دسته‌ها
اخبار

Yuma Kano مواد ForestBank را از چوب غیرقابل استفاده ایجاد می کند


طراح ژاپنی یوما کانو از چوب، شاخ و برگ، پوست، خاک و دانه ها که در هفته طراحی میلان به نمایش درآمد، متریال تزئینی شبیه ترازو ایجاد کرده است.

کانو که کار خود را به همراه طراح همکارش به نمایش گذاشت شو اوتا به ،وان بخشی از نمایشگاه تاچ وود در محل برگزاری Alcova، می‌گوید که ایده پشت این پروژه این بود که نه فقط چوب، بلکه در کل جنگل ارزش پیدا کند.

نمایشگاه داخلی تاچ وود
ForestBank در Alcova در میلان نمایش داده شد

پس از جمع آوری چوب غیرقابل استفاده و سایر مواد جنگلی، آنها را با یک رزین اکریلیک مبتنی بر آب مخلوط می کند که از هیچ پایه معدنی واکنش پذیر یا حلال های آلی فرار استفاده نمی کند.

در صنعت جنگل‌های ژاپن، این تکه‌های کوچک چوب مواد زائد هستند. کانو به دیزین گفت. من می خواستم از ، ها استفاده مجدد کنم.

صندلی توسط یوما کانو
این ماده از ضایعات چوب ساخته شده است

تکنیک ابداع شده توسط کانو، موادی با ال،ایی ایجاد می‌کند که بسته به زاویه و عمق برش روی آن، و همچنین به ،یب موادی مانند شاخ و برگ، چوب، پوست، خاک و دانه‌ها متفاوت است.

این بدان م،ی است که مبلمان ساخته شده از مواد با علامت تجاری ForestBank نیز ممکن است با بزرگتر شدن ظاهر خود را تغییر دهد.

کانو می گوید: “برگ های سبز با تغییر فصل به نارنجی و قهوه ای تبدیل می شوند.”

“علاوه بر این، زمین از کف جنگل را می توان با آن مخلوط کرد، قهوه ای و سیاه را اضافه کرد، می تو،د ال،ای پیچیده مقطع ریشه ها و دانه ها را که معمولاً در زمین پنهان می شوند، مشاهده کنید و به رنگ های مختلف گونه های مختلف توجه کنید. درختان دارند.”

ج، ForestBank توسط Yuma Kano
مواد نهایی شبیه terr،o است

کانو مجموعه ای از مبلمان را از این مواد ساخته است که شامل یک میز، صندلی و یک رخت آویز است و می گوید این قطعات در نهایت می توانند بازیافت شوند تا مواد ForestBank بیشتری ایجاد شود.

او توضیح داد: «در واقع دارم از گرد و غبار قطعات اصلی برای قطعات بعدی استفاده می کنم.

نمایشگاه چوب لباسی تاچ
یک آویز مجسمه در تاچ وود به نمایش گذاشته شد

تمرکز نمایشگاه تاچ وود در میلان، نمایش روش‌های استفاده از چوب بود که در غیر این صورت به هدر می‌رفت.

در اینجا، قطعات مبلمان کانو با مجموعه مبلمان Ota، به نام Surfaced، در کنار هم قرار گرفتند که با استفاده از چوبی که قرار بود از کارگاه ها و کارخانه ها دور ریخته شود، ساخته شده است.

طراحان امیدوار بودند که این نمایشگاه طرح هایی را به نمایش بگذارد که تولید انبوه نمی تواند به آن دست یابد.

کانو گفت: «این ماده می تواند منحصر به فرد بودن هر تکه چوب کوچک را نشان دهد.

صندلی ForestBank
یک صندلی دارای پشتی ساخته شده از ForestBank است

در هفته طراحی میلان امسال تعدادی پروژه توسط طراحان نوظهور به نمایش گذاشته شد. ما به پنج طراح نوظهور که در بخش Salone Satellite در Salone del Mobile نشان می‌دهند، نگاه کردیم و ده نصب برجسته در میلان را به ،وان بخشی از پوشش خود گردآوری کردیم.

تاچ وود از 17 تا 23 آوریل 2023 به ،وان بخشی از هفته طراحی میلان به نمایش درآمد. برای رویدادهای معماری و طراحی بیشتر در سراسر جهان، راهنمای رویدادهای Dezeen را ببینید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/08/yuma-kano-terr،o-forestbank-wood/