دسته‌ها
اخبار

Dumican Mosey خانه سانفرانسیسکو را در اطراف راه پله قرمز جهت می دهد


استودیوی محلی Dumican Mosey بازسازی یک خانه 1907 را با یک راه پله قرمز رنگ چهار طبقه در محله روسی هیل سانفرانسیسکو به پایان رسانده است.

دومیکن موزی خانه 3300 فوت مربعی (300 متر مربع) به نام خانه پلکان قرمز را در سال 2022 تکمیل کرد.

باغ بیرونی و پشتی خانه پلکان قرمز اثر Dumican Mosey
خانه پله قرمز در ابتدا در سال 1907 ساخته شد

اقامتگاه تکمیل شده ردپای ساختمان اصلی را حفظ کرد اما فضای زندگی را با حفاری یک سطح زیر طبقه همکف و افزودن یک طبقه یک طبقه به بالای خانه گسترش داد.

خانه موجود به گل میخ ها کشیده شد و دوباره پیکربندی شد، در حالی که بسته خالی مجاور به ،وان یک باغ جدید برای حفظ فضای باز کمی در شهر متراکم توسعه یافت.

تراس فضای باز در خانه پلکان قرمز اثر Dumican Mosey که به اتاق خواب منتهی می شود
Dumican Mosey یک طبقه به ساختمان اضافه کرد

بنیانگذار اریک دومیکان به Dezeen گفت: «این پروژه از میل به کیفیت بی انتها الهام گرفته شده است، که با نشانه گذاری مجسمه ای جسورانه که هر چهار طبقه را به هم متصل می کند برجسته شده است.

ما بر روابط قوی فیزیکی، فضایی و بصری بین فضاهای داخلی و ساختمان، باغ و فضای باز بلوک می، و همچنین مناظر پانوراما به خلیج، برج کویت و مرکز شهر تاکید کردیم.

Dumican Mosey ابتدا برای انجام مطالعات سایت قرارداد بسته شد، اما زم، که مشتریان اصلی نقل مکان ،د، مالکان جدید را با استودیو مرتبط ،د، که با ادغام 1350 فوت مربع (125 متر مربع) به ایجاد ،یبی از مناطق عمومی باز و خلوتگاه های خصوصی کمک ،د. ) زمین با ملک مجاور.

اتاق نشیمن در خانه پلکان قرمز اثر Dumican Mosey با مبل های خا،تری و یک راه پله قرمز
این خانه در منطقه روسی تپه سانفرانسیسکو واقع شده است

ادغام ویژگی‌ها اجازه می‌دهد تا جنبه‌های بسته خانه از طریق یک دیوار پنجره قابل اجرا باز شود که “اتصال بدون درز” را به باغ نصب شده بین سازه‌ها ارائه می‌دهد.

از بیرون، خانه به صورت مجموعه‌ای از فضای خالی تاخورده دیده می‌شود که جذابیت بصری و انسجام ایجاد می‌کند. ورودی جلو با سدر قرمز عمودی غربی – که با لکه خا،تری رنگ آمیزی شده است – و یک پنجره دو ارتفاع مشخص شده است.

درب ورودی چوبی جامد جای خود را به راه پله چهار طبقه مرکزی می دهد که به صورت سفارشی با ام دی اف مرغوب تولید شده و با رنگ قرمز پررنگ رنگ آمیزی شده است.

دومیکان توضیح داد: «پله‌ها هم به‌،وان تسکین‌دهنده مجسمه‌سازی و هم به‌،وان گردشی مبتنی بر بودجه عمل می‌کنند. پلکان تاثیر بصری خود را با فضا عوض می‌کند [becoming] مجموعه‌ای از صفحات تا شده و مفصل‌دار، که زیبایی‌شناسی کلی ساختمان را منع، می‌کند.”

یک راه پله با نرده های قرمز
استودیو یک راه پله قرمز پررنگ اضافه کرد

جدا از راه پله قرمز، پالت متریال داخلی بیشتر محفوظ است. کفپوش چوبی بلوط تخته ای پهن در سطوح بالایی کشیده می شود و کابینت بلوط سفارشی – با کشوهای یکپارچه و میزهای گر،تی نازک – حس تمیزی و گرمی را در آشپزخانه ایجاد می کند.

با این حال، هر اتاق دارای رنگ‌هایی است: کابینت‌های آبی کم‌رنگ در حمام، قفسه‌هایی به رنگ غروب خورشید در اتاق نشیمن، و یک مبل طرح‌دار در فضای سالن.

اتاق نشیمن با یک صندلی استراحت در یک پنجره گوشه
پنجره های بزرگ مشرف به شهر است

افزودنی طبقه بالا از لبه خانه عقب نشسته است، مانند آلاچیق با نیمرخ نازک، و دارای سقف کنسولی با سوراخ مستطیلی است. یک تراس شیشه ای در ،مت پشتی پیچیده شده و فراتر از ردپای اصلی است.

در ،مت پشتی خانه، اتاق ها دارای پنجره هایی از کف تا سقف هستند که به چشم انداز شهر و باغ عقب باز می شوند. گچ بری سفید صاف و ف،ی با پوشش پودری مشکی بر روی سایدینگ سدر تأکید می کند.

باغ بیرونی و پشتی خانه پلکان قرمز اثر Dumican Mosey
چوب سدر نمای بیرونی را می پوشاند

این استودیو گفت: “به طور کلی، حس و حال خانه حسی از پیچیدگی معماری است که با زندگی آرام ملاقات می کند، در یک فضای شگفت آور فشرده که با این وجود تقریباً بی نهایت گسترده است.”

در نزدیکی محله ج، بازار سانفرانسیسکو، Dumican Mosey یک ساختمان صنعتی دهه 1920 را به محل س،ت و استودیو یک هنرمند معاصر تبدیل کرد که یک ماشین قدیمی را از سقف آویزان کرد.

سال گذشته، Dezeen بهترین راه پله های مجسمه سازی را از پروژه های معماری در سال 2022 جمع آوری کرد.

عکاسی توسط بلیک ماروین.


اعتبار پروژه:
معمار: معماران Dumican Mosey
پیمانکار عمومی: ساخت و ساز Devlin McNally
ساختاری: سازه های هلمز
چشم انداز: مالک / رنه بیهان


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/26/dumican-mosey-red-stair-،use-san-francisco-red-staircase/