دسته‌ها
اخبار

Polysmiths خانه چوب پنبه ای را طراحی می کند که دارای فضاهای نشیمن با پوشش چوب پنبه است


استودیوی معماری Polysmiths از پانل‌های چوب پنبه‌ای برای پوشش سطوح داخلی و خارجی در Cork House در شرق لندن استفاده کرد که با استفاده از مواد موجود در دوران قرنطینه Covid-19 ساخته شد.

پلیاسترها کارگردان، چار، وو، نقش معمار، مشتری و توسعه‌دهنده پروژه Cork House را که او به ،وان خانه‌ای برای خود و شریک زندگی‌اش طراحی کرد، پذیرفت.

تصویر بیرونی ورودی خانه کورک
Cork House توسط Polysmiths طراحی شده است

وو در سال 2020 یک زمین قهوه ای مستطیل شکل را در جنگل گیت ،یداری کرد و تصمیم گرفت برای یک خانه سه خوابه که قرار بود با استفاده از بلوک های معمولی و ساختار چوبی ساخته شود، برنامه ریزی کند.

قرنطینه ها در طول همه گیری ویروس کرونا منجر به کمبود موادی مانند بتن، گچ تخته و تخته سه لا شد که برای استفاده در پروژه بسیار گران شد. این امر وو را بر آن داشت تا به دنبال جایگزین های مقرون به صرفه تر و کم استفاده تر باشد.

تصویر بیرونی از روکش چوب پنبه در سراسر بیرونی خانه چوب پنبه
کورک هاوس در نیوهام، شرق لندن واقع شده است

وو به Dezeen گفت: «ما تصمیم گرفتیم موادی را تحقیق کنیم و موادی را انتخاب کنیم که مشکلات زنجیره تامین را نداشته باشند و در واقع می توانند اعتبار پایداری ساختمان را افزایش دهند.

این خانه با استفاده از الوار محلی و گچ آهک ساخته شده است، با پوشش چوب پنبه ای که روی دیوارهای داخلی و خارجی اعمال شده است. این پالت مواد به فضای داخلی احساس خاکی و پیله می دهد.

تصویر داخلی منطقه نشیمن با پلان باز با دیوارهای چوب پنبه ای
استودیو از موادی استفاده کرد که تحت تاثیر مسائل زنجیره تامین قرار نگرفت

چوب پنبه از یک شرکت پرتغالی تهیه شده است amorim از طریق یک تامین کننده و،ی به نام مایک وای. این ماده که از پوست درخت بلوط چوب پنبه برداشت شده است بسیار عایق است و مطابق با مقررات ضد حریق است.

وو گفت: «من قبلاً از چوب پنبه به ،وان عایق حفره استفاده کرده بودم، اما قبلاً از آن به ،وان روکش دیوار استفاده نکرده بودم.

تصویر درهای دوتایی که به باغ باز می شوند
چوب پنبه تا ،مت داخلی ادامه یافت

او پیشنهاد کرد: “بوی شگفت انگیزی دارد – مانند چوب کمی زغالی، و دارای این رنگ و بافت غنی است که با برخورد نور به سطح زنده می شود.”

سایت براون فیلد از خیابان اصلی پنهان بود و توسط باغ های دیواری معمولی خانه های پلک، همسایه احاطه شده بود. این معمار را بر آن داشت تا به دنبال راه‌های نوآورانه برای معرفی نور روز به فضای داخلی باشد.

تصویر داخلی آشپزخانه و ناهارخوری با کف سفید
پنل چوب پنبه ای از شرکت پرتغالی Amorim تهیه شده است

وو توضیح داد: “اولین کاری که من سعی کردم انجام دهم این بود که نور بیشتری در استفاده از حیاط ها ایجاد کنم.” این حیاط‌های روبه‌روی داخلی نیز به ما اجازه می‌دهند تا تهویه متقاطع را در تمام فضاها ایجاد کنیم.»

مقررات ساختم، ارتفاع کلی ساختمان را محدود می‌کرد، بنابراین بخشی از سایت حفاری شد تا سطح کف به اندازه نیم طبقه پایین بیاید، و در نتیجه یک سطح داخلی ت،یم شد.

ورودی کورک هاوس به راهرویی منتهی می شود که به آشپزخانه روباز، ناهارخوری و سالن استراحت متصل می شود. یک چاه نور و راه پله واقع در مرکز این فضا را از دو اتاق خواب و یک اتاق دوش به عقب ملک جدا می کند.

وو خاطرنشان کرد: “دو بال به تمایز بین بخش عمومی و خصوصی طبقه همکف کمک می کند.” “اتاق ناهار خوری و ،مت نشیمن جایی است که می تو،م مهم، داشته باشیم و سپس بال صمیمی تر شامل اتاق خواب ها است.”

تصویر داخلی از راه پله و فرود در خانه لندن
دسترسی به خانه بین یک سری خانه های پلک، امکان پذیر است

حیاط اصلی با درهای شیشه ای تاشو کاملاً قابل باز شدن پوشانده شده است و فضای نشیمن داخلی و خارجی را ایجاد می کند که الهام گرفته از زم، است که وو در دوران کودکی خود در استرالیا زندگی کرده است.

در کنار چاه نور مرکزی، نورگیرها، پنجره های سطح بالا و یک فضای خالی کوچکتر در گوشه پشتی خانه باعث نفوذ نور طبیعی به اعماق فضاهای داخلی می شود.

تصویر داخلی اتاق خواب و حمام
این خانه دارای یک چیدمان در دو سطح است

طبقه پایین همکف کورک هاوس شامل اتاق خواب اصلی است که به حیاطی در پایه چاه نور بزرگتر نگاه می کند. حمام اختصاصی نیز نور روز را از چاه نور گوشه دریافت می کند.

وو این پروژه را نمونه‌ای از «پایداری زیبا» توصیف کرد که رویکردی تجربی برای خودسازی با استفاده از مواد و روش‌های غیرمعمول ناشی از شرایط دشوار را به نمایش می‌گذارد.

تصویر داخلی اتاق خواب با چوب پنبه در خانه کورک
اتاق های خواب در طبقه پایین خانه سازماندهی شده بودند

او افزود: «من سایر معماران را تشویق می‌کنم که اگر فرصت دارند، این نوع پروژه‌ها را انجام دهند. در کنار کار برای مشتریان، معماران باید به دنبال هدایت پروژه های ساختم، باشند و از آنها به ،وان نمونه اولیه برای آزمایش مصالح جدید و روش های جدید زندگی استفاده کنند.

چوب پنبه یک ماده طبیعی و تجدیدپذیر است که در سال های اخیر به طور فزاینده ای در بین معماران محبوب شده است، همانطور که در گردآوری ده دکوراسیون داخلی با دیوارهای پوشیده از چوب پنبه نشان داده شد.

تصویری از پنجره به اتاق خواب در خانه شرقی لندن
دکوراسیون داخلی از زمان گذراندن وو در استرالیا مطلع شد

استودیوی پرتغالی Inês Brandão Arquitectura از چوب پنبه برای پوشاندن طبقه بالایی خانه ای در نزدیکی لیسبون استفاده کرد و سطوح بافتی ایجاد کرد که محیط طبیعی را تکمیل می کند.

Nate Dalesio همچنین نمای بیرونی خانه خود در ایالت نیویورک را با پنل های چوب پنبه ای که برای بهبود عایق بندی ساختمان انتخاب شده اند پوشانده است.

عکاسی توسط لورنزو زندری.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/04/polysmith-london-،use-cork-living-،es-residential-architecture/