دسته‌ها
اخبار

Snøhetta برج تماشای شینگل پوش را در قله اسکی در اتریش قرار داده است


تمرین معماری نروژی Snøhetta برج تماشای Top of Alpbachtal، یک برج چوبی زاویه‌دار را در یک منطقه اسکی محبوب در کوه‌های آلپ تیرولی ساخته است که در ارتفاع 2030 متری از سطح دریا قرار دارد.

ساختمان Top of Alpbachtal در کنار یک تله اسکی پرسرعت به تازگی تکمیل شده نزدیک به قله Wiedersberg Horn در شهر کوهست، Alpbach در اتریش قرار دارد.

ع، Top of Alpbachtal
Top of Alpbachtal توسط Snøhetta طراحی شده است

برج تماشا 13 متر ارتفاع دارد و شکل مکعبی م،وطی دارد که از اشکال و سنت‌های ساخت‌وساز آلپی و ساختمان‌هایی مانند خانه‌های کشاورزی تیرولی استفاده می‌کند.

این بنا بر روی یک پایه بتنی ساخته شده است و دارای ساختاری است که به طور کامل از چوب ساخته شده است. در سرتاسر نمای بیرونی ساختمان، Top of Alpbachtal در پوسته چوبی زونا پیچیده شده بود که هر زونا توسط یک سازنده محلی زونا ساخته شده بود.

ع، جزئیات از نمای بیرونی Top of Alpbachtal
زونا پوشیده بود

فضای داخلی سازه به سه فضا ت،یم شده بود. ،مت پایینی ساختمان دو طبقه یک سالن استراحت برای عموم است که از آسانسور قابل دسترسی است.

طبقه اول سازه فضایی با ارتفاع دوبل است که به ،وان یک اتاق دید و پانوراما عمل می کند. نیمه پایینی اتاق با پوشش های چوبی پوشانده شده بود و برای اشاره به سالن های سنتی خانه های کشاورزی طراحی شده بود.

،مت بالای اتاق دید با ارتفاع دوبل دارای ساختار سقف نمایان است.

یک پلکان چوبی در کنار دیوار اتاق تماشا قرار گرفته و به عرشه پشت بام منتهی می‌شود که منظره‌ای 360 درجه از مناظر کوهست، و کوهست، را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

ع، داخلی برج دید
فضای داخلی با چوب پوشیده شده بود

وی گفت: “ساختمان های چوبی در منطقه آلپ باختال سنت بزرگی دارند. استفاده از این منابع و ایجاد تفسیری مدرن برای ما بدیهی بود.” کاپوت برفی مدیر عامل و شریک پاتریک لوث.

وی افزود: «بر اساس روش‌های ساخت و ساز سنتی، این سازه می‌تواند تا حد امکان حفظ منابع و پایدار باشد».

به همان اندازه مهم، ما طراحی را در گفتگو با منظره آلپ توسعه دادیم.

ع، نمای داخلی برج دید
توسط خانه های مزرعه محلی اطلاع رس، شد

صندلی‌های سکو در سراسر داخل ساختمان تعبیه شده بود تا مکان‌های زیادی را برای بازدیدکنندگان فراهم کند تا بتوانند در آن بنشینند و به چشم‌انداز کوهست، نگاه کنند.

پروژه های قبلی Snøhetta شامل یک مرکز کوهنوردی اخیراً تکمیل شده در یک شهر کنار رودخانه در نروژ است که به منظور تقلید احساس بودن در یک غار و یک کوارتت از کابین های چوبی در نروژ طراحی شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/03/snohetta-،rnbahn-2000-timber-viewing-tower-architecture-austria/