دسته‌ها
اخبار

SOM ساختمان های انبوه چوب را برای تبادل آب و هوای نیویورک طراحی می کند


استودیوی معماری SOM از طرح‌هایی برای تبادل آب و هوای نیویورک با چوب انبوه در جزیره ،رنر پرده‌برداری کرده است که در بالای آن یک سایبان پوشیده از پنل خورشیدی قرار خواهد گرفت.

قرار است در جزیره ،رنر ساخته شود – قطعه زمینی در بندر نیویورک بین بروکلین و منهتن – تبادل آب و هوای نیویورک (The Exchange) با هدف تسهیل مکالمات و آموزش در مورد پایداری خواهد بود.

رندر تبادل آب و هوای نیویورک با جزیره در پیش زمینه و خط افق منهتن در پس زمینه
SOM بورس آب و هوای نیویورک را در جزیره ،رنر طراحی کرده است

مانندطراحی این مرکز که با همکاری نیویورک ساخته شده است دانشگاه استونی بروک، دارای مجموعه ای از فرم های چوبی است که در زیر یک سایبان شیبدار قرار گرفته اند که ارتفاع آن افزایش و کاهش می یابد.

به گفته این استودیو، این طراحی “نه تنها زمینه را برای دنیای پست کربن ما فراهم می کند، بلکه یک قلمرو عمومی جدید و جذاب را برای همه نیویورکی ها ایجاد می کند”.

نمایی از زیر سایبان به بالا
ساختمان و سایبان از چوب انبوه ساخته خواهد شد

در بلندترین نقطه سازه، سایبان با ساختار چوبی برخورد می کند، اما با پایین آمدن آن، حفره هایی برای ایجاد فضای بیرونی سرپوشیده در سطح زمین وجود خواهد داشت.

این ساختمان در بلندترین طبقه از هشت طبقه و در پایین ترین طبقه تا چهار طبقه خواهد بود. نما متشکل از شبکه‌هایی از تیرهای چوبی است که قاب‌بندی شیشه‌ای را در بر می‌گیرد، در حالی که نزدیک‌ترین بخش ساختمان به آب دارای دیوارهای چوبی با پنجره‌های کوچک‌تر و گلدان‌های باغ بین طبقات است.

نمای سازه چوبی انبوه از کنار در ارتفاع با خط افق منهتن در پس‌زمینه
در بلندترین حالت، هشت طبقه خواهد بود

به گفته SOM، سقف به طور کامل با پنل های خورشیدی پوشانده می شود تا تمام برق مورد نیاز عملیات تاسیسات تولید شود.

کالین کوپ، شریک طراحی SOM، گفت: «طراحی ما برای این پردیس جدید، مدیریت لازم برای حل بحران آب و هوا را با بافتن آلاچیق‌های چوبی انبوه سیخ‌دار در میان منظره غلتشی پارک و استفاده مجدد از بافت ساختمان تاریخی جزیره ،رنر تجسم می‌دهد.»

این فضاها با هم، پیشرفت‌هایی را در تحقیقات آب و هوایی و آزمایشی فناوری‌های جدیدی ایجاد می‌کنند که می‌توانند در سراسر شهر و در نهایت در جهان مستقر شوند.»

خط ساحلی زندگی با شیب سایبان در پس زمینه
توسعه شامل یک “خط ساحلی زنده” خواهد بود

این سازه دارای سالنی خواهد بود که رو به بیرون است و فضایی برای سخنر، ها و جلسات “رهبران جهان و کارشناسان آب و هوا” خواهد بود.

طراحی SOM همچنین شامل فضاهایی برای “آموزش مشاغل سبز و برنامه های ایجاد مهارت” است که با مشارکت سازمان ها و شرکت های آموزشی محلی اجرا می شود.

ورودی درب گاراژ با آزمایشگاه توربین
این شامل فضاهای آموزشی و ملاقات خواهد بود

این ساختمان برای پاسخگویی به خواسته های مردم طراحی شده است چالش ساختمان زندگی، دستورالعمل صدور گواهینامه ساختمان سبز.

علاوه بر برقی بودن، یک برنامه مدیریت ، پیچیده با هدف منحرف ، 95 درصد از محل دفن ، خواهد داشت.

این سازه همچنین بدون زیرزمین و “خط ساحلی زنده” در برابر سیل مقاوم خواهد بود – در حالی که نیاز به آب غیر شرب با جمع آوری باران و تصفیه فاضلاب تامین می شود.

استودیوی محلی Mathews Nielsen Landscape Architects بر روی محوطه اطراف ساختمان کار خواهد کرد، از جمله برای نمای بیرونی تعدادی از سازه های تاریخی بازسازی شده که در خلاصه گنجانده شده است.

مشاور طراحی بریت،ایی Buro Happold و شرکت محلی Langan Engineering نیز به ،وان شرکای این پروژه اعلام شده اند.

نمای هوایی جزیره ،رنر
این پروژه همچنین شامل بازسازی چندین ساختمان محلی است

دیگر پروژه‌های اخیر در جزیره ،رنر شامل «توپوگرافی مجسمه‌سازی شده» استودیوی منظره West 8 است که شامل تپه‌های مصنوعی، هنر و زمین‌های بازی است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/25/new-york-climate-exchange-governors-island-m،-timber-som/