دسته‌ها
اخبار

Studio Weave خانه صورتی Seosaeng را در دامنه تپه کره جنوبی قرار داده است


Studio Weave مستقر در لندن از کاشی های بتنی صورتی رنگ برای پوشاندن خانه ای در بالای ص،ه که مشرف به دریا در کره ج،ی است استفاده کرد.

این خانه که خانه سئوسانگ نام دارد، در دامنه تپه ای در شبه جزیره شرقی کشور قرار دارد و شامل سه حجم است که به صورت پلک، برای کمک به ،یب ساختمان با دامنه تپه طراحی شده است.

ع، خانه Seosaeng توسط Studio Weave
خانه Seosaeng توسط Studio Weave طراحی شده است

با هدف انعکاس خانه های حیاط سنتی کره ای، استودیو بافت بلوک های خانه را به شکل C که یک حیاط مرکزی را در بر می گیرد، چیده است. این احجام بر روی سکوهای بتنی ساخته شده اند که در فواصل یک متری از دامنه تپه بالا می روند و شیب طبیعی سایت را دنبال می کنند.

کاشی‌های بتنی مستطیلی بزرگ با رنگ صورتی نمای بیرونی خانه را می‌پوشانند، که هر کدام دارای یک فرم فلوت‌دار هستند که از زمین‌شناسی سایت مطلع شده است.

ع، بیرونی خانه Seosaeng
در کره ج،ی واقع شده است

Je Ahn بنیانگذار استودیو به Dezeen گفت: «این طراحی از دو منبع نشات می‌گیرد: زمینه توپولوژیکی و بافت فرهنگی». او ادامه داد: “در اصل، این ساختمان از سنت کره ای خانه حیاط نشأت می گیرد، که بر روی سایت شیبدار که دارای خاک صورتی-قرمز است، ترجمه شده است، و در نتیجه ساختم، صورتی است که منع، کننده زمین شناسی منطقه است.”

روکش مواج رنگ خود را از خاک اطراف وام می گیرد و به نظر می رسد در طلوع خورشید با ته رنگ قرمز می درخشد.

Seosaeng House توسط Studio Weave
خانه مشرف به دریا است

دیوارهای بتنی زاویه دار در امتداد لبه های سایت قرار دارند، در حالی که مجموعه ای از سقف های شیب دار در جهت مخالف شیب دارند.

Ahn می گوید: «بام ها راهی برای رفع میل به حدا،ر رساندن منظره از دریا و پاسخ فنی به بارندگی زیاد در آن مکان در طول فصل باران های موسمی هستند.

تصویر خانه Seosaeng توسط Studio Weave
این برای ارجاع به خانه های حیاط کره ای طراحی شده است

هدف این استودیو علاوه بر طراحی بر روی خانه سنتی حیاط، ارجاع به طراحی کره ج،ی با استفاده از مواد محلی در سراسر طراحی و افزودن یک میله فولادی به لبه بام عمیق برای استفاده برای نگهداری غذا بود.

Ahn می‌گوید: «خانه Seosaeng از رنگ‌ها و بافت‌های کره‌ای و نحوه عملکرد ساختمان‌های سنتی کره‌ای الهام گرفته شده است که از طریق حساسیت معاصر فیلتر شده است.

ع، داخلی خانه Seosaeng توسط Studio Weave
خانه در پلان C شکل است

وی ادامه داد: مردم با ورود از زیر بام‌های عمیق و سایبان سرپوشیده بر روی نماهای شرقی و غربی عبور می‌کنند و در زیر این پیش‌روها میله‌ای فولادی برای آویزان ، غذاهای خشک قرار داده‌ایم که به سنت کره‌ای در نگهداری مواد غذایی داخلی ادامه می‌دهد.

بام های عمیق همچنین برای کاهش آب و هوای نیمه گرمسیری این مکان با ایجاد سایه در برابر آفتاب تابستان و محافظت در برابر باران های موسمی کار می کنند.

از طریق مجموعه ای از درهای شیشه ای کشویی زیر لبه بام، یک فضای نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه با پلان باز به ،وان فضای نشیمن مرکزی خانه عمل می کند.

اتاق نشیمن که در پایین‌ترین ،مت خانه قرار دارد، دارای ،مت‌های بزرگ شیشه‌ای در دو طرف است که منظره‌ای به داخل حیاط و اقیانوس زیر را ارائه می‌دهد.

تصویر داخلی خانه Seosaeng
Studio Weave در طول ساخت و ساز از مواد محلی استفاده کرد

در سرتاسر فضا، استودیو با تخته چندلای لوران، یک الوار آسیایی که معمولاً در معماری کره ای استفاده می شود، حس گرما ایجاد کرد. این مواد برای نازک کاری آشپزخانه و همچنین روی یک نیمکت L شکل که در گوشه ای از اتاق در یک فرورفتگی چوبی قرار گرفته است استفاده شد.

یک راه پله با روکش تخته سه لا به سمت ،مت نشیمنگاه به فضای بلند بعدی منتهی می شود که شامل یک اتاق خواب و رختکن است.

ع، داخلی خانه کره ج،ی
کاشی های بتنی دارای پروفیل فلوت دار هستند

یک استودیو و یک اتاق خواب اضافی در بلوک بالایی به همراه یک فضای نشیمن دوم با شیشه‌های وسیع قرار داشتند که مناظری از چشم‌انداز اطراف و باغ مرکزی را قاب می‌کند.

این فضاهای بیرونی که با همکاری طراح منظر کره ای Garden&Forest طراحی شده اند، دارای کاشت بومی و همچنین درختان وسیعی هستند که سایه بیشتری را ایجاد می کنند.

ع، داخلی یک فضای نشیمن
قاب پنجره های بزرگ نمایی از محیط اطراف

این استودیو گفت: “چهار بخش از سایت برای به حدا،ر رساندن ویژگی‌های مختلف و مینی میکرو اقلیم در توپوگرافی سایت طراحی و کاشته شده است.” یک باغ ص،ه‌ای پشتی با درختچه‌های همیشه سبز برای محافظت از خاک و خانه در برابر روان آب و ایجاد رنگ در طول سال تنظیم شده است.

وی ادامه داد: «حیاط مرکزی آب و هوای گرم و مرطوبی را ارائه می‌کند که من، سرخس‌ها و گل‌های ظریف و درختان برگ‌ریز است تا در تابستان سایه ایجاد کند و اجازه می‌دهد آفتاب گرم زمستان در ماه‌های خنک‌تر داخل آن فیلتر شود».

ع، داخلی منزل
درهای کشویی به حیاط منتهی می شوند

Studio Weave که در سال 2006 تأسیس شد، یک استودیوی مستقر در لندن است که به دلیل کار بر روی طیف متنوعی از پروژه‌ها، از جمله خلوتگاه هنرمندان چوب اضافه شده به کنار یک کلبه در دوون و یک مرکز اجتماعی با پوشش چوبی برای کتابخانه‌ای در شرق لندن، شناخته شده است.

عکاسی توسط کیونگ رو.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/21/studio-weave-pink-seosaeng-،use-south-korea-architecture/