دسته‌ها
اخبار

PJCA Architecture خانه کوچک “غیر ادعایی” را در اکوادور ایجاد می کند


PJCA Architecture یک خانه کوچک را در ناپل، اکوادور با دو فرم آجری که توسط یک پل شیشه ای به هم متصل شده اند تکمیل کرده است.
که متکی بر گرمایش و سرمایش غیرفعال است.

مستقر در شهر نیویورک معماری PJCA از Make Estudio، بخش طراحی-ساخت خود در اکوادور، برای ساختن استراحتگاه آ، هفته به مساحت 700 فوت مربع (65 متر مربع) در گوشه زمینی به مساحت یک چهارم جریب استفاده کرد.

نمای بیرونی یک خانه کوچک آجری با نمای پنجره دو ارتفاع که در شب روشن می شود
این خانه کوچک به ،وان یک استراحت آ، هفته طراحی شده است

ناندار گودوی دنین، معمار اصلی، گفت: «این طرح نه تنها بر اساس نیازهای مشتری، بلکه بر تمایل او برای پذیرش محیط، فرهنگ و زبان محلی محلی است. “همچنین به شدت با در دسترس بودن مصالح ساختم، و با کار در سنت های محلی شکل گرفت.”

این استودیو آجر، فولاد، بتن و شیشه محلی را به ،وان مواد اولیه خانه تهیه کرد.

نمای بیرونی یک خانه کوچک آجری با نمای پنجره دو ارتفاع
از آجرهای محلی ساخته شده است

این خانه که با صنعتگران و خدمه محلی در سال 2022 ساخته شده است، به نظر می رسد یک فرم آجری یکپارچه از دوردست باشد، اما در نزدیکی، دو توده آجری ظاهر می شود.

فرم بزرگتر یک فضای دو ارتفاع است که یک اتاق نشیمن با یک شومینه برنزی مستقل را در خود جای می دهد. اتاق ناهار خوری و آشپزخانه در زیر یک فضای زیر شیرو، انعطاف پذیر قرار گرفته اند که توسط یک نردبان فولادی قابل دسترسی است.

این استودیو گفت: “درهای شیشه ای و ف،ی از کف تا سقف که به صورت سفارشی ساخته شده اند، مرزهای بین داخل و خارج را با هم ،یب می کنند، نور طبیعی را به حدا،ر می رساند و مناظر بیرونی مناظر را به تصویر می کشد و در عین حال به احساس فضای بیشتری در خانه کمک می کند.”

شکل آجری کوچکتر شامل یک اتاق خواب با دیوار لعابدار و حمام با دیوار آجری سوراخ‌دار است که نور و سایه‌ها را از طریق صفحه نمایش می‌آورد و به ،وان کاشت دیوار در بیرون عمل می‌کند.

فضای نشیمن دو ارتفاع با دیوارهای آجری و نمای پنجره مشبک
یک نمای بزرگ چشم اندازی از اطراف را فراهم می کند

یک پل شیشه ای و بتنی این دو جعبه را به هم متصل می کند.

Godoy-Dinneen گفت: “حجم سبک آن به تاکید بر مفهوم اصلی خانه کمک می کند، که دو سازه آجری و ف،ی تقریبا خالص است که به یک ساختار منسجم تبدیل می شوند.”

با استفاده از استراتژی‌های ساختم، بومی، خانه هیچ سیستم فعالی ندارد، اما برای سازگاری با تغییر دمای آب و هوا به طراحی خورشیدی غیرفعال متکی است.

دو سازه آجری مکعبی با نمای لعابدار توسط PJCA Architecture
این دو سازه آجری توسط یک پل شیشه ای به هم متصل شده بودند

دیوارهای آجری به ،وان یک توده حرارتی عمل می‌کنند و گرمای ذخیره شده را در شب آزاد می‌کنند، در حالی که درها و پنجره‌های قابل اجرا تهویه متقاطع را از طریق خانه فراهم می‌کنند و درختان اطراف فضای بزرگ شیشه‌ای را سایه می‌اندازند.

گودوی دنین گفت: “ما می خواستیم یک ساختار غیرممکن ایجاد کنیم که شامل تمام ا،امات برنامه باشد و محیط و سنت های محلی را در بر بگیرد.” با پیروی از شعار “کمتر است بیشتر”، استودیو یاد گرفت که “یک پروژه ساده با بودجه محدود می تواند به اندازه یک پروژه بزرگ و پیچیده تر موفق باشد.”

در نزدیکی در کیتو، ERDC Arquitectos و Horno de Pan متعلق به Taller General نیز با آجر در طرحی مشابه ساخته شده است، اما این خانه با سقف طاقدار مشخص می شود.

عکاسی توسط جوانک پاردس.


اعتبار پروژه:

تیم طراحی: ناندار گودوی-دینین (معمار اصلی)، فیلیپ کنسالوو، جولیان اوریبه، جولیانا سورزانو
ساخت و ساز: آلفونسو خشم
شومینه و پنجره آویزان: Saurus – اکوادور


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/19/pjcarchitecture-tiny-،use-architecture-ecuador/