دسته‌ها
اخبار

Yabu Pushelberg به فرهنگ چند وجهی LA در هتل های به هم پیوسته اشاره می کند


استودیوی طراحی کانادایی Yabu Pushelberg هتل Moxy و AC را در مرکز شهر لس آنجلس ایجاد کرده است تا ارجاعات مختلفی به شهر اطراف را در بر بگیرد.

این دو هتل در کنار هم در یک ساختمان طراحی شده توسط Gensler در مرکز لس آنجلس قرار گرفتند یابو پوشلبرگ انجام طراحی برای هر دو هتل.

طراحان از انواع مراجع LA در هر دو هتل استفاده ،د که به فرهنگ هنرمندان محلی، زندگی خیاب،، صحرا و همچنین تصاویر فیلم‌های هالیوود اشاره می‌،د.

لابی هتل مو،ی با موتور سیکلت
هتل مو،ی در مرکز شهر لس آنجلس بر اساس بیابان و سینما طراحی شده است

جورج یابو، یکی از بنیانگذاران استودیو، به Dezeen گفت: «تحرک و رویای کالیفرنیا همه با هم ،یب شده اند تا این فضا را ایجاد کنند.

گلن پوشلبرگ، یکی از بنیانگذاران، اضافه کرد: ما همچنین ظرافت را به تصویر کشیدیم.

این هتل ها به گونه ای طراحی شده اند که مکمل یکدیگر باشند و تجربیات مختلفی را برای مهمانان فراهم کنند، که تیم امیدوار است بتوانند در یکی از آن ها اقامت داشته باشند و از بارها و رستوران های دیگران بازدید کنند.

لابی هتل مو،ی لس آنجلس
یابو پوشلبرگ می‌خواست مهمانان را با حس “سختی” به چالش بکشد.

به گفته این دو، هتل‌ها قرار است نسخه‌های روزانه و شبانه یک شخص یا «مانند یک شخص در فیلم‌های مختلف» باشند.

هتل AC چشم انداز کار محورتر را فراهم می کند و مو،ی نمایانگر فضای کم نورتر است.

مبلمان شیک در سالن مو،ی
Moxy شامل ،مت های استراحت با مبلمان شیک است

مو،ی با استفاده از مضامین صحرا و ارجاعات به فیلم Easy Rider محصول 1969 با بازی پیتر فوندا، دیوارهای خاکی، آویزهای دیواری بافته شده و ادای احترام به فرهنگ موتورسیکلت را با یک پوف سفارشی با در نظر گرفتن هارلی دیویدسون طراحی کرده است. حتی یک موتور سیکلت در سالن لابی دارد.

“منپوشلبرگ گفت، اگر به مواد، رنگ ها و بافت ها نگاه کنید، به نوعی خاموش است که باعث روشن شدن آن می شود.

هتل AC با قالیچه یا دیوار پوش سفارشی یابو پوشلبرگ
هتل AC محدودتر است

همچنین در لابی Moxy فرشی شبیه به پوست مار با تصویری از یک مار وجود دارد.

این هتل شامل فضاهای استودیویی بالای لابی با چراغ‌های نئون و مبلمان شیک است. اتاق های کوچک با دیوارهای کاشی و سنگی؛ و یک نوار با الهام از “پمپ بنزین کنار جاده” با میزهای سنگی خالدار، کابینت مشبک ، ف،ی و صندلی های “پیله مانند”.

میز سیاه در هتل AC لس آنجلس
هتل AC برای تداعی اتاق زیر شیرو، هنرمند است

هتل AC محدودتر است. لابی در طبقه 34 قرار دارد و به گونه ای طراحی شده است که “خانه هنرمند” را با چشم اندازی از شهر در زیر تداعی کند. مصالح از معماری اسپ،ایی الهام گرفته شده است – مانند گچ بافتی و گچ.

این جزئیات در بارها، اتاق‌های مهمان و سالن کتابخانه، با اضافه شدن مجسمه‌های چوبی و کاشی‌های سیاه تیره ادامه دارد.

یابو پوشلبرگ فرش‌های اتاق‌های مهمان را به گونه‌ای طراحی کرد که «نقش هندسی و داستان رنگی موجود در هتل را منع، کند» و با کف‌پوش‌های چوب توس تضاد داشته باشد.

به گفته این تیم، هتل‌ها با هم قرار است تأثیرات محلی مختلفی را برای جذب مردم به مرکز شهر گرد هم بیاورند.

پوشلبرگ که از صحنه رو به رشد گا،ی در این منطقه به ،وان الهام‌بخش دیگری یاد می‌کند، گفت: «زمان من،ی برای حضور هتل‌ها در آنجا است، زیرا همه این افراد مختلف هرگز دلیلی برای رفتن به مرکز شهر نداشته‌اند.

لابی AC هتل مشرف به لس آنجلس
لابی AC در طبقه 34 ساختمان است

این طرح به دنبال مجموعه ای از هتل های دیگر طراحی شده برای مرکز شهر لس آنجلس است، از جمله هتل Per La طراحی شده توسط Jaqui Seerman، که یک ساختمان بانک در دهه 1920 را اشغال می کند.

بخش ماریوت، مو،ی ده‌ها هتل در سرتاسر جهان دارد، از جمله هتلی که اخیراً در Lower East Side نیویورک طراحی شده توسط Michaelis Boyd و Rockwell Group طراحی شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/06/yabu-pushelberg-moxy-ac-los-angeles/