دسته‌ها
اخبار

Studio Plenty غذاخوری Byron Bay را طوری طراحی می‌کند که شبیه یک آغوش گرم باشد.


رستوران های زنجیره ای آسیایی لایت سال، رستوران شاخص خود را در شهر شلوغ موج سواری استرالیا بازسازی کرده است. خلیج بایرون، با طراحی داخلی توسط استودیو Plenty محلی با همکاری گروهی از هنرمندان و طراحان داخلی.

تیم پشت سر سال نوری می خواست هویت بصری بازیگوش را که در سه مکان دیگر آن در ساحل شرقی استرالیا ایجاد شده است، بازتاب دهد و در عین حال زیبایی شناسی آنها را بهبود بخشد.

نمای کلی اتاق ناهار خوری در رستوران آسیایی سال نور
Studio Plenty رستوران Light Years را در خلیج بایرون بازسازی کرده است

“از ما خواسته شد تا رستوران بایرون بی را دوباره تصور کنیم، با استفاده از سرنخ ها از خواهرانش اما با محدودیت بیشتری در ،یب.” استودیو Plenty بنیانگذار ویل راثگبر به Dezeen گفت.

ما به دنبال دستیابی به چیزی بودیم که بدون رها ، فرهنگ آرام پشت برند، با رنگ‌ها و ال،ای رضایت‌بخش و شکل‌ها و مواد بازیگوش، به چیزی اصلاح‌شده دست پیدا کنیم.»

اتاق غذاخوری رستوران بایرون بی توسط Studio Plenty
برای تکمیل دیوارها و کف از کاشی های سفالی استفاده شد

به گفته Rathgeber، گوشه‌های نرم و دیوارهای با انحنای ملایم به ایجاد حس صمیمیت کمک می‌کنند، در حالی که پالت رنگی رستوران از رنگ‌های صورتی ملایم و مایل به قرمز “مانند یک آغوش گرم شما را در آغوش می‌کشد”.

زیربنای احساس بازی غذاخوری، تمرکز دقیق روی موارد کاربردی است، با دهانه های قوسی شکل و آستانه های مواد به تعریف سه فضای متمایز کمک می کند – اتاق غذاخوری اصلی، یک نوار منحنی با صندلی پیشخوان و یک منطقه ناهار خوری خصوصی برای گروه های بزرگتر.

دهانه قوسی منتهی به ناهارخوری خصوصی در رستوران آسیایی Light Years
دهانه های قوسی شکل، ،مت های مختلف غذاخوری رستوران را از هم جدا می کند

پالت مواد این رستوران شامل کاشی‌های سفالی دست‌ساز با روکش برس‌شده روستایی و رنگ زنگ‌زده است که در طبقات رستوران و پیشخوان بار فیبوناچی terr،o نیز دیده می‌شود.

در اتاق غذاخوری اصلی، سقف با یک اسپری آ،تیک کار می‌کرد تا صدا را جذب کند و در عین حال به دلیل بافت ناهموار آن، به ظاهر خاکی و بومی غذاخوری کمک کند.

میز پذیرایی چوبی رستوران Byron Bay توسط Studio Plenty
پانل های آ،تیک Rattan سقف نزدیک ورودی را می پوشانند

از آنجایی که اسپری آ،تیک به لوله‌ها نمی‌،بد، Studio Plenty یک پوشش اگزوز موتور سیکلت برای لوله‌ها برای دستیابی به سطح سقف هماهنگ تعیین کرده است.

در ،مت بار، سقف‌ها با پانل‌های آ،تیک حصیری توسط طراح محصولات محلی و طراح داخلی پوشانده شده‌اند. سارا الیسوناو همچنین با Studio Plenty برای طراحی مبلمان سفارشی رستوران از جمله میزهای درشت و صندلی های سبک بیسترو کار کرد.

جمعی از هنرمندان استودیو خورشید دو نقاشی دیواری رنگارنگ برای رستوران ایجاد کرد که یکی از آنها تصاویر بازیگوشی را که با لیزر بر روی بخشی از کاشی های سفید براق چاپ شده بود، نشان می دهد.

راتگبر گفت: «مشتری متعهد به یک پروژه متمرکز محلی بود، بنابراین به استودیو Plenty نزدیک شد تا رستوران را طراحی کند و سارا الیسون و استودیوی خورشید برای همکاری با یکدیگر همکاری کنند.

غذاخوری آسیایی سال نور
نوار خمیده ترازو صندلی پیشخوان را فراهم می کند

راتگبر در سال 2020 پس از ب، دندان هایش در شرکت های معماری Woods Bagot و Jackson Clements Burrows در ملبورن، محل کار خود بایرون خلیج را تأسیس کرد.

او درباره اخلاق استودیوی خود توضیح داد: “ما معتقدیم شادی از طریق طراحی معقول به دست می آید، نه افراط.” “ما اشتهای طراحی منطقی و وسواس کارکردگرایی داریم.”

ناهار خوری خصوصی رستوران بایرون بی توسط Studio Plenty
منطقه ناهار خوری خصوصی توسط یک اثر هنری Studio of the Sun تعریف شده است

استودیوی استرالیایی Pattern در جای دیگری در بار و رستوران شلوغ بایرون بی، فضای داخلی یک غذاخوری را طراحی کرده است که بشقاب‌ها و کوکتل‌های کوچک به سبک آمریکای ج،ی سرو می‌کند.

سطوح خا،تری تکه تکه و وسایل بتنی آن به گونه ای طراحی شده اند که “زیبایی خام” غذاخوری های آ، شب در مکزیک را منع، کنند.

عکاسی توسط جسی پرنس.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/12/studio-plenty-light-years-diner-byron-bay/