دسته‌ها
اخبار

SFMOMA نمایشگاه مبلمان “شروع گفتگو” را ارائه می دهد


طراح، از جمله Bethan Laura Wood و Maarten Baas طیف وسیعی از صندلی‌ها و نورپردازی‌های «گاهی متز،ل» را در نمایشگاهی در موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو ارائه کرده‌اند.

به نام قطعات گفتگو: مبلمان معاصر در گفتگو، نمایشگاه در موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو (SFMOMA) دارای 45 قطعه مبلمان و دکور است که “م،ا و انتخاب متریال را بر عملکرد و کاربردی بودن ترجیح می دهند”.

صندلی توسط Jae Sae Jung Oh
جی سائه جونگ اوه یک صندلی ماورایی ارائه کرد

موزه می‌گوید: «آثاری که در معرض دید قرار می‌گیرند گاهی اوقات گیج‌کننده، اغلب جسورانه و همیشه آغازگر گفتگو هستند.

به طور کامل از مجموعه SFMOMA طراحی شده است، برخی از قطعات صرفا برای ظاهر جایگزین خود انتخاب شده اند، مانند صندلی راحتی چرمی و پ،تیکی توسط طراح کره ج،ی. جی سائه جونگ اوه.

صندلی به سبک شانه ای از ژرمن بارنز
Uneasy Lies the Head that Wears the Crown توسط Germane Barnes طراحی شده است

اثاثیه های دیگر برای تفسیر آنها در مورد مسائل اجتماعی انتخاب شدند. به ،وان مثال، یک قطعه از معمار آمریکایی ژرمن بارنز یک صندلی ایو، است که روی آن یک تکیه گاه بزرگ به شکل یک شانه چوب آسیاب شده است.

این قطعه با نام Uneasy Lies the Head that Wears the Crown، توسط بارنز به ،وان نمایانگر موهای سیاه توصیف شد، با این هدف که نشان دهد چگونه موهای سیاه اغلب تحت نظارت پلیس قرار می گیرند و به جای اینکه آنطور که باید تجلیل شوند. [be]”.

صندلی سفالی آبی روشن توسط Maarten Baas
مشارکت مارتن بااس دارای یک صندلی سفالی آبی روشن است

طراح هلندی بااس و معمار ایتالیایی Gaetano Pesce نیز در این نمایشگاه حضور داشتند.

Baas یک صندلی آبی روشن و پوشیده از خاک رس ایجاد کرد، در حالی که Pesce یک صندلی پارچه و رزین با ظاهری ارگ،ک به نام جلبک دریایی، که شبیه توده های جلبک درهم است، کمک کرد.

مجموعه ای از طرح های نورپردازی مبلمان را همراهی می کرد. طراح بریت،ایی بتان لورا وود یک لوستر شیشه ای و ف،ی به نام Criss Cross Kite ایجاد کرد.

صندلی پارچه و رزین توسط Gaetano Pesce
Gaetano Pesce یک صندلی پارچه و رزین به نام جلبک دریایی کمک کرد

وود با انعکاس کار خود گفت: «لوستر معمولاً یک چراغ مرکزی شلوار بسیار فانتزی است.

من قطعاً می‌خواهم با این ایده فانتزی درون چیزی بازی کنم.»

لامپ دختر منحصر به فرد توسط کتی استوت
Unique Girl یک لامپ بازیگوش از Katie Stout است

طراح آمریکایی کیتی استاتلامپ سرامیکی Unique Girl نیز به نمایش گذاشته شد. این قطعه نورپردازی با یک فیگور انتزاعی مشخص می شود که به گفته طراح به ،وان تفسیری در مورد خانواده و ،نگی است.

تمام مبلمان این نمایشگاه روی فرش قرمز عمیقی چیده شده بود که با قطعات بی شکلی از فضای کف در هم آمیخته شده بود تا مسیری پرپیچ و خم را تشکیل دهد.

SFMOMA می‌گوید: «تکه‌های مکالمه با جرقه‌زنی گفت‌وگو در سراسر گا،ی، صندلی‌ها و لامپ‌هایی را ارائه می‌کند که به‌طور غیرقابل تأسفی توجه را به خود جلب می‌کنند».

سال گذشته، موزه سانفرانسیسکو نمایشگاهی از آثار معمار Neri Oxman را به نمایش گذاشت، در حالی که اخیراً اولین موزه ای بود که یک ماژول از برج کپسول ناکاگین ژاپن را به دست آورد.

نمایشگاه صندلی در SFMOMA
نمایشگاه در فضایی پر پیچ و خم برگزار شد

قطعات مکالمه: مبلمان معاصر در گفتگو از 20 اوت 2022 تا 25 ژوئن 2023 در SFMOMA به نمایش گذاشته شد. برای فهرستی به روز از رویدادهای معماری و طراحی که در سراسر جهان برگزار می شود، به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

تصاویر توسط SFMOMA ارائه شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/11/sfmoma-furniture-exhibition-conversation-s،ers/