دسته‌ها
اخبار

Whittaker Parsons تاج خانه میوس لندن را با پسوند “bolthole”.


با استفاده از ،یبی از مس، کاج اروپایی و پانل های عایق سازه ای، شرکت معماری ویتاکر پارسونز یک طبقه اضافی را به خانه میوز معاصر در استوک نیوینگتون اضافه کرده است تا یک سوئیت اتاق خواب را در خود جای دهد.

این ملک که در ابتدا در سال 2005 ساخته شد، متعلق به زوجی با دو فرزند بزرگتر است که در دهه گذشته در اینجا زندگی کرده اند.

نمای خارجی ،د Larch Loft
Whittaker Parsons یک طبقه اضافی را به خانه mews لندن اضافه کرد

خانواده پرسیدند ویتاکر پارسونز برای فراهم ، فضای بیشتر با اضافه ، یک اتاق زیر شیرو،، و همچنین بازسازی طبقات پایینی از جمله استودیو در طبقه دوم، که برای ایجاد یک فضای کاری من، و با کتابخانه اختصاصی خود مجدداً پیکربندی شده است.

نور روز به طبقه سوم جدید سرازیر می‌شود و از دیوارهای آهکی گچ‌کاری شده می‌تابد، در حالی که پنجره‌های با دقت قرار گرفته، منظره‌ای از سایبان‌های درختان و سراسر باغ‌های عقب را از روی صندلی‌های پنجره و تخت‌خواب سفارشی ارائه می‌دهند.

Whittaker Parsons به Dezeen گفت: “ما تصمیم گرفتیم یک خلوت زیبا، سالم و آرام طراحی کنیم که در آن صاحبان خانه می توانند خود را در زیبایی مواد طبیعی غوطه ور کنند، یک چاله در وسط شمال لندن.”

پلکان کاج اروپایی منتهی به توسعه Larch Loft در لندن
دسترسی به این بخش از طریق یک راه پله با پوشش کاج اروپایی امکان پذیر است

با در نظر گرفتن کارایی و کیفیت، این استودیو از پانل های عایق سازه ای پیش ساخته (SIP) برای ساخت طبقات اضافی با هدف به حداقل رساندن اتلاف و صرفه جویی در زمان استفاده کرد.

این تیم توضیح داد: «در مقایسه با ساخت چوب استاندارد، کنترل کیفیت کار در محل و دستیابی به یک پوشش ساختم، مقاوم‌تر و هواگیرتر ساده‌تر است».

،د Larch Loft در لندن توسط Whittaker Parsons
پنجره های سخاوتمندانه چشم انداز اطراف را فراهم می کند

از نظر بیرونی، ،د از ارتفاع خیابان عقب‌نشینی کرده و با مصالحی که معماری اطراف را منع، می‌کند، از جمله روکش‌های چوبی سیاه‌آلود، لغزش‌های آجری و مس پتینه‌شده برای اتصال به نمای مسی در طبقه دوم زیر، تکمیل شده است.

در داخل، آرایش مثلثی تیرهای کاج اروپایی برای کار با مسیر بار ساختمان موجود و فرم نامنظم لفت ایجاد شد.

ویتاکر پارسونز توضیح داد: «هدف این بود که تلاش ساختاری را که برای ایجاد این فضای جدید انجام شد، قابل مشاهده و تجلیل کنیم.

مردی روی صندلی پنجره داخلی لندن توسط ویتاکر پارسونز نشسته است
صندلی های پنجره ای یکپارچه مک، برای استراحت فراهم می کند

این تمرین یک اتاق خواب مستر آرام با فضای داخلی با پوشش کاج اروپایی و آهک، چارچوب تخت خواب کاج اروپایی سفارشی و کمد دیواری ساخته شده از تخته مبلمان کم فرمالدئید ایجاد کرد.

این استودیو ادعا می کند که از آنجایی که پوشش دیوار گچ آهکی بدون مهر و موم خشک می شود، آهک تقریباً به اندازه کربنی که در تولید خود منتشر شده است جذب می کند.

ویتاکر پارسونز می‌گوید: «آهک یک ماده لمسی آرام‌بخش، با شخصیت و نرم است. “این یک جایگزین کم کربن برای گچ گچ است. همچنین یک ماده جاذب رطوبت است، بنابراین به طور طبیعی سطح رطوبت اتاق خواب را تعدیل می کند.”

در کنار رندر، روکش چوبی سفید روغنی، فضاهای بین پرتوهای کاج اروپایی در معرض دید را پوشش می دهد و جذب صوتی را بهبود می بخشد.

این استودیو گفت: “اغلب در اتاق خواب ها، سقف مهم ترین سطح و در عین حال نادیده گرفته شده است.” کاج اروپایی حس گرما، آرامش و شخصیت را به فضا می‌افزاید و یک سقف مفصلی در بالای خانه ایجاد می‌کند – تقریباً پاداشی برای بالا رفتن از همه این پله‌ها.»

تخت کاج اروپایی سفارشی توسط Whittaker Parsons
Whittaker Parsons همچنین یک تخت سفارشی از چوب کاج اروپایی برای فضای داخلی ایجاد کرد

در اتاق دوش سقفی مجاور، کاشی‌های تراورتن فلوت‌دار دیوارها را می‌پوشانند، ناحیه دوش را پوشانده و کاشی‌های کف تراورتن را تکمیل می‌کنند.

ویتاکر پارسونز می‌گوید: «نور سقف دوش روی کاشی‌های تراورتن فلوت‌دار غلبه می‌کند و این تصور را ایجاد می‌کند که بیرون زیر آسمان دوش می‌گیرد.

حوضچه، اسپلشبک و واحد روشویی از سنگ مرمر Calacatta Rosato بدون مهر و موم تشکیل شده است که به گفته استودیو جایگزینی با کربن کمتر برای کاشی های پخته شده است.

حمام مرمر در ،د Larch Loft
روشویی در حمام مجاور از سنگ مرمر Calacatta Rosato تشکیل شده است

به طور کلی، Whittaker Parsons می گوید که این پروژه “به طور استثنایی کم کربن است” و بخش عمده ای از انتشار گازهای گلخانه ای آن از شیشه سه گانه، عایق حرارتی و یک تیر فولادی منفرد برای ایجاد دهانه راه پله ناشی می شود.

Whittaker Parsons که توسط متیو ویتاکر و کامیلا پارسونز در سال 2015 تأسیس شد، تعدادی از پروژه‌ها را در پایتخت بریت،ا به پایان رسانده است، از جمله خانه برهنه، که در فهرست طول، برای فضای داخلی پایدار سال در جوایز Dezeen 2021 قرار گرفت.

نمایی از حمام به اتاق خواب در ،د Larch Loft
سنگ مرمر با کاشی های تراورتن فلوت دار جفت شده است

از دیگر برنامه‌های توسعه‌دهنده پایدار در لندن می‌توان به خانه کم انرژی در ماسول هیل اشاره کرد که توسط استودیوی محلی Architecture برای بنیانگذار لندن برای بنیانگذار آن بن ریدلی طراحی شده است.

عکاسی توسط جیم استفنسون.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/25/larch-loft-london-whittaker-parsons/