دسته‌ها
اخبار

Studio8 ویلای دهه 1930 هانگژو را به رستوران داغ تبدیل می کند


ترویج: تمرین معماری چینی Studio8 فضای داخلی یک ویلای دهه 1930 را در هانگژو چین بازسازی کرده است و آن را به یک رستوران داغ و کوکتل بار تبدیل کرده است که تاریخ ساختمان را جشن می گیرد.

رستوران و بار گود شامل یک تراس پشت بام، فضای غذاخوری در طبقات بالا و بار در طبقه همکف است.

فضای 496 متر مربعی یک ساختمان سه طبقه را اشغال می کند که در سال 1939 ساخته شده است، همچنین یک ،د ساخته شده بعدی و طبقه همکف یک ملک مجاور.

فضای داخلی بار کوکتل در رستوران گود توسط Studio8
هات پات های عتیقه در سرتاسر فضای داخلی نمایش داده می شوند

اگرچه این ویلا قبلاً چندین بار بازسازی شده بود، اما هنگام طراحی رستوران Studio8 با هدف حفظ ویژگی های اصلی ساختمان، از جمله نمای رو به خیابان.

بخش های خدماتی شامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و راه پله در ،مت داخلی و ساختمان مجاور قرار دارند و فضای کامل ویلای تاریخی را برای صرف غذا در رستوران و بار کوکتل باقی می گذارند.

فضای داخلی بار کوکتل در رستوران گود توسط Studio8
کوکتل بار دارای صندلی مخمل قرمز است

رستوران گود در هات‌پات‌ها تخصص دارد که Studio8 را به مطالعه فرهنگ آشپزی و معرفی جنبه‌های آن در طراحی داخلی سوق می‌دهد و «تجربه‌ای شبیه به موزه» ایجاد می‌کند.

طراحی این پروژه با سه مرحله از ساختن و تجربه ، هات پات ها – گرمای حاصل از آتشی که آن را می پزد، آب به ،وان واسطه اصلی غذا، و افزایش طعمی که از بخار حاصل می شود، مشخص شد.

Studio8 از مضامین “گرما، متوسط ​​و افزایش طعم” برای تأثیرگذاری بر عملکرد، مواد، بافت و نور استفاده شده در هر فضا استفاده کرد.

هات پات های عتیقه در رستوران گود توسط Studio8
فضای داخلی رستوران با غذاهای داغ آشنا شده بود

کوکتل بار در طبقه همکف ویلای تاریخی به گونه ای طراحی شده بود که فضایی پر جنب و جوش باشد. دارای یک طبقه قرمز، یک شومینه، ستون های ساختاری است که هات پات های عتیقه و مبل های مخمل قرمز را نشان می دهد.

بخشی از دیوار آجری اصلی در معرض دید باقی مانده است و سقف آینه ای توکار در محیط اتاق باعث می شود فضا بزرگتر و مجلل تر به نظر برسد.

رستوران در Gud by Studio8
فضای داخلی به تاریخ ساختمان اشاره می کند

استودیو8 گفت: “به ،وان اولین ،صر، گرما یک عامل اساسی طراحی در طبقه اول است، جایی که تعاملات انس، مطابق با آن برنامه ریزی شده است.”

“هدف این بود که در ابتدای تجربه هات پات فضایی گرمتر و دلپذیرتر ایجاد کنیم، جایی که مردم و دوستان ابتدا با هم ملاقات می کنند، یک کوکتل می نوشند و منتظر رسیدن همه می مانند.”

طاقچه آجری شیشه ای در رستوران گود توسط Studio8
این رستوران دارای طاقچه های آجری شیشه ای است

در طبقه فوق، ناهار خوری اصلی رستوران قرار دارد که دارای طاقچه های آجری شیشه ای در دیوارهایی است که قبلاً پنجره ها وجود داشت.

در کناره‌های ناهارخوری، Studio8 سقف را باز کرد تا ساختار سقف چوبی نمایان شود.

منطقه غذاخوری خصوصی در رستوران گود توسط Studio8
طبقه سوم شامل یک اتاق غذاخوری خصوصی است

استودیو 8 گفت: «بعد از عبور از کوکتل بار گرم، ،صر دوم، آب می آید – رسانه ای که همه ،اصر را دوباره به هم می پیوندد.

خانواده و دوستان در گروه‌هایی دور میزهای گرد در طبقه دوم برای تجربه غذا کنار هم می‌نشینند، فرآیندی که معماران به بازسازی اتم‌های مواد تشکیل دهنده آب مربوط می‌کنند.»

تراس در رستوران گود توسط Studio8
یک تراس پشت بام مشرف به شهر است

پلکان چوبی اولیه ساختمان برداشته شد و یک پلکان محصور جدید که سه سطح طبقه را به هم متصل می کند در محوطه پاسیو اضافه شد.

این راه پله دارای پارتیشن های شیشه ای U شکل دو جداره در امتداد طبقات خود با “سیستم روشنایی برای نشان دادن انتقال مداوم جریان انرژی” است.

یک تراس و اتاق ناهار خوری خصوصی در طبقه سوم ویلا قرار دارد.

پلکان طراحی شده توسط Studio8
یک راه پله محصور جدید که سه سطح طبقه را به هم متصل می کند در محوطه پاسیو اضافه شد.

استودیو8 گفت: «در اینجا، مشتریان دوباره با شهر ارتباط برقرار می‌کنند و می‌توانند از ارتفاعات و زوایای مختلف به آن نگاه کنند، مطابق با آ،ین ،صر، بخار، بالا بردن ذوق».

طراحی ساده داخلی شکل هندسی اتاق زیر شیرو، را نشان می‌دهد، در حالی که نیمکت‌های روی سقف به مشتریان اجازه می‌دهند تا تعامل منحصر به فردتری با شهر داشته باشند.

پلکان ف،ی طراحی شده توسط Studio8
راه پله دارای پارتیشن های شیشه ای U شکل دو جداره در امتداد طبقات است

Studio8 در حال حاضر روی تعدادی از پروژه های بازسازی کار می کند که هدف آنها احترام به تاریخ ساختمان است، از جمله تغییر هتل ها و رستوران ها.

عکاسی توسط سون ژانگ.

محتوای مشارکت

این مقاله توسط Dezeen برای Studio8 به ،وان بخشی از یک مشارکت نوشته شده است. درباره محتوای مشارکت Dezeen در اینجا اطلاعات بیشتری ،ب کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/08/studio8-gud-restaurant-bar-renovation-hangz،u-،a/