دسته‌ها
اخبار

West of West محله عمودی هم‌زندگی را برای سانفرانسیسکو پیشنهاد می‌کند


استودیوی معماری ایالات متحده West of West برنده مسابقه AIA برای تجسم مجدد آینده مسکن در سانفرانسیسکو در پاسخ به بحران مسکن در شهر شده است.

موسسه معماران آمریکا (AIA) سانفرانسیسکو مسابقه طراحی مسکن + سانفرانسیسکو 2050 به ،وان پاسخی به بحران مسکن در شهر، خواستار “چشم انداز دوبل، و چهار ضلعی قرن بیست و یکمی شد که رویکردهای نوآورانه ای به سبک زندگی و سبک معماری ارائه می دهد”.

مستقر در لس آنجلس و پورتلند غرب غرب برنده رقابت با مفهوم Sunset Steps شد – ساختم، چندخانواری که به گونه ای طراحی شده است که 65 درصد از سایت آن به ،وان فضای سبز مش، برای تقویت جامعه در میان ،نان استفاده شود.

ماکت یک پروژه مسکن در سانفرانسیسکو
West of West برنده مسابقه طراحی مسکن به میزب، AIA San Francisco برای کمک به کاهش بحران مسکن در شهر شده است.

در پشت ساختمان، تراس‌های پلک، فضاهای تجمع غیررسمی مانند عرشه، بالکن و باغ را ایجاد می‌کنند، در حالی که فشار دادن انبوه به جلوی سایت فضای بیشتری را برای حیاط طبقه همکف ایجاد می‌کند.

یک راه پله مش، که از مرکز ساختمان منشعب می شود، زندگی مش، را با پیوند دادن فضاهای بیرونی تقویت می کند تا ،نان بتوانند به راحتی به هر فضا دسترسی داشته باشند.

کلایتون تیلور، شریک West of West می گوید: «Sunset Steps مک، برای زندگی اجتماعی است که به طور همزمان پایدار، زیبا و مقرون به صرفه است.

با استفاده از ،یبی از مواد طبیعی و با کارایی بالا، می‌تو،م فضاهایی دلپذیر و دلپذیر برای خانواده‌ها و افراد از همه نسل‌ها ایجاد کنیم.»

نمای نزدیک از یک پنجره گوشه ای در یک ساختمان آپارتم، سفالی
تراس های پلک، Sunset Step اجازه می دهد تا 65 درصد از سایت به فضای سبز مش، اختصاص داده شود.

در داخل، واحدهای زندگی چند خانواری به گونه‌ای طراحی شده بودند که سازگار باشند، و صاحبان خانه این اختیار را دارند که واحدهای فردی را در طول زمان بر اساس تغییرات سبک زندگی اجاره یا بازسازی کنند.

به ،وان مثال، ،نان می توانند برای تبدیل یک واحد به یک مهدکودک، در صورتی که تعداد زیادی از کودکان در سرتاسر ساختمان زندگی می کنند، «مجموعه منابع» را انتخاب کنند.

در فشرده‌ترین حالت، سانست استپس مجموعه‌ای از چهار خانه در چهار طبقه و در وسیع‌ترین حالت، ده واحد مختلف ارائه می‌دهد.

این به تنظیمات داخلی آن بستگی دارد، که می تواند با “افزودن یا تفریق ساده بخشی از دیوارها” تغییر کند.

طراحی داخلی یک واحد چند خانواده در الف
،نان می توانند خانه های خود را در طول زمان با اضافه یا کم ، دیوارها بازسازی کنند

تراس های پلک، و طاقچه های ساختمان نیز اجازه می دهد تا نور طبیعی به هر واحد نفوذ کند.

مواد طبیعی مانند روکش سفالی، پنجره‌های چوبی و قاب‌های چوبی چند لایه برای ایجاد حس گرما در داخل و خارج ساختمان پیشنهاد شده‌اند.

این ساختمان از همسایگان خود عقب‌نشینی می‌کند و دارای یک فضای سبز و “خم فعال” در جلوی آن است تا به سبک معماری اطراف احترام بگذارد و “تراکم فکری را به مک، که به آن نیاز دارد” بیاورد.

پنجره‌های گوشه‌ای برای تامین نور و تهویه اضافی در مکان‌های گوشه‌ای و می، در ضلع غربی شهر، جایی که مکان‌های مسابقه پیشنهاد شده بود، گنجانده می‌شود.

توسعه در این بخش ها به دلیل قو،ن تغییر منطقه “برای نسل ها متوقف شده است”. در اوا، دهه 1970 تاسیس شد که عملاً مسکن چند واحدی را در «همه محله‌های منتخب» در سراسر شهر ممنوع کرد.

نقاشی یک خانه مس، در یک مجتمع مس، در کالیفرنیا
طراحی ساختمان برای تقویت جامعه در میان ،نان در نظر گرفته شده است

تکنیک‌های پایدار مانند پنجره‌های با کارایی بالا، عایق کاری کارآمد و تهویه طبیعی نیز برای برآورده ، استانداردهای خانه غیرفعال پیشنهاد شده‌اند. این استودیو گفت که این ویژگی‌ها در کنار هم، Sunset Steps را به «مک، برای یک جامعه دوست داشتنی تبدیل می‌کند که می‌تواند خانه‌اش را بخواند».

سارا ویلمر، رئیس مش، جامعه دانش مسکن AIASF، گفت: در حالی که مشخص نیست که این پروژه محقق شود یا خیر، گفت که هدف از این رقابت “برداشتن موضوع توسعه مسکن در رأس دستور کار سیاسی و مردمی” است.

دیگر پروژه های مسکن جامعه محور شامل توسعه معماران Bittoni برای تازه واردان لس آنجلس و آپارتمان Dockley در لندن است.

تصاویر از West of West ساخته شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/19/sunset-steps-،using-west-of-west-san-francisco/