دسته‌ها
اخبار

Splyce Design مرکز خانه ونکوور در اطراف راه پله “بی وزن”.


استودیوی محلی Splyce Design خانه‌ای پر نور و زاویه‌دار با گوشه‌های لعاب‌دار و یک راه پله مجسمه‌ای مشرف به ورودی Burrard در ونکوور، بریتیش کلمبیا طراحی کرده است.

این اقامتگاه با مساحت 5700 فوت مربع (530 متر مربع) که در سال 2021 تکمیل شد، معروف به خانه بازده، جهت شرقی-غربی دارد و به محیط های متنوع در هر دو جهت پاسخ می دهد.

خانه بتنی و شیشه ای مستطیلی توسط Splyce Design در ونکوور
Splyce Design یک راه پله کنسولی به خانه Yield اضافه کرد

نمای جلوی خانه – مانند سکوهای تماشای روی هم با پنجره‌های دیوار به دیوار، از کف تا سقف – به شهر، کوه‌ها و اقیانوس نگاه می‌کند، در حالی که قاب‌های کناری مهار شده مناظری از ص،ر داگ، و سروهای قرمز غربی در جنگل بار، ساحلی

این خانه که در زمینی به مساحت یک چهارم جریب واقع شده است، 17 فوت (پنج متر) بالاتر از پیاده رو قرار دارد و آن را از نقاط دیدنی خیابان بلند می کند. یک دیوار حائل بتنی با یک پلکان کنسولی مسیر عابر پیاده تا ورودی را مشخص می کند.

پوشش سه گوش عمیق در خانه ونکوور توسط Splyce Design
جلوی لعاب خانه دارای یک پوشش مثلثی عمیق است

نایجل پریش، بنیانگذار ونکوور طراحی اسپلایس، توپوگرافی و ارتباط خانه با خیابان را به ،وان چالش تعیین کننده پروژه توصیف کرد.

او گفت: «نحوه بالا بردن مردم از جاده تا درب ورودی به روشی م،ادار و تجربی، لحن را برای آنچه در خانه خواهد آمد تعیین می کند.

پریش افزود: نمای جلوی لعاب دار با یک پوشش مثلثی عمیق با یک پوسته ساختاری نازک مشخص می شود، در حالی که “یک نوار تیره پیوسته از پانل های سیم،، شبح ارتفاع شرقی را مشخص می کند.”

راه پله مرکزی ظریف در خانه بازده در ونکوور
در داخل، خانه حول یک راه پله دیگر سازماندهی شده است

در داخل، خانه حول یک پلکان مرکزی ظریف سازماندهی شده است که مناطق عمومی و خصوصی را ت،یم می کند و هم به ،وان روش گردش و هم به ،وان یک نقطه کانونی مجسمه ای عمل می کند.

پریش به Dezeen گفت: «از نظر بصری بی وزن و باز است، در نور نورگیر قابل اجرا و دسترسی به عرشه در بالا، و یک پنجره دو ارتفاع به سمت غرب که مناظر درختان آن طرف را قاب می کند، غرق شده است.

او ادامه داد: «یک روبان فولادی نازک لبه بیرونی آج‌های چوبی شناور را پشتیب، می‌کند، در حالی که کابل‌های عمودی محتاط به ،وان محافظ عمل می‌کنند».

کف های بتنی صیقلی در فضای نشیمن خانه بازده در ونکوور
کف های بتنی صیقلی و دیوارهای سفید نمای داخلی را مشخص می کند

در سطح اصلی، آشپزخانه، ناهارخوری و اتاق‌های نشیمن در کنار هم قرار گرفته‌اند و از طریق دیوار پنجره‌ای کج با قاب‌های پنجره‌ای مخفی که نمای پانوراما را گسترش می‌دهند، به بیرون محو می‌شوند.

کف‌های بتنی صیقلی و دیوارهای سفید رنگی ظریف ایجاد می‌کنند، در حالی که سقف چوبی اتاق نشیمن را گرم می‌کند و اجازه می‌دهد فضا در فضای باز جریان یابد.

لعاب از کف تا سقف که روی عرشه خانه در ونکوور باز می شود
،مت پشتی سطح اصلی به روی عرشه باز می شود

فضاهای پشتیبان به طور مجزا به هم متصل شده اند. Millwork جای خود را به یک آشپزخانه آماده می دهد، اتاق گلخانه پشت اتاق اصلی پنهان می شود و یک دفتر خانه در اتاق نشیمن قرار دارد.

طاقچه بندی فضاهای فرعی در سطح بالایی با یک کتابخانه و گوشه نشیمن که به ،وان فرود عمل می کند ادامه دارد. در سوئیت اولیه، تمام گوشه اتاق لعاب است و سفیدهای بکر به یک حمام مشکی پررنگ موکول می‌شوند.

،مت پشتی سطح اصلی از طریق درهای شیشه ای کشویی به عرشه باز می شود و شفافیت را از طریق طراحی ارائه می دهد.

پریش گفت: “تخلخل و باز بودن پروژه از شرق به غرب – از جلو به عقب – از این نظر منحصر به فرد است که می تو،د دو منظره بسیار متمایز و شرایط نور طبیعی و تجربیات را به سادگی در یک نقطه دریافت کنید.”

دیوارهای شیشه ای داخل اتاق خواب خانه توسط Splyce Design
در مجموعه اولیه، گوشه با شیشه ناپدید می شود

همچنین در ونکوور، Splyce Design خانه ای با پوشش چوبی با سقف نامتقارن طراحی کرد و مجموعه ای از جعبه های شیشه ای را برای ایجاد یک اقامتگاه در کنار آب روی هم چید.

عکاسی توسط اما پیتر.


اعتبار پروژه:

معماری: طراحی اسپلایس (نایجل پریش، توماس ماچنیکوفسکی، نیک مکلود، یوینگ چوی)
سازنده: آدیسا هومز
چشم انداز: باغب، فیروزه ای
مهندس سازه: مهندسین جنبه سازه
طراحی ظاهر: مارسلا ترخو


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/15/splyce-design-،use-weightless-staircase/