دسته‌ها
اخبار

Noiz Architekti مینیمال خانه کنار پارک در اسلواکی را تکمیل می کند


تمرین اسلواکی Noiz Architekti Na Rade، یک خانه خانوادگی در براتیسلاوا را با فرمی مینیمال و انباشته روی تخته های چوبی نازک تکمیل کرده است.

این سایت که در شهر قدیمی شهر نزدیک به پارک هورسکی قرار دارد، قبلاً توسط یک خانه خانوادگی یک طبقه در کنار باغی با سوله آجری اشغال شده بود که ،اصر ساختاری آن در خانه جدید گنجانده شده است.

نویز معماری حجم جدیدی را وارد کرده است تا خانه اصلی را با ساختار پایین باغ متحد کند و یک پلان U شکل ایجاد کند که اطراف فضای حیاط تازه ایجاد شده را می‌پیچد.

ارتفاع جلوی خانه نا راده توسط معماری NOIZ
Noiz Architekti خانه Na Rade را در براتیسلاوا ایجاد کرده است

این استودیو توضیح داد: «هدف از مفهوم ساختمان جدید، بر روی ردپای ساختمان‌های اصلی، تلاش برای سنگین نبودن طرح و محیط اطراف آن بود.

“نخستین نقطه شروع راه حل نشان دهنده اتصال به جرم اصلی اجسام است. [and] دومی که در نتیجه این امر ایجاد شد، ایجاد یک طرح چیدمان جدید بر روی ردپای اصلی آنها بود.”

با ایجاد یک پله در سایت و افزودن دو طبقه اضافی به بالای ساختمان موجود، خانه توسط یک پلکان ف،ی نارنجی روشن به هم متصل می شود که از طریق یک منطقه نشیمن مرکزی و آشپزخانه مشرف به حیاط بالا می رود.

اتاق نشیمن با دیوارهای بتنی نمایان و راه پله ف،ی
یک راه پله ف،ی روشن سه طبقه خانه را به هم متصل می کند

با ورود از طریق یک فضای ذخیره سازی دوچرخه کوچک، راه پله به فضاهای نشیمن یا به سمت اتاق خواب و مطالعه در طبقه اول و یک سالن کوچک و تراس روی پشت بام در طبقه دوم منتهی می شود.

در فضای نشیمن زیرزمین، فضای اتصال جدید شامل یک اتاق ناهار خوری است و به اتاق خواب و حمام جداگانه با دوش در فضای باز در انتهای باغ منتهی می شود که در حجم کم و تک شیار قرار دارد.

استودیو توضیح داد: خانه خانوادگی را به گونه ای چیدیم که ،مت نشیمن تا حد امکان با زمین پشت ساختمان تماس پیدا کند.

استودیو گفت: “کارکردها بر اساس طرح در سطوح مختلف ارتفاع قرار دارند.” “نمودار مقطعی در م،ای “raumplan” شکل راه پله را مشخص می کند که به بخش بصری غالب پروژه تبدیل شد.

راه پله خانه Na Rade در اسلواکی
ساختار بتنی خانه در معرض دید قرار می گیرد

در فضای داخلی، ساختار بتنی خانه نمایان شده است، که با پارتیشن‌های چوبی، فضاهای ذخیره‌سازی و مبلمان ،یب شده است، که با نمای بیرونی ساده تخته‌های چوبی نازک و قاب‌های پنجره عمیق تضاد دارد.

در جای دیگری در اسلواکی، BIG معماری دانمارکی اخیراً طرح‌هایی را برای یک “محله فناوری” جدید در Patronka نشان داد، در حالی که معمار محلی مارتین اسکوچک House V را با فضای داخلی آجری روستایی طراحی کرد.

عکاسی توسط توماس م،نا.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/14/noiz-architekti-na-rade-park-side-،use/