دسته‌ها
اخبار

PAU برج های کنترل ترافیک هوایی ایالات متحده را برای “بر اساس میراث” IM Pei طراحی می کند


استودیوی نیویورک PAU طرح هایی را برای برج های کنترل ترافیک هوایی منتشر کرده است که در فرودگاه های ایالات متحده به ،وان بزرگترین کمیسیون از زمان طراحی های IM Pei در اوایل دهه 1960 ساخته خواهند شد.

تمرین برای معماری و شهرسازی (PAU) در یک مسابقه آزاد توسط اداره هوانوردی فدرال انتخاب شد (FAA) برای طراحی نسل جدید برج های کنترل ترافیک هوایی م،ار برای فرودگاه های آمریکا.

رندر برج مراقبت با بلند شدن هواپیما در فاصله
PAU برای طراحی نسل جدیدی از برج های کنترل هواپیما برای اداره هوانوردی فدرال انتخاب شد

FAA گفت: این طرح ها در 31 فرودگاه در سراسر کشور با برج هایی که “بیش از عمر طراحی مورد نظر خود کار می کنند” استفاده خواهند شد و ممکن است در نهایت در بیش از 100 فرودگاه مورد استفاده قرار گیرند. بیشتر طرح های اولیه در «فرودگاه های شهرداری و کوچکتر» خواهد بود.

این کمیسیون بزرگترین تعمیرات اساسی برج ها را از زم، که معمار چینی-آمریکایی پی در سال 1962 برنده جایزه مشابهی شد، نشان می دهد که شاهد ساخت 16 برج بود که همگی هنوز در حال استفاده هستند.

برج کنترل ترافیک هوایی کوتاه
این برج ها م،ار خواهند بود و برای شروع به 31 فرودگاه کوچک و شهری خدمات رس، می کنند

به گفته این استودیو، این طرح‌ها «بر اساس میراث برج‌های نمادین IM Pei در اواسط قرن ساخته می‌شوند و یک راه‌حل معماری متمایز ارائه می‌دهند که زیبایی‌شناسی و عملکرد قرن بیست و یکم را ،یب می‌کند».

ارتفاع این برج ها از 63 تا 119 فوت (19 تا 36 متر) متغیر است و “بسیار انعطاف پذیر” با رنگ های متغیر بر اساس منطقه فرودگاه های جداگانه خواهد بود.

طراحی PAU شامل یک ستون استوانه‌ای مرکزی با یک سری فرم‌های مکعبی ف،ی است که می‌توان آن‌ها را به کناره متصل کرد. این جعبه ها تج،ات، سرایداری و سایر فضاهای کاربردی را در خود جای می دهند، در حالی که اتاق کنترل بالای ستون قرار می گیرد و هشت ضلعی است.

برج‌های کنترل ترافیک هوایی در برف با پرواز خطوط هوایی آ،کا و کوه‌ها
رنگ و اندازه می تواند بسته به محل متفاوت باشد

،اصر م،ار تا حدی توسط قطب های ف،ی پشتیب، می شوند که یک قاب ،ت مانند در اطراف سازه ایجاد می کنند.

یکی از جنبه‌های درخواست ،ت برای طرح‌ها شامل یک بند پایداری بود و PAU گفت که این طرح‌ها از گرمایش و سرمایش زمین‌گرمایی «در صورت امکان» استفاده می‌کنند و این طرح‌ها همچنین از مواد بازیافتی، نماهای با کارایی بالا و تمام الکتریکی استفاده می‌کنند.

ما سپاسگزار و مفت،یم که فرصتی برای طراحی نسل بعدی برج‌های کنترل ترافیک هوایی کشور داریم که یکی از اجزای اصلی برنامه پیت بوتیگیگ وزیر حمل‌ونقل آمریکا برای دستیابی به انتشار گازهای گلخانه‌ای خالص از بخش هوانوردی ایالات متحده تا سال 2050 است. ویشان چاکرابارتی، موسس PAU، که استودیو را به همراه مدیر Ruchika Modi رهبری می کند.

چاکرابارتی ادامه داد: “به ،وان روشی که امکان خلاقیت بزرگی را در محدودیت های شدید پیدا می کند، ما از پذیرش این چالش برای ایجاد معماری زیبا و کاربردی که در خدمت نیازهای کنتر،های ترافیک هوایی در سراسر کشور است و در عین حال ایمنی و قابلیت اطمینان را برای عموم مسافران افزایش می دهد، هیجان زده هستیم.” .

برج کنترل ترافیک هوایی با کف دست و مردم در حال راه رفتن
این برج ها باید تفسیری پایدار از طرح های 60 ساله IM Pei باشند.

FAA گفت که این پروژه ها می توانند در اوایل سال 2024 شروع به کار کنند.

دیگر اخبار هوانوردی شامل طرح های مفهومی برای یک فرودگاه بین المللی “تا،ی هوایی” در دبی توسط استودیوی بریت،ایی Foster + Partners و همچنین تکمیل ترمینال چوبی SOM فرودگاه بین المللی کانزاس سیتی است.

تصاویر توسط PAU ارائه شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/20/pau-air-traffic-control-towers-usa/