دسته‌ها
اخبار

Viva Magenta رنگ سال پنتون برای سال 2023 است


رنگ صورتی تند به نام Viva Magenta که یادآور رژگونه است، توسط شرکت رنگ آمیزی پنتون آمریکایی به ،وان رنگ سال 2023 انتخاب شده است.

توسط این برند به ،وان “قرمز غیر متعارف برای یک زمان غیر متعارف” توصیف شده است. پنتونViva Magenta 18-1750 یک رنگ صورتی پر جنب و جوش با رگه هایی از بنفش است که به خانواده رنگ قرمز تعلق دارد.

لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون گفت: “این قاطعانه است اما تهاجمی نیست – ما از آن به ،وان مشتی در دستکش مخملی یاد می کنیم.”

پرسمن به Dezeen گفت: “این یک سایه قرمز شجاع و بی باک است که با نشاط و قدرت می ،زد.” شور و نشاط آن باعث افزایش خوش بینی و شادی می شود.

برش از رنگ صورتی پنتون
پنتون رنگ سرخابی را به ،وان رنگ سال 2023 نامگذاری کرده است

بخش تحقیقات پیش‌بینی روند پنتون، موسسه رنگ پنتون، هر سال رنگ را انتخاب می‌کند. در این بی،ه آمده است که انتخاب رنگ امسال نشان دهنده روح “سرکشی” زمان و علاقه مجدد به آزمایش های خلاقانه پس از همه گیری ویروس کرونا است.

این برند می‌گوید: «پنتون 18-1750 ویوا مجنتا جسور، شوخ و فراگیر، از هر ،ی و هر،ی با همان روحیه سرکش استقبال می‌کند.

“قدرتمند و توانمند، قرمز متحرکی است که آزمایش و بیان خود را بدون محدودیت تشویق می کند؛ سایه ای برق زا و بدون مرز که آشکارا “آن بیرون” است و بی،ه ای برجسته است.”

یک لیوان صورتی Viva Magenta
Viva Magenta بین قرمز و صورتی روی چرخ رنگ قرار دارد

بر اساس تحقیقات موسسه رنگ پنتون، صورتی های سرخابی در حال حاضر در بین جامعه مد و زیبایی محبوب هستند. انتظار دارد که دنیای داخلی نیز از همین روش پیروی کند.

در اوایل سال جاری، خانه مد ایتالیایی والنتینو منتشر شد مجموعه ای با رنگ صورتی سرخابی پاییز/زمستان و مدل‌ها از سایه‌های مشابهی روی پلک‌ها و مژه‌های خود استفاده کرده‌اند.

تصویر دیجیتالی از زنی با رنگ سرخابی
این رنگ در حال حاضر در زیبایی و مد استفاده می شود

پیش بینی گر روند و عضو موسسه رنگ پنتون: “این یک رنگ عالی برای بازتاب نور است که به آن حس فانتزی و زرق و برق می بخشد.” جین بادی گفت. در تمام رنگ‌های پوست و هر ،ت بسیار جذاب است.»

بادی افزود: “به طور سنتی تصور می کنید که این رنگ برای لب ها یا گونه ها است، در حالی که اکنون ما آن را به ،وان یک رنگ چشم ثابت در یک حرکت نقاشی می بینیم.”

اگرچه Viva Magenta بخشی از خانواده رنگ‌های قرمز است، اما Pressman استدلال می‌کند که این رنگ به دلیل رنگ صورتی آن به اندازه قرمزهای سنتی «تهاجمی» یا مورد انتظار نیست. قرمز به طور سنتی دارای مع، خشم و خطر است.

او گفت: “وقتی به رنگ قرمز فکر می کنید، این سایه ای نیست که به آن فکر می کنید.” “شما بیشتر به یک قرمز واقعی فکر می کنید، یک قرمز ک،یک یا قرمز نارنجی، نه واقعا به این رنگ های قرمز صورتی.”

دو سوسک صورتی براق
رنگ های مشابه را می توان در ،ات و گل ها یافت

به گفته بادی، با وجود اینکه صورتی روشن به جامعه امروزی مربوط است، این رنگ هنوز در طبیعت ریشه دارد، جایی که می توان آن را در گل ها و ،ات استوایی یافت.

بادی می‌گوید: «یکی از بزرگترین الهام‌ها در پشت این موضوع نیز دنیای طبیعی بود – شما می‌تو،د این نوع رنگ‌ها را در دنیای طبیعی تصور کنید و حس کمی عجیب و غریب به آن می‌دهد.

این اولین باری نیست که پنتون رنگ صورتی را به ،وان رنگ سال انتخاب می کند. برای سال 2016، این شرکت رنگ صورتی پاستلی روشن‌تر با رنگ‌های رز به نام رز کوارتز در کنار سرنیتی، رنگ آبی روشن آرام‌بخش را انتخاب کرد.

سال گذشته، Very Peri را نامگذاری کرد، رنگ بنفش که توسط Pantone به ،وان “سایه آبی پرتویی” به ،وان رنگ سال معرفی شد.

جنجال ایجاد شده توسط این برند که آن را آبی نامیده بود، توسط میشل اوگوندهین، کارشناس داخلی، مورد انتقاد قرار گرفت، او زمان را به ورزش رنگ سال پنتون خواند و در مقاله ای در Dezeen نوشت که “زمان آن رسیده که در کل کارناوال رنگ سال تجدید نظر کنیم”.

تصاویر با حسن نیت ارائه شده از Huge است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/02/viva-magenta-pantone-colour-year-2023/