دسته‌ها
اخبار

New Makers Bureau مرکز هنرهای rammed-earth را در کامپالا تکمیل می‌کند


دیوارهای خاکی و آجرهای خاکی مرکز هنرهای شرقی 32 درجه را تعریف می‌کنند، یک فضای هنری اجتماعی در اوگاندا توسط دفتر معماری لندن New Makers Bureau با همکاری شرکت طراحی اوگاندا Localworks.

این مرکز هنری که در کابالاگالا واقع شده است، به سفارش 32 درجه شرقی | اعتماد هنر اوگاندا، یک سازمان غیرانتفاعی که هنرمندان آفریقای شرقی و هنر معاصر را تبلیغ می کند.

مرکز هنری در کامپالا، اوگاندا
مرکز هنرهای 32 درجه شرقی توسط New Makers Bureau و Localworks طراحی شده است

این مرکز هنری دارای چهار استودیو هنرمند و یک کافه انعطاف‌پذیر است که می‌تواند به ،وان یک گا،ی موقت عمل کند. همچنین تنها کتابخانه تخصصی هنری در اوگاندا در این شهر قرار دارد.

دفتر سازندگان جدیدهدف از طراحی pro-bono ایجاد یک ساختمان کم کربن و «بیش از حد محلی» با بودجه محدود، ساخته شده از موادی بود که قبلاً در سایت وجود داشت.

مرکز هنری L شکل
ساختمان به شکل L می باشد

جیمز همپتون موسس استودیو به Dezeen گفت: «ما دریافتیم که باید مبتکر باشیم و به راه‌های دیگری برای حل مشکلات فکر کنیم. استراتژی‌هایی که ما از استفاده مجدد، بازیافت و منابع محلی مواد استفاده می‌کنیم به نقاط قوت واقعی تبدیل شدند.»

همپتون توضیح داد: «از نظر مواد، ما می‌خواستیم تا حد امکان از سایت بیایم. بنابراین چیزهایی که قبلاً وجود داشتند باید باقی می ماندند و دوباره مورد استفاده قرار می گرفتند و ما سعی کردیم واردات را محدود کنیم.»

مرکز هنری زمینی در اوگاندا با سقف زاویه‌دار
دور یک باغ حیاط می پیچد

این مرکز که در یک سایت شیبدار ساخته شده است، شکل L را تشکیل می دهد و اطراف یک باغ حیاط می پیچد. استودیوهای هنرمندان و کافه‌ها روی یک ستون سایه‌دار باز می‌شوند که به‌،وان یک فضای می، بین فضای داخلی و خارجی عمل می‌کند.

تاج این ساختمان با سقف های تک شیب دار آویزان شده بود که سایه ایجاد می کند و دیوارهای خاکی را از باران محرک محافظت می کند.

مرکز هنری با رنگ خاکی در اوگاندا توسط New Makers Bureau و Localworks
مواد از فضای کامپالا سرنخ می گیرند

مصالح به کار رفته در طراحی، نشانه های خود را از جو کامپالا گرفته است، با ماسه سنگ به ،وان پایه ساختمان، و خاک کوبیده شده و آجرهای بافتی که بالای آن قرار گرفته و سقف های قایق ر، را پشتیب، می کند.

از الوارهای اکالیپتوس محلی برای قالب‌بندی خاکی استفاده می‌شد و سپس برای ساخت زونا سقفی مورد استفاده مجدد قرار می‌گرفت.

همپتون توضیح داد: “خاک این رنگ صورتی گرم را به شهر می دهد و مواد مورد استفاده اغلب از زمین هستند، مانند کاشی های سفالی و آجر که به این امر می افزایند.”

او ادامه داد: «شهر بسیار تپه‌ای است، بنابراین شما اغلب این مناظر را در پشت بام‌ها نیز می‌بینید – مجموعه‌ای از سقف‌های راه راه و شیب‌دار.

فضای داخلی مرکز هنر خاکی
چراغ های سقفی پلی کربنات به نور طبیعی روز اضافه می کنند

این استودیو از استراتژی های طراحی غیرفعال برای به حداقل رساندن بهره خورشیدی و اطمینان از دمای داخلی راحت در همه فضاها استفاده کرد.

چراغ های سقفی پلی کربنات نور طبیعی روز را برای هر فضا فراهم می کنند، در حالی که پنجره ها و دهانه های هر اتاق دارای قاب های فولادی بیرون زده هستند. اینها سایه اندازی می کنند و در داخل به ،وان صندلی های پنجره ای عمل می کنند تا مناظر فضای سبز مجاور را ارائه دهند.

پنجره با ،ت فولادی برآمده
پنجره ها با قاب های فولادی برآمده نصب شده بودند

آجرکاری‌های سفارشی در سطح کلیسا، نور کم‌رنگی را به هر یک از فضاهای داخلی می‌آورد و امکان تهویه و خنک‌کننده غیرفعال را فراهم می‌کند.

بودجه فاز اول پروژه توسط تعدادی از شرکا از جمله Sigrid Rausing Trust، صندوق هنر معاصر Outset و The African Arts Trust تامین شد.

آجرکاری روی سقف ساختمان
آجرکاری‌های سفارشی در سطح کلیسا اضافه شد

فاز دوم این پروژه قرار است در سال 2024 تکمیل شود و شامل یک گا،ی دائمی، اتاق مهمان هنرمندان و یک باغ حیاط دیواری است.

New Makers Bureau توسط جیمز همپتون در سال 2020 تاسیس شد. این استودیو در ایجاد معماری متنی کم انرژی تخصص دارد.

دیگر پروژه‌های اجتماعی در اوگاندا که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند شامل یک مدرسه ابتدایی با ک،‌هایی با شکل ارگ،ک توسط Localworks و یک مرکز اجتماعی با سایبان‌های فولادی طراحی شده توسط Kéré Architecture است.

عکاسی توسط تیموتی لاتیم و دفتر سازندگان جدید.
منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/10/new-makers-bureau-complete-rammed-earth-arts-centre-kampala/