دسته‌ها
اخبار

Myoovi یک دستگاه پوشیدنی است که برای کاهش درد پریود طراحی شده است


آدام حمدی، پزشک بریت،ایی، یک پد پوشیدنی محتاطانه ساخته است که می‌تواند روی پوست محکم شود تا به تسکین دردهای قاعدگی فرد کمک کند.

دستگاه بی سیم، با ،وان میووی، از فناوری تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) برای تسکین درد در حال حرکت استفاده می کند.

حمدی، بنیانگذار Myoovi، گفت که او زم، که در بخش عمومی برای خدمات بهداشت ملی بریت،ا (NHS) کار می‌کرد، به ایده محصول رسید، جایی که متوجه شد تسکین درد بدون نسخه برای همه ،، که درد ، را تجربه می‌کنند کارساز نیست.

زنی که میووی پوشیده است
Myoovi را می توان در حین حرکت زیر لباس پوشید

او معتقد است که این دستگاه قابل حمل می‌تواند جایگزین جذابی برای دستگاه‌های TENS «حجم و پر از سیم» در حال حاضر در بازار باشد.

حمدی به Dezeen گفت: «من بیماران زیادی را دیدم که درد ، و اندومتریوز داشتند و داروهای مسکن برایشان مفید نبود.

او ادامه داد: “من دریافتم که فناوری TENS یک روش کاملاً تحقیق شده و اثبات شده برای کمک است؛ با این حال، ا،ر بیماران نمی‌دانستند که چیست یا تمایلی به استفاده از آن با توجه به ماهیت حجیم و پر از سیم آن نداشتند.”

این به من این ایده را داد که محصول جدیدی را معرفی کنم که بی سیم، قابل حمل و محتاط است و برندی ایجاد کنم که هدف آن افزایش آگاهی است.

سه دستگاه Myoovi TENS
این دستگاه یک دستگاه TENS را در یک دستگاه دیسکی شکل قرار می دهد

دستگاه Myoovi به شکل دیسک دارای یک دستگاه TENS، یک باتری شارژ شده با USB و سه دکمه کنترلی است که قدرت و الگوی پالس ها را تنظیم می کند.

دستگاه های TENS با ارسال پالس های الکتریکی کوچک از پدهای متصل به پوست در بالای منبع درد کار می کنند.

این پالس‌ها با مسدود ، یا کاهش سیگنال‌های درد که به نخاع و مغز می‌رسند، عمل می‌کنند که می‌تواند درد را برای پوشنده کاهش دهد.

یک دستگاه مسکن قهوه ای دوره Myoovi
این دستگاه پالس های الکتریکی کوچکی را به مغز می فرستد تا سیگنال های درد را مسدود کند

دستگاه Myoovi تا ده ساعت با یک بار شارژ دوام می آورد و در کیتی ارائه می شود که شامل دو پد پروانه ای شکل ساخته شده از چرم مصنوعی پلی اورتان (PU) است.

پدهای 7.5 سانتی‌متری که در سه رنگ مختلف با رنگ پوست موجود هستند، مانند گچ از طریق هیدروژل رسانای خود ،ب زیست سازگار در ،مت زیرین پد به محل درد متصل می‌شوند.

پدهای ژلی زیر لباس معمولاً بین 20 تا 30 بار یا بیشتر دوام می آورند تا زم، که دیگر ،بناک نباشند، که حمدی می گوید که معمولاً به م،ای استفاده از دو ماه است.

یک میووی به پشت یک زن ،بیده است
یک پد پروانه ای شکل را می توان روی پوست محکم کرد

به گفته حمدی، هنگامی که میووی روشن می شود، مانند یک ماساژ ضربان دار احساس می شود که احساس الکتریکی باعث ایجاد احساس سوزن سوزن شدن می شود.

حمدی گفت: “دستگاه فوق العاده سبک است، بنابراین تا زم، که آن را روشن نکنید، واقعاً متوجه وجود آن نمی شوید.” او افزود: «وقتی این کار را انجام دادید، این پالس‌های کوچک را در ناحیه‌ای که دستگاه را روی آن دارید، احساس خواهید کرد.

این پالس‌ها با منحرف ، و مسدود ، گیرنده‌های درد شما در ناحیه عمل می‌کنند و این باعث می‌شود که آنها نتوانند هر گونه دردی را درک کنند.»

Myoovi برای کاهش درد ناشی از شرایطی مانند آندومتریوز، سندرم تخمدان پلی کیستیک یا بیماری التهابی لگن طراحی شده است، اگرچه دستورالعمل NHS بیان می کند که تحقیقات کافی برای تعیین اینکه آیا TENS “روش قابل اعتمادی برای تسکین درد است” وجود ندارد..

این نشان می‌دهد که تحقیقات علمی با کیفیت بیشتری مورد نیاز است و آزمایش‌های پزشکی در حال انجام است، و اضافه می‌کند که “متخصصان مراقبت‌های بهداشتی گزارش کرده‌اند که به نظر می‌رسد به برخی افراد کمک می‌کند”.

یک کیت Myoovi
دارای شارژر USB است که تا 10 ساعت دوام می آورد

سایر موارد طراحی شده برای کاهش درد ناشی از قاعدگی شامل مچ بند ،ن یائسه به نام گریس است که توسط پیتر استبری فارغ التحصیل دانشگاه لافبورو برای تنظیم و کاهش گرگرفتگی طراحی شده است.

در همین حال، لورن لی، طراح صنعتی، دیواری گرم به نام دیوار گرم طراحی کرد تا به مردم مک، مش، برای کاهش دردهای قاعدگی ارائه دهد.

تصاویر با حسن نیت ارائه شده است میووی.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/23/myoovi-period-pain-relief-wearable-device/