دسته‌ها
اخبار

Seear-Budd Ross اقامتگاه مینیمالیست RK را در نیوزیلند تکمیل می کند


روکش کاج کم رنگ و سقف ف،ی سفید حس مینیمالیستی را به RK Residence، خانه ای نزدیک ساحل در نیوزیلند توسط استودیوی معماری Seear-Budd Ross می دهد.

طراحی خانه بر اساس فرم های شیرو، پوشیده از چوب ساختمان های موجود در این منطقه است که بین ساحل و تپه ای جنگلی در ولینگتون قرار دارد.

نمای جلوی RK Residence توسط Seear-Budd Ross
Seear-Budd Ross RK Residence را در ولینگتون ایجاد کرده است

در پاسخ به این دو شرایط متفاوت، سیر-باد راس RK Residence را به دو جلد ت،یم کرد که توسط a لینک لعاب دار.

یک جلد بیشتر قابل مشاهده است و شامل ،مت های نشیمن و گاراژ است و دیگری خصوصی تر است و شامل اتاق خواب و مطالعه است.

نمای پشت بام RK Residence در ولینگتون
خانه در نزدیکی ساحل واقع شده است

توماس سیر باد، بنیانگذار استودیو، به Dezeen گفت: «خانه به دو آلاچیق، زندگی و خواب، با یک حیاط و اتصال شیشه ای در وسط ت،یم شده است.

او ادامه داد: «جلو به عمد آشکار می‌شود، با یک اتصال قابل مشاهده به خیابان و بندر، در حالی که حیاط و اتاق خواب به تدریج از نظر بیان و تجربه خصوصی‌تر می‌شوند.»

حیاط خانه نیوزلند اثر Seear-Budd Ross
یک حیاط دو بلوک را از هم جدا می کند که خانه را تشکیل می دهند

بلوک نشیمن در شمال شامل یک فضای نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه در یک نیمه و یک گاراژ در ،مت دیگر است که توسط یک مسیر ورودی که مستقیماً به حیاط مرکزی منتهی می شود از هم جدا شده است.

در بلوک خواب، سه اتاق خواب و یک مطالعه طبقه همکف را اشغال می کنند، در حالی که یک سطح کوچکتر در زیر سقف بزرگ قرار گرفته است، شامل یک اتاق خواب، حمام، یک اتاق مطالعه اضافی و یک تراس است.

هر دو بلوک با سقف‌های شیبدار کم عمق پوشانده شده‌اند که از بیرون با صفحات ف،ی درز ایستاده پوشانده شده‌اند و از طریق یک ساختار چوبی آشکار نمایان می‌شوند.

Seear-Budd توضیح داد: “سقف شیب دار کشیده شده است و نمایه ای وسیع و کم شیب ایجاد کرده است.”

او ادامه داد: «این ساختار سقف برای دنبال ، یک نمای بیرونی بسیار یکپارچه، جدایی‌ناپذیر بود، زیرا به‌خوبی گاراژ و محل س،ت را در بر می‌گیرد و حس تداوم و آرامش را مطابق با منظره در لبه‌های آن ایجاد می‌کند.

لینک لعاب دار داخل RK Residence توسط Seear-Budd Ross
یک پیوند لعاب دار فضاهای نشیمن را به هم متصل می کند

تخته های افقی از کاج کم رنگ نیوزلند بیرون را پوشانده اند، در حالی که در داخل، کف و سقف های چوبی تیره تر با سنگ مرمر خا،تری در حمام و آشپزخانه تکمیل شده است.

این پوشش های متضاد متریال برای ،یب با چشم انداز طبیعی ساحل و خانه های همسایه در نظر گرفته شده است.

اتاق نشیمن با سقف چوبی نمایان
ساختار سقف در معرض نمایش گذاشته می شود

Seear-Budd می‌گوید: «نمای بیرونی با کاج نیوزیلندی با رنگ خا،تری و روکش اره‌ای پوشانده شده است که به خانه اجازه می‌دهد تا مانند یک تکه چوب خشکیده شده در کنار ساحل روبه‌رو باشد.»

Seear-Budd Ross در سال 2019 توسط Seear-Budd و James Ross تأسیس شد. این استودیو زم، برای بازسازی یک ویلای اوایل قرن بیستم نامزد دریافت جایزه Dezeen شده بود.

دیگر اقامتگاه‌هایی که اخیراً در نیوزلند تکمیل شده‌اند شامل یک کابین CLT توسط Fabric و خانه ساحلی توسط Stacey Farrell است.

عکاسی توسط روری گاردینر.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/17/seear-budd-ross-rk-residence-new-zealand/