دسته‌ها
اخبار

Red Dunes Playtopia دارای فضاهای بازی “غار مانند” و تپه های مواج است


تپه‌های قرمز شیب‌دار و فضاهای غاردار در این زمین بازی که استودیوی محلی XISUI Design در منطقه‌ای مس، در گوانگژو چین ایجاد کرده است، دیده می‌شود.

این منطقه بازی که بر فراز یک واحد پارکینگ زیرزمینی ساخته شده است، نشانه هایی از اشکال طبیعی از جمله کوه ها و غارها می گیرد و شامل چیدمان بازیگوشی از تپه ها و طاق هایی است که برای کوهنوردی و کشف طراحی شده اند.

مدیر طراحی استودیو، هو ییهائو به Dezeen گفت: «این طرح حول محور استفاده از تپه‌های قرمز مواج برای فراهم ، زمین جذاب برای کودکان است تا بیایند و در فعالیت‌هایی مانند دویدن، پ،، و بازی شرکت کنند.

تصویر از Red Dunes Playtopia
Red Dunes Playtopia توسط XISUI Design طراحی شده است

این استودیو از یک پوسته بتنی باربر برای سازه زمین بازی استفاده کرد و منافذ را طوری تنظیم کرد که بارها به ستون های نگهدارنده ساختمان زیر منتقل شوند.

هو گفت: “از طریق تکیه گاه های ساختاری پنهان در زیر پوسته بتنی حامل وزن اصلی، وزن بالایی دقیقاً به ستون های نگهدارنده گاراژ زیرزمینی منتقل می شود.”

این امر باعث کاهش حجم کار خاکی استفاده شده، کاهش وزن بار و تضمین ایمنی و پایداری می شود.

ع، Red Dunes Playtopia توسط XISUI Design
زمین بازی از سازه های تپه مانند تشکیل شده است

مناطق مختلفی در زیر پوسته بتنی پنهان شده بودند، جایی که توپوگرافی مواج زمین زیر آن به شکل گیری مناظر ارگ،ک طراحی شده برای تداعی جو یک غار کمک می کند.

فضای بازی سرپوشیده که از طریق دهانه‌های منحنی بین پل‌های شیب‌دار قابل دسترسی است، با یک ستون سفید مرکزی نقطه‌گذاری می‌شود، جایی که یک نردبان به یک خانه بازی سفید منتهی می‌شود که بالای پوسته بتنی قرار دارد و به یک سرسره ف،ی متصل می‌شود.

ع، Playtopia Red Dunes توسط XISUI Design
دارای پوسته بتنی است

هو می‌گوید: «استفاده از سازه‌های بتنی مواج، فضاهای غار مانندی را ایجاد می‌کند که به طور هماهنگ با زمین ،یب می‌شود و هم فرصت‌های کوهنوردی و هم مناطق محافظت‌شده فوق‌العاده را ارائه می‌دهد.

این رویکرد طراحی، ادغام یکپارچه با توپوگرافی طبیعی را تضمین می کند و در عین حال ،اصر ساختاری را به حداقل می رساند و استفاده از فضا را به حدا،ر می رساند.

منظره با طیفی از رنگ‌های قرمز و آبی که در الگوی بلوکی از اشکال منحنی چیده شده‌اند که از توپوگرافی زمین بازی پیروی می‌کند، رنگ‌آمیزی شده است.

هو گفت: «مشتری ما علاقه خود را به گنجاندن یک موضوع آسم، در فضای بازی کودکان، به ویژه با اشاره به مفهوم مریخ ابراز کرد.

“برای متعادل ، طرح کلی رنگ و جلوگیری از تسلط بیش از حد رنگ های قرمز، ما همچنین از رنگ های آبی مکمل برای افزایش کنتراست و جذابیت بصری استفاده کردیم.”

ع، از زمین بازی
دیوارهای کوهنوردی، سرسره ها و مسیرهای پیاده روی تپه ها را پوشانده اند

در کناره‌های پوسته، طناب‌ها و دیوارهای کوهنوردی دسترسی به بالای تپه را فراهم می‌کنند، با نرده‌های سفیدی که در امتداد لبه‌های طاق‌ها قرار می‌گیرند تا ایمنی بیشتری ایجاد کنند.

تج،ات بازی، از جمله تونل ها، سنگ های پله، سرسره ها، و قاب های لامسه کوهنوردی، در سایر نقاط سایت در مناطق من، برای گروه های سنی مختلف، از کودکان نوپا تا نوجوانان، چیده شده است.

هو افزود: «ما قصد داشتیم طیف متعادلی از فعالیت‌ها را برای مراحل مختلف رشد کودک ارائه دهیم، از جمله تمرین‌هایی که قدرت بالا و پایین بدن، تعادل، تعامل اجتماعی و پیوند والد-کودک را تقویت می‌کنند.

ع، از زمین بازی
زمین بازی دارای توپوگرافی مواج است

با مسطح شدن به سمت لبه های سایت برای سهولت دسترسی، توپوگرافی در اطراف این مناطق طراحی شده است، با یک تپه کوچکتر در یک طرف سایت که پذیرای کودکان نوپا است و پوسته بزرگتر در انتهای دیگر زمین چالش برانگیزتری را برای کودکان بزرگتر فراهم می کند.

در حالی که درختان در اطراف محوطه بازی پراکنده شده اند، فضاهای سبز اصلی در اطراف لبه های سایت قرار می گیرند که در آن زمین فرو می رود تا باران زهکشی را جذب کند.

ع، Red Dunes Playtopia توسط XISUI Design
درختان زمین بازی را احاطه کرده اند

این استودیو گفت: «مح،ات و شبیه‌سازی‌های دقیق یک سیستم زهکشی طبیعی جامع را تضمین می‌کند که به‌طور مؤثر جریان آب باران را علی‌رغم زمین‌های موج‌دار مدیریت می‌کند».

“این رویکرد نوآورانه نیاز به ،وجی های زهکشی سطحی را از بین می برد و به آب باران اجازه می دهد تا به طور طبیعی در فضاهای سبز و ،وجی های زهکشی مشخص شده پخش شود.”

دیگر زمین های بازی که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از یک زمین بازی اداری با الهام از درختان در تل آویو و مجموعه ای از سنگ های غول پیکر روی چرخ هایی که برای تشویق بازی های ماجراجویانه طراحی شده اند.

عکاسی توسط Hu Yihao است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/15/red-dunes-playtopia-playground-xisui-design-guangz،u/