دسته‌ها
اخبار

DAAR و برزیل برنده شیرهای طلایی در دوسالانه معماری ونیز شدند


خبر فوری: استودیوی معماری DAAR و برزیل به ترتیب جایزه شیرهای طلایی را در بینال معماری ونیز 2023 برای بهترین پروژه نمایش و غرفه دریافت ،د.

در مراسم رسمی اهدای جوایز به آنها اهدا شد دوسالانه معماری ونیز، صبح امروز در مقر این رویداد Ca’ Giustinian برگزار شد.

آنجاکه توسط معماران الساندرو پتی و ساندی هلال رهبری می شود، برنده شیر طلایی بهترین شرکت کننده در نمایشگاه آزمایشگاه آینده شد.

نمایشگاه DAAR در Arsenale، دوسالانه معماری ونیز
DAAR برنده جایزه بهترین شرکت کننده در آزمایشگاه آینده شده است. ع، توسط Andrea Avezzù است

نمایشگاه آن یک نمای ساختمان ت،یب شده است که هدف آن بررسی “براندازی معماری استعماری فاشیستی و میراث مدرنیستی آن” است.

هیئت داوران این دو نفر را به دلیل “تعهد دیرینه آنها به تعامل عمیق سیاسی با شیوه های معماری و یادگیری استعمار زدایی در فلسطین و اروپا” تحسین ،د.

در همین حال، برزیل برای غرفه خود به نام Terra جایزه شیر طلایی بهترین مشارکت ملی را دریافت کرد.

این مجموعه که توسط طراح معماری گابریلا د ماتوس و معمار پائولو تاوارس اداره می‌شود، دارای کف‌های پوشیده از زمین و پایه‌های زمینی درهم‌کوبیده است و هدف آن انتقال چگونگی شکل‌دهی سرزمین برزیل به درک میراث است.

غرفه داخلی برزیل در ونیز
برزیل برنده جایزه بهترین غرفه ملی شد. ع، توسط رافا جاسینتو، با حسن نیت از Fundação Bienal de São Paulo است

غرفه بریت،ا، رقص قبل از ماه، به دلیل مشارکت ملی در این مراسم تجلیل شد. این غرفه چگونگی طراحی فضا توسط جوامع دیاسپوریک جه، را جشن می گیرد.

به طراح معماری نیز تذکر ویژه ای داده شد ممنون لوونسون، استودیوهای معماری معماران ولف و عکاس سامی بالوجی برای مشارکت‌هایشان در نمایشگاه آزمایشگاه آینده.

شیر نقره ای برای یک شرکت کننده جوان آینده دار نیز در این مراسم رونمایی شد. برنده امسال طراح بود اولالکان جیفوس.

به معمار نیجریه ای دیماس نوکو شیر طلایی برای یک عمر دستاورد اهدا شد.

Nwoko، 88 ساله، بود برای این جایزه در ماه مارس انتخاب شد به پاس قدرد، از حرفه او که هنر، طراحی و تئاتر را در طول قرن 20 و 21 در برگرفته است.

یکی از موضوعات محوری هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی معماری، رویکردی به معماری به‌،وان حوزه‌ای «گسترش‌یافته» از تلاش‌ها است که هم دنیای مادی و هم دنیای غیرمادی را در بر می‌گیرد؛ فضایی که در آن ایده‌ها به اندازه آثار هنری اهمیت دارند، به ویژه در خدمت آنچه هنوز در راه است،” لسلی لوکو، متصدی امسال، در آن زمان گفت.

معمار نیجریه ای دماس نوکو شیر طلایی را برای یک عمر دستاورد اهدا کرد
شیر طلایی یک عمر دستاورد به دیماس نوکو اهدا شد

«به نظر کاملاً من، است که شیر طلایی برای یک عمر دستاورد به ،ی اعطا شود که آثار مادی او 70 سال گذشته را در بر می گیرد، اما میراث غیر مادی او – رویکرد، ایده ها، اخلاق – هنوز در مرحله ارزیابی، درک و تجلیل است. لوکو ادامه داد.

برندگان توسط هیئت داوری متشکل از معمار ایتالیایی Ippolito Pestellini Laparelli، معمار فلسطینی نورا آکاوی و متصدی آمریکایی تلما گلدن، در کنار سردبیر مجله Cityscapes تاو تاونگوا و معمار لهست، Izabela Wieczorek انتخاب شدند.

دوسالانه معماری ونیز از 20 می تا 26 نوامبر 2023 برگزار می‌شود. برای همه آ،ین اطلاعاتی که برای شرکت در این رویداد باید بد،د، و همچنین فهرستی از دیگر رویدادهای معماری و طراحی که در سراسر جهان برگزار می‌شوند، به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/20/golden-lions-venice-architecture-biennale-2023/