دسته‌ها
اخبار

Velux نمونه های آزمایشی خانه های کم کربن را به نمایش می گذارد


ترویج: تولید کننده پنجره Velux یک پروژه مس، آزمایشی کم کربن در کپنهاگ ایجاد کرده است که با استفاده از فناوری و مواد موجود ساخته شده است.

تماس گرفت مکان های زندگی کپنهاگروستای نمونه توسط Velux با مشارکت استودیوی معماری دانمارکی EFFEKT، مشاور ساخت و ساز و املاک Artelia و مهندسان عمران ساخته شده است. Enemærke & Petersen. شامل دو خانه کامل و پنج آلاچیق روباز است.

فضای داخلی چوبی
نمونه اولیه دهکده توسط Velux با مشارکت استودیوی معماری دانمارکی EFFEKT، مشاور ساخت و ساز و املاک Artelia و مهندسان عمران Enemærke & Petersen ساخته شده است.

علاوه بر کربن کم، توسعه به گونه ای طراحی شده است که مقیاس پذیر، مقرون به صرفه و از نظر تجاری قابل دوام باشد.

هر ماده، طراحی و تکنیک ساختم، مورد استفاده در توسعه با دقت مورد توجه قرار گرفته و انتشارات پیش‌بینی‌شده آن در برابر خانه مرجع معمولی دانمارکی ترسیم شده است.

با 3.8 کیلوگرم معادل دی ا،ید کربن در هر متر مربع در سال، ردپای دی ا،ید کربن یک خانه مس، در محل زندگی سه برابر کمتر از یک خانه تک خانواده متوسط ​​دانمارکی است.

اتاق با پنجره Velux
این پروژه شامل دو خانه کامل و پنج آلاچیق روباز است

Velux توضیح داد که خانه‌ها در ا،ر چرخه عمر خود کربن منفی هستند و دلیل آن انتخاب مواد بیوژنیک است که کربن را در طول عمر هر ساختمان ذخیره می‌کند.

این توسعه شامل یک خانه ،ت چوبی و یک خانه چوبی متقاطع (CLT) با تهویه هیب، و پنجره های چوبی و آلومینیومی است.

ساختمان ها م،ار هستند، بنابراین تعمیر، ارتقا و جداسازی آنها آسان است. فضاهای بیرونی برای کاهش استفاده از زمین، افزایش تراکم و تشویق اجتماعی شدن در میان ،نان مش، است.

راه پله چوبی
تولید کننده پنجره Velux یک پروژه مس، آزمایشی کم کربن در کپنهاگ ایجاد کرده است که با استفاده از فناوری و مواد موجود ساخته شده است.

این پروژه آزمایشی با هدف نشان دادن چگونگی ساخت مسکن کم کربن که برای سیاره زمین احیا می‌شود، می‌تواند با استفاده از فناوری‌های موجود ساخته شود – و به گونه‌ای که هزینه‌های اضافی در ساخت و ساز و بدون به خطر انداختن کیفیت، معماری و آب و هوای داخل ساختمان متحمل نشود. ولو،

هر یک از اجزای ساختمان برای بهترین مجموعه قیمت، آب و هوای داخلی و ردپای کربن با تمرکز ویژه روی پوشش ساختمان بهینه شده است، جایی که می توان در آن صرفه جویی قابل توجهی در CO2 حاصل کرد.

وی افزود: «اگر ما بخواهیم تمام خانه‌های یک‌خانواری و خانه‌های زنجیره‌ای و دو نفره مانند Velux Living Places را بسازیم، می‌تو،م هر سال تقریباً یک میلیون تن CO2 ذخیره کنیم.»

اتاق با وسایل چوبی
علاوه بر کربن کم، توسعه به گونه ای طراحی شده است که مقیاس پذیر، مقرون به صرفه و از نظر تجاری قابل دوام باشد

Velux گزارش می‌دهد که خانه‌هایی که بر اساس اصول مکان‌های زندگی ساخته شده‌اند، می‌توانند با قیمت تمام شده بازار دانمارک ساخته شوند، چه به ،وان خانه‌های یک‌خانواری یا به‌،وان خانه‌های ردیفی یا چندخانواره.

رهبران پروژه در حال حاضر در حال گفتگو با ذینفعان از جمله سرمایه گذاران، توسعه دهندگان و سازندگان هستند تا به این مفهوم مجوز دهند. گام بعدی شامل ساخت اولین جامعه مکان های زندگی در مقیاس کامل در خارج از کپنهاگ در سال 2024/25 است.

به ،وان شریک رسمی یونسکو-UIA پایتخت جه، معماری 2023 در کپنهاگ، روستای نمونه در حال حاضر میزبان برنامه‌ای از بحث‌ها و فعالیت‌هایی است که برای هدایت و تسریع تغییرات در نقش ساختمان‌ها در هم افزایی بین مسکن و جامعه طراحی شده‌اند.

هر مصالح، طراحی و تکنیک ساختم، مورد استفاده در توسعه به دقت در نظر گرفته شده است

Build for Life بخشی از استراتژی پایداری گسترده‌تر Velux است که شامل «برداشتن گام‌های قابل اندازه‌گیری به سمت تغییرات مثبت و در عین حال تمرکز بر این است که چگونه ساختمان‌ها می‌توانند به حل چالش‌های جه، با راه‌حل‌های پایدار و اقدامات عملی کمک کنند». این شرکت قصد دارد تا سال 2041 به یک تجارت کربن خنثی تبدیل شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مکان های زندگی کپنهاگ، به آدرس زیر مراجعه کنید وب سایت Velux.

محتوای مشارکت

این مقاله توسط Dezeen برای Velux به ،وان بخشی از یک مشارکت نوشته شده است. درباره محتوای مشارکت Dezeen در اینجا اطلاعات بیشتری ،ب کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/13/www-dezeen-com-2023-07-13-velux/