دسته‌ها
اخبار

Wulf Architekten ایستگاه پلیس “قوی و در عین حال زیبا” را در بایرن ایجاد می کند


استودیوی Wulf Architekten مستقر در برلین از یک ایستگاه پلیس به رنگ آبی تیره که در نوارهایی از پنجره های برنجی پیچیده شده است در شهر باواریا پاسائو آلمان رونمایی کرده است.

در اطراف دو حیاط چیده شده است، معماران گرگ ساختمان را طوری طراحی کرد که هویت مشخصی به ،وان یک ایستگاه پلیس مدرن داشته باشد.

ایستگاه پلیس پاساو توسط Wulf Architekten
معماران Wulf ایستگاه پلیس را در P،au طراحی ،د

توبیاس وولف، بنیانگذار معمار وولف، گفت: «مفهوم اصلی دستیابی به ساختم، با طراحی شفاف، قوی و در عین حال زیبا بود که ظاهر آن توسط خودروهای پارک شده در اطراف آن مختل نشود.

او به Dezeen گفت: «ظاهر من، برای یک ایستگاه پلیس مدرن با یک زبان معماری روشن نشان داده شده است که در شبکه ساختاری دقیق آن در نما ارائه شده است.

حیاط در ایستگاه پلیس پاسائو
یک حیاط اطراف پارکینگ امن را احاطه کرده است

این ساختمان برای استقرار پنج بخش پلیس ایالت بایرن – بازرسی پلیس، تحقیقات جنایی با بخش جرایم سایبری جدید، بازرسی پلیس مرزی، خدمات اورژانس مرکزی و خدمات اورژانس فنی – در یک مکان طراحی شده است.

حول دو حیاط با یک بلوک اداری بلندتر و چهار طبقه، که شامل ورودی سرپوشیده است، در کنار بلوک پایینی که اطراف پارکینگ امن پیچیده شده است، تشکیل شده است.

وولف گفت: «حیاط بزرگ برای نگهداری ماشین‌هایی که می‌خواهیم از بیرون پنهان کنیم، استفاده می‌شود.

حیاط دیگر نور را به مرکز می آورد و اتاق های رو به آن را با نور طبیعی پر می کند.

فضای داخلی ایستگاه پلیس در بایرن
سازه بتنی در معرض رها شد

استودیو به ،وان اشاره ای به رنگ های پلیسی سنتی، بلستر آبی را برای نمای بیرونی انتخاب کرد که با قاب های پنجره های برنجی رنگ ،یب شد تا ظاهری متمایز به ساختمان بدهد.

وولف می‌گوید: «ما رنگ آبی را به ،وان رنگ غالب ساختمان انتخاب کردیم، اما در سایه‌ای کمی ظریف‌تر، زیرا ساختمان بسیار بزرگ است.

نمای افقی آبی نیمه‌شب با گچ شیاردار عمودی آن، در ،یب با نوارهای پنجره‌ای ممتد برنجی رنگ، ظاهر مشخص ساختمان را به شیوه‌ای پایدار و در عین حال زیبا ایجاد می‌کند.

کاشی های آبی کم رنگ در سلول پلیس

هدف Wulf Architekten در ایستگاه پلیس ایجاد یک “ظاهر محفوظ” بود، با ساختار بتنی ساختمان که در معرض دید قرار گرفته و با درها و یراق آلات چوبی طبیعی جفت شد.

سلول های پلیس ساختمان به طور کامل با کاشی های آبی کم رنگ به پایان رسید.

فضای داخلی ایستگاه پلیس پاسائو
فضای داخلی به گونه ای طراحی شده است که “رزرو” شود

این استودیو که در کنار ایستگاه اصلی پلیس قرار دارد، یک گاراژ پارکینگ بازدیدکنندگان مستقل طراحی کرد که شامل یک غذاخوری نیز می‌شود.

Wulf Architekten که توسط Wulf در سال 1987 تأسیس شد، دفاتری در اشتوتگارت، برلین و بازل دارد. قبلاً یک ایستگاه آتش نش، در Straubenhardt و یک مرکز ورزشی در Überlingen با سقفی زیگ زاگ که توسط کوه های آلپ اطلاع رس، شده بود طراحی کرده بود.

عکاسی توسط بریجید گونزالس.


اعتبار پروژه ها:

مشتری: و، کشور ایالت بایرن، برای ورزش و ادغام و و، ایالت باواریا برای مسکن، ساختمان و حمل و نقل، به نمایندگی از اداره ساختمان ایالت پاسائو
مدیریت ساخت و ساز: معماران آیدنبرگر
برنامه ریزی ساختاری: بولینگر + گرهمن
فیزیک ساختمان: مهندسان BBI
برنامه ریزی منظر: پیتر کیتزمو،


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/07/bav،-police-station-p،au-wulf-architekten/