام و انباری، اتاق خواب‌ها خصوصی‌تر هستند و با پوشش‌های چوبی که سایه‌ای از سبز رنگ آمیزی شده است، تکمیل شده‌اند.

نگاهی اجمالی به سوئیت هتل جنگل تراکت در میان درختان
آنها از چوب های محلی ساخته شده اند

نورگیر عمیق بالای تخت، منظره‌ای از تاج درخت در بالا را قاب می‌کند، در حالی که یک پنجره گوشه چشم‌انداز بیشتری از جنگل را فراهم می‌کند.

هم در اتاق خواب و هم در ،مت نشیمن، دو پنجره باریک پشت درهای چوبی کوچک قرار دارند که می توان آنها را باز کرد و درختان را دید.

این تمرین می‌گوید: “همه روزنه‌ها برای به حدا،ر رساندن جذب طبیعت قرار داده شده‌اند. منافذ بالای تخت کلیدی است که حس آرامش بخش تماشای درختان کاج بلند را که در باد می‌پیچند، احساس کنید.”

در ادامه می‌افزاید: «این، همراه با دکور داخلی صمیمی و صرفه‌جویانه به رنگ سبز ک،وفیل، تجربه نامرئی بودن در وسط یک جنگل عمیق سوئد را تقویت می‌کند.

اتاق خواب چوبی کابین تعطیلات
پنجره ها به جنگل نگاه می کنند

تخته های عمودی کاج تقریباً برش خورده بیرونی کابین ها را پوشانده و ارتباط بصری با تنه های باریک درختان اطراف ایجاد می کند.

این تمرین گفت: «در مجموع ما سعی کردیم تا جایی که ممکن است ردپاهای ملایمی ایجاد کنیم – چه محیطی و چه واقعی – تا منطقه را همانطور که اولین بار بود دیدیم حفظ کنیم.

اتاق خواب سوئیت هتل جنگلی تراکت
بالای تخت ها نورگیرهای عمیقی وجود دارد

Wingårdhs توسط Gert Wingårdh تاسیس شد و دارای دفاتری در استکهلم، مالمو و گوتنبرگ است.

پروژه‌های قبلی این شرکت شامل تبدیل یک انبار فرسوده بار در مالمو به یک بازار سرپوشیده مواد غذایی پوشیده از فولاد فرسوده، و یک مرکز بازدیدکنندگان کاهگلی مشرف به دریاچه تاکرن در ج، سوئد است.

ع، ها توسط لینوس ،وند مگر اینکه خلاف آن ذکر شود.


اعتبار پروژه:

مشتری: ماتیاس و ساندرا سالتگ، هتل جنگل تراکت
معمار: Wingårdhs
معماران اصلی: گرت وینگارد و سارا هلدر
تیم: ترایان سیمپانو، پیتر اوهمان، مارتینا والگرن


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/03/wingardhs-trakt-forest-،tel-suites-stilts/