دسته‌ها
اخبار

Sandellsandberg سونا شناور برای مجمع الجزایر استکهلم ایجاد می کند


استودیوی سوئدی Sandellsandberg سونای شناور Big Branzino را تکمیل کرده است که برای حرکت در پس زمینه در حال تغییر مجمع الجزایر استکهلم طراحی شده است.

این سازه چوبی که در بالای بدنه کاتاماران فولادی قرار دارد، دارای سقف کم، شکل متمایز است که به سمت پایین حرکت می کند تا یک اتاق سونا مرکزی و لعابدار را بپوشاند.

نمای بیرونی Big Branzino در یک دریاچه
Big Branzino توسط Sandellsandberg ساخته شد

گفت: «مشتری، یک فرد خلاق از صحنه فناوری استکهلم، رویای ایجاد یک تجربه سونای شناور واقعاً خارق‌العاده، چیزی ظریف و ظریف و در عین حال غیرمنتظره را در سر داشت.» سندل ساندبرگ معمار یوهان استراندلاند

نمای بیرونی Big Branzino که قرار است با بسیاری از جنگل‌های اطراف ،یب شود، با تخته‌های کاج پوشیده شده است و از طریق انتهای کاملاً لعاب‌دار در کمان و عقب به دو ناحیه عرشه باز می‌شود.

نمای جانبی Big Branzino شناور در مجمع الجزایر
سونای شناور به گونه ای طراحی شده است که با محیط جنگلی ،یب شود

دو فضای کوچکتر شامل دوش و حمام در دو طرف ،مت اصلی سونا قرار دارند که شامل صندلی های چوبی دو طبقه در اطراف یک اجاق گاز سفارشی است.

یک نردبان در یک انتها به بام منتهی می شود، جایی که یک ،مت نشیمن وجود دارد که مناظری بی وقفه از چشم انداز را ارائه می دهد. این را می توان تا کرد و به راحتی “وقتی من،ت خواستار رقصیدن” است، قرار داد.

“نمای بیرونی کاج ناهمواری است که با طبیعت اطراف ،یب می شود، [while] ساندل ساندبرگ گفت: فضای داخلی و مبلمان از سرو قرمز غربی به دلیل ویژگی های عالی آن برای سونا و استفاده در فضای باز ساخته شده است.

“طراحی حول شکل متمایز خود می چرخد. پایین ترین نقطه طاق، گرما و نزدیکی به درخشش آتش ایجاد می کند، و همانطور که طاق به طرفین بالا می رود، امکان تحسین ستارگان آسمان شب را از داخل فراهم می کند.” ادامه یافت

فضای داخلی سونای چوبی ساخته شده توسط Sandellsandberg
داخل آن با سرو قرمز پوشیده شده است

چرخ و کنترل‌هایی که در جعبه سرو در جلوی سونای شناور قرار گرفته‌اند، به مهمانان اجازه می‌دهد تا با حدا،ر سرعت حدود پنج مایل در ساعت در اطراف مجمع‌الجزایر حرکت کنند.

Standlund به Dezeen گفت: “این می تواند آزادانه به صلاحدید کاپیتان خود سفر کند، از چند ساعت سونا تا سفرهای پرماجرا و طول،.”

“زم، که از کارخانه کشتی سازی به مشتری تحویل داده شد، یک سفر دو روزه بود. [which] به ما اجازه داد تا دامنه تجربه آن را کشف کنیم. به غیر از سونا، شومینه گرما را برای سفرهای شبانه فراهم می کند.”

فضای داخلی ساختمان چوبی Big Branzino در استکهلم
ساختار شناور همچنین شامل دوش و صندلی است

Sandellsandberg که در سال 1995 توسط توماس سندل و اولف سندبرگ تأسیس شد، یک استودیوی معماری سوئدی است که در حال حاضر توسط لوئیز آرنل، کنی کرو، آندرس روتشتاین و توماس سندل رهبری می شود.

پروژه های قبلی این استودیو شامل غرفه ورودی چوبی با رنگ قرمز به هتل و حفاظتگاه طبیعی در بلکینگه است. Trolle Rudebeck Haar، فارغ التحصیل دانشگاه هنر و طراحی لوزان، یک سونای شناور پیش ساخته در سوئیس ساخت که مناظری از کوه های آلپ را ارائه می دهد.

عکاسی توسط فیلیپ گرنستروم است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/11/sandellsandberg-big-،nzino-floating-sauna/