دسته‌ها
اخبار

Taliesyn از معماری بومی برای خانه کابین خاکی استفاده می کند


بافت‌های خشن و ،اصر بومی این خانه آ، هفته را که استودیوی هندی Taliesyn به سایتی در کنار خیابان در بنگلور اضافه کرده است، مشخص می‌کند.

این خانه که خانه کابین نام دارد، از معماری بومی محله جایناگار بنگلور ج،ی ساخته شده و برای به حدا،ر رساندن ارتباط سایت با طبیعت طراحی شده است.

ع، خانه کابین
خانه کابین توسط Taliesyn طراحی شده است

این طرح با انعکاس آرامی از سبک زندگی مدرن و ظرافت های بومی، از یک خلاصه ساده از تجربه طبیعت از نزدیک ایجاد شده است. تالیسین مهابوب باشا یکی از کارگردانان به Dezeen گفت.

“این طراحی از خلاصه طراحی یک خانه آ، هفته در شلوغی شهر بود، اما برای القای احساس آرامش و تجدید قوا طراحی شده بود.”

ع، بیرونی خانه کابین
خانه از بتن ساخته شده است

خانه کابین که با یک رمپ کوتاه قابل دسترسی است، با دیواری بتنی که در همسایگی یک باغ قرار دارد، از خیابان جدا می‌شود، جایی که خانه روی یک سکوی سنگی کم‌رنگ قرار دارد که اطراف آن را درختان جک فروت و انبه احاطه کرده است.

این باغ با ارائه فضایی برای زندگی در فضای باز، از چیدمان معمولی خانه های سنتی در این منطقه استفاده می کند که معمولاً ساختمان های کوچک با باغ های بزرگ بودند.

ع، بیرونی خانه کابین
از معماری محله جایناگار بنگلور ج،ی مطلع شد

شالینی چاندراشکار، یکی از کارگردانان استودیو، گفت: «فضای نیمه باز جلوی خانه – کت – به طور سنتی برای یک قهوه صبح یا میعادگاه عصر با همسایه ها سرو می شد.

علاوه بر این، بیشتر خانه‌ها از نظر اندازه متوسط ​​بودند، با یک حیاط جلویی بزرگ با درختان و گیاه، که هم زینتی و هم ضروری بودند و به طبیعت نزدیک بودند و حضور مردم را در آن منع، می‌،د.»

ع، داخلی منزل
فضای داخلی با رنگ های خاکی تزئین شده بود

در داخل، هدف استودیو انعکاس رنگ‌های غروب خورشید با پوشش‌ها و رنگ‌های خاکی، از جمله طیفی از ،اصر با رنگ قرمز و پوشش‌های سیم، بود.

فضای داخلی خانه تا حد امکان باز طراحی شده است، آشپزخانه، نشیمن و غذاخوری با ارتفاع دوبل که به ،وان فضای مرکزی خانه عمل می کند و مبلم، با رنگ گرم چیده شده است.

چندراشکار گفت: اثاثیه ثابت بیشتر از توس است و بقیه مبلمان اطراف خانه از چوب زبان گنجشک است که در جنگل های سازمان یافته کشت می شود. تمام کارها در محل هستند تا ردپای کربن را کاهش دهند.

به سمت یک انتهای فضای اصلی، یک راه پله قرمز دسترسی به سطح نیم طبقه را فراهم می کند و به یک نیمکت ساخته شده طول، که در طول فضای ناهارخوری می پیچد، امتداد می یابد.

ع، فضای نشیمن
خطوط بتنی فضای داخلی خانه

یک دهانه قوسی شکل از راه پله با یک در چوبی منحنی بریده شده است که فضای نشیمن و غذاخوری را از آشپزخانه جدا می کند.

باشا گفت: «سینوسور طرح – که با رنگ قرمز مایل به قرمز برجسته شده است – صندلی خطی است که به ،وان «خاته» نیز شناخته می‌شود، که در راه پله اصلی ،یب می‌شود و بیشتر به‌،وان یک طاق امتداد می‌یابد.

ما از این بیان معماری به ،وان شخصیت اصلی در خانه کابین استفاده کرده‌ایم – در تمام مکالمات نقش محوری دارد.

ع، یک فضای استراحت در خانه کابین
یک نیم طبقه دارای یک اتاق خواب است

یک نیم طبقه روی ،مت نشیمن با ارتفاع دوبل آویزان است، جایی که اتاق خواب اصلی در آن قرار دارد. حمام در زیر نیم طبقه قرار دارد و دارای یک حوضچه بتنی با چشم انداز باغ اطراف و یک کمد لباس است.

باشا گفت: «سلسله مراتب فضاها با حساسیت از طریق تغییرات در سطوح و موانع نرم منظر به حریم خصوصی می پردازد. به ،وان مثال، یک دهانه افقی در دستشویی به کاربر این امکان را می دهد که دائماً طبیعت را در افق داشته باشد، در حالی که از طریق قرار دادن آن حریم خصوصی لازم را ارائه می دهد.

ع، اتاق خواب در خانه هندی
فضای نشیمن دو ارتفاع دارد

در جایی دیگر در بنگلور، Taliesyn اخیراً دفتر خود را با استفاده از مواد ناتمام و یک کانتینر حمل و نقل دور ریخته شده و خانه ای با فضاهای زندگی در هوای آزاد که به محیط های گرمسیری متصل می شود، تکمیل کرد.

عکاسی توسط آرون چپمن.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/20/taliesyn-cabin-،use-vernacular-architecture-earth-toned-residential-،alore/