دسته‌ها
اخبار

SOM پل گلولام یک بلوک را به High Line متصل می کند


استودیوی معماری جه، SOM یک پل ،پایی چوبی با طول بلوک به نام Timber Bridge نصب کرده است که High Line منهتن را به ایستگاه بازسازی شده Penn Station متصل می کند.

طراحی شده توسط استودیوی جه، Skidmore، Owings و Merrill (مانند) 128 تنی، دو بخش، ،پا وارن پل از الوار ،بانده شده (گلولام) ساخته شده است، یک محصول چوبی مهندسی شده که از ،یب چند قطعه کوچکتر ساخته شده است که قادر به پشتیب، از سازه های بزرگ است.

این پل 300 فوتی (92 متری) بخشی از کانکتور موینیهان است که High Line، یک پیاده‌روی مرتفع در منهتن، را به هاب ترانزیتی سالن قطار مونیهان متصل می‌کند.

پل وارن تراس در منهتن توسط SOM
این پل که توسط SOM طراحی شده است، های لاین را به ایستگاه پن متصل می کند

پل برداشته شد روی ستون‌های فولادی Y شکل که 25 فوت بالاتر از خیابان دایر در ورودی تونل لینکلن قرار دارند.

SOM گفت: “این راه حل ساختاری به حداقل اتصالات به زمین نیاز دارد که به جاده های موجود اجازه می دهد دست نخورده باقی بمانند و استفاده از مواد تجدید پذیر را به حدا،ر برسانند.”

پل سرو با اشکال هندسی توسط SOM
بر روی ستون های فولادی Y شکل بلند شد

SOM گفت: “چشم انداز بصری پویا به عابران پیاده اجازه می دهد تا ساختار چوبی را از مسیر مورب ببینند و یک پیوند بصری به درختان از دادگاه Magnolia ایجاد می کند.”

“این راه حل حس مکان را ایجاد می کند و عابران پیاده را به مقصد خود در دو طرف اتصال هدایت می کند.”

پروژه کامل اتصال موینیهان شامل دو پل است که با یک پارک محوطه سازی شده، اتحادیه ای را تشکیل می دهند عملیات مید، جیمز کرنر. این دو پل انواع فضاهای عمومی مرتفع را به هم می ،بانند.

آنها پایانه فعلی High Line را از طریق یک میدان عمومی موجود در توسعه منهتن غربی تا مرکز حمل و نقل موینیهان قطار و ایستگاه پن گسترش می دهند.

پل دوم پل وودلندز نام دارد و با زاویه 90 درجه به هم متصل می شود و در امتداد خیابان 30 به The Spur of the High Line می رود.

پل وودلندز که از ظروف بتنی پیش ساخته به عمق پنج فوت بر روی ستون‌های فولادی هوازده در معرض هوا با براکت‌های زاویه‌دار قرار گرفته است، محوطه‌سازی همهجانبه‌ای را به امکانات عمومی معرفی می‌کند. ظروف درختان و کاشت های گسترده را در اعماق مختلف خاک در امتداد یک مسیر مورب نگهداری می کنند.

درختان به گونه ای مرتب شده اند که از یک طرف پل از شرق به غرب بالا می روند و در سمت دیگر به ترتیب مع، می روند.

هر دو پل دارای عرشه فولادی کورتن و نرده های برنزی هستند، اما طبق گفته کیم ون هولسبیک، مدیر طراحی SOM، که همچنین خاطرنشان کرد که آنها “تجربیات غنی های لاین را گسترش می دهند” دارای “هویت های متمایز” هستند.

پل سدر زرد آ،کا در شهر نیویورک
SOM ساختار را از سرو زرد آ،کا ساخته است

Moynihan Connector یک مشارکت عمومی و خصوصی 50 میلیون دلاری است دوستان های لاین، یک گروه م،ع محلی و توسعه امپایر استیت و خواص بروکفیلد. های لاین یک سکوی قطار مرتفع دهه 1930 را به یک فضای عمومی قابل پیاده‌روی تبدیل کرد.

Moynihan Connector قرار است در ژوئن 2023 افتتاح شود، تقریباً 15 سال از زم، که استودیوی معماری Diller Scofidio + Renfro و James Corner Field Operations اولین بخش از پیاده‌رو را تکمیل ،د.

این پل چهارمین پروژه SOM در این محله است. این استودیو ساختمان اداره پست فارلی در سال 1913 را به سالن قطار مونیهان در ایستگاه پن تبدیل کرد، پروژه کاربری مختلط 1000 فوتی را در 35 یارد هادسون ایجاد کرد و توسعه هفت میلیون فوت مربعی منهتن غرب را طراحی و برنامه ریزی کرد.

عکاسی توسط اندرو فراس و جاناتان مورفیلد / وضعیت میدان.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/18/som-block-long-glulam-bridge-high-line/