دسته‌ها
اخبار

Schemata Architects مهمانخانه و بار را به خانه ساحلی در ژاپن اضافه می کند


معماران طرح ژاپنی، یک مهمانخانه و بار را در تپه‌ای در ساحل جزیره‌ای در دریای داخلی ستو، با پنجره‌های بزرگی که می‌توان به طور کامل به چشم‌انداز اطراف باز کرد، قرار داده است.

این تمرین مستقر در توکیو توسط مالک سایت سفارش داده شد تا دو ساختار جدید برای همراهی خانه موجود در بالای تپه ایجاد کند: یک مهمانخانه برای کودکان به نام Dokubo و یک سالن استراحت و بار مستقل برای بزرگسالان به نام El Amigo.

ساختمان یک طبقه با قاب فولادی قرمز و دیوارهای بتنی و چوبی که از دامنه تپه بیرون می‌آیند
ساختمان ها در دامنه تپه قرار گرفته اند

این تمرین توضیح داد: ” دامنه تپه مانند شیبی است که به آرامی در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بالا می‌رود. مالک ساختمان‌های جدیدی را در امتداد آن اضافه می‌کند، در حالی که ساختمان‌هایی که ما طراحی کرده‌ایم کمی دورتر از مسیر حرکت می‌کنند، به سمت ج،.”

وی ادامه داد: «ما آنها را برای جلوگیری از ممانعت از ممانعت از منظره چشم انداز ستوشی از ساختمان های موجود قرار دادیم.

ساختم، با دیوارهای چوبی، سقف فولادی قرمز و یک سری پنجره‌های بزرگ در بالای تپه، با شخصی که روی لبه یکی از پنجره‌های باز شده نشسته است.
پنجره های مهمانخانه توسط قرقره های سیم فولادی باز می شود

این مهمانسرا شامل پنج اتاق خواب کوچک است که هر کدام از یک راهرو در بالای تپه دسترسی دارند و به یک پنجره محوری تمام قد ختم می شود که می تواند توسط سیستمی از قرقره های سیم فولادی کوچک متصل به سقف فولادی آویزان بالا برود.

یک دوش کوچک، توالت و اتاق رختکن انتهای شرقی مهمانخانه را اشغال می کند، جایی که یک راه پله مارپیچ فولادی به سقف راهروی منتهی می شود که به خانه اصلی بالاتر از تپه منتهی می شود.

راهرو توسط یک دیوار حائل بتنی ا،پوز ساخته شده در شیب پیچیده شده است، در حالی که اتاق خواب ها در ساختاری سبک از چوب و فولاد قهوه ای مایل به قرمز قرار دارند.

بیشتر در امتداد شیب، سالن ال آمیگو ظاهری شبیه پناهگاه به خود می گیرد. فضای بار در تپه فرو رفته بود تا احساس صمیمیت را ارائه دهد و دارای پنجره های بزرگ بال مرغان دریایی و محوری برای باز ، آن به چشم انداز است.

پناهگاه بتنی در دامنه تپه مشرف به دریا با سقف نیمه شفاف شیبدار
بار ساختم، به سبک پناهگاه است که برای مجالس صمیمی طراحی شده است

در داخل، ماهیت زیرزمینی سالن توسط دیوارهای سنگی خشن و آشکار، که یک میز جزیره ای را می پوشاند و در مرکز آن فرو می رود، تأکید می کند.

تمرین گفت: “ما ال آمیگو را مانند سوراخی در زمین طراحی کردیم تا از نوشیدنی های شبانه در فضایی دنج دور میز با میزبان لذت ببریم.”

فضای داخلی یک آشپزخانه با سقف نیمه شفاف شیب دار، دیوارهای بافت دار و یک جزیره مرکزی بزرگ با سینک
دیوارهای سنگی بافت به طبیعت زیرزمینی می افزایند

“در طول روز، نور ملایم، یادآور نور عبوری از صفحه نمایش شوجی، از سقف FRP فیلتر می شود، [and] می توان پنجره را باز کرد تا از منظره ای پانوراما از دریا لذت برد، محیطی عالی برای برگزاری مراسم چای به سبک ریوری (ایستاده)».

Schemata Architects در سال 1998 توسط Jo Nagasaka در توکیو تاسیس شد. پروژه های قبلی این استودیو شامل یک فروشگاه ورزشی در جزیره ججو با اتصالات ساخته شده از مواد بازیافتی و یک سالن آرایش در اوزاکا است که برای تداعی یک انبار صنعتی طراحی شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/24/schemata-architects-dokubo-guest،use-el-amigo-bar-coastal-،me-،an/