دسته‌ها
اخبار

Mork-Ulnes کابین هشت طرفه را در صحرای اورگان تکمیل می کند


Mork-Ulnes Architects یک اقامتگاه یک خانواده را در اورگان با فضای بیرونی تاریک و فضاهای به هم پیوسته بدون راهرو تکمیل کرده است که با استفاده از الوارهای متقاطع ساخت آمریکا ساخته شده است.

خانه Octot،rpe با مساحت 3340 فوت مربع (310 متر مربع) در Bend، اورگان، شهری کوچک در 160 مایلی (257 کیلومتر) ج، شرقی پورتلند واقع شده است.

خانه اکتوتورپ
Octot،rpe House یک کابین هشت طرفه در صحرای اورگان است

“[It’s] ،یبی بین یک کابین و یک خانه، احتمالاً یک نوع شناسی مس، جدید در عصری که رابطه بین انسان و محیط آنها در حال ارزیابی و بازتعریف است.” معماران Mork-Ulnes، یک استودیوی بین المللی با دفاتر در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، و اسلو، نروژ.

این استودیو خاطرنشان کرد: «مشتریان درخواست‌های کمی برای خانه جدید خود داشتند، به‌ویژه اینکه از نظر زیست‌محیطی مترقی باشد و سطح بالایی از انعطاف‌پذیری را در حین استقبال از منظره بیاب، ارائه دهد».

خانه معماران Mork-Ulnes
معماران Mork-Ulnes فضاهای انعطاف پذیری را به فضای داخلی اضافه ،د

این خانه حول یک شبکه مستطیل شکل با اتاق هایی که از یکی به دیگری جریان دارند، سازماندهی شده است که نیاز به راهروهای گردشی را از بین می برد.

دارای چهار اتاق خواب و سه فضای منعطف با کاربری دو نفره – یک اتاق مهمان و یک دفتر. یک حیاط بیرونی و یک اتاق بازی در فضای باز. و یک گاراژ و اتاق بازی سرپوشیده.

این استودیو گفت: “چهار میله سقفی متقاطع، پلان را به دو بخش عمومی و خصوصی ت،یم می کند، با یک حیاط کاملاً محصور در مرکز ساختمان و هفت حیاط نیمه محصور در محیط آن برای آوردن نور و هوا به هر اتاق.”

سقف سوله – پوشیده از ف، درز ایستاده – مجموعه ای از فضاهای داخلی باریک و شیبدار را ایجاد می کند.

دیوارهای با روکش CLT
یک حیاط بیرونی در طراحی گنجانده شده است

نمای بیرونی با چوب خا،تری پوشیده شده است که با استفاده از تکنیک S،u Sugi Ban – یک روش ژاپنی برای زغال‌، چوب برای انعطاف‌پذیری بیشتر – ساخته شده است، در حالی که ،مت‌های داخلی دارای ،اصر ساختاری و صفحات چوبی متقاطع (CLT) هستند که رنگ‌های ملایم دارند و دارای روکش طبیعی روغنی

،اصر CLT – نوعی چوب مهندسی شده که به دلیل ضایعات کم و کارایی بالا انتخاب شده است – از SFI/چوب رشد کرده در COC. طبق گفته استودیو، این ،ب با استفاده از ،ب کم VOC در مونتانا ،بانده و لمینیت شد، که منجر به تولید 25 تن کربن در داخل خانه شد.

اتاق خواب در خانه Octot،rpe توسط Mork-Ulnes
خانه اکتوتورپ دارای چهار اتاق خواب است

Lexie Mork-Ulnes می‌گوید: «طراحی خانه Octot،rpe به شدت تحت تأثیر فرم‌ها، رنگ‌ها و بافت‌های طبیعی منظره بیاب، مرتفع بود.

“شکل های ساده و پوشش تک رنگ آن به محیط طبیعی بستگی دارد.”

با الهام از بنیاد چیناتی دونالد جاد در مارفا، تگزاس، بافت‌ها و فرم‌های داخلی با اثاثیه‌های چوبی و چرم ،یب شده با مبلمان سفارشی ارگ،ک، مناظر اطراف را طراحی می‌کنند.

این خانه دارای شیشه های قابل اجرا گسترده است که به دلیل شکل ساختار در جهت های مختلف به سمت چشم انداز است.

معماران Mork-Ulnes فضای داخلی را با لعاب های قابل اجرا روشن ،د

استودیو گفت: “وقتی درهای کشویی باز هستند، خانه کاملاً متخلخل است، پر از جریان بی وقفه ای از رایحه ها و صداها که از بیرون در حال حرکت است.”

سایه های خورشیدی مخفی قابل اجرا از اتاق های رو به ج، در برابر آفتاب بلند صحرا محافظت می کند.

خانه اکتوتورپ
سقف سوله مجموعه ای از فضاهای داخلی باریک و شیبدار را ایجاد می کند

این استودیو که در سال 2005 توسط Casper Mork-Ulnes تأسیس شد، تکرار قبلی این طرح را در خانه ای جمع و جور و چهار شکل در اسلو در سال 2018 تکمیل کرد.

پروژه های دیگر در ایالات متحده که از چوب انبوه استفاده می کنند شامل یک مرکز طبیعت در نیویورک با سقف ساخته شده از این مواد است.

عکاسی توسط جرمی بیترمن / JBSA. ویدیو توسط جان بناویدس.


اعتبار پروژه:

تیم پروژه: کاسپر مورک اولنز، ل،ی مورک اولنز، گرگ لادیگین، فی ون فان
پیمانکار: شهر جنگلی ساخته شده است
معمار منظر: معماری منظر استراتا
مهندس سازه: مهندسی Eclipse
دکوراتور داخلی: Lexie Mork-Ulnes


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/06/mork-ulnes-eight-sided-cabin-oregon-desert/