دسته‌ها
اخبار

Mixtura صومعه برزیلی چند ساختمانی را در کفپوش چوبی بریز می‌پیچد


استودیوی ایتالیایی Mixtura صومعه‌ای را در سالوادور دو باهیا، برزیل ایجاد کرده است که چندین ساختمان در اطراف صومعه‌هایی در فضای باز قرار گرفته‌اند که در کفی چوبی پیچیده شده‌اند.

مخلوطیک استودیو مستقر در رم، ایتالیا، صومعه 5300 متر مربعی برادری فرانسیسکن بت، (صومعه FFB) را در سال 2022 تکمیل کرد.

این صومعه که در محله سائو کریستووائو در سالوادور د باهیا قرار دارد، به ،وان محل ملاقات امن برای یک جامعه بزرگ در یکی از خطرناک ترین مناطق سالوادور د باهیا عمل می کند.

صومعه چوبی توسط Mixtura
صومعه برادری فرانسیسکن بت، به ،وان یک محل ملاقات امن عمل می کند

استودیو گفت که صومعه به گونه ای طراحی شده است که ،یبی از تأثیرات فرهنگی غربی و آفریقایی در منطقه و مهمان نوازی تمرینات فرانسیسکن و ماریان را منع، کند.

این استودیو گفت: «ما نوع‌شناسی سنتی درون‌گرای ک،یک را دوباره تفسیر کردیم، تعداد صومعه‌ها را ضرب کردیم و ساختمان‌ها را نازک کردیم تا باد که دائماً از سمت شرق می‌وزد، به همه ساختمان‌ها و مناطق باز برسد.

ساختمان صومعه با لهجه های چوبی توسط Mixtura
بیش از ده شکل در اطراف صومعه های سبز سازماندهی شده است

بیش از ده فرم مجزا که هر کدام برنامه خاص خود را دارند، در اطراف پنج صومعه سبز سازماندهی شده اند و توسط سه سیستم سقف بزرگ به هم متصل شده اند.

این استودیو گفت: “هر ساختمان هویت معماری خود را حفظ می کند، که از طریق انحراف ،صر چوبی به دست آمده است، که گاهی عملکرد زیست اقلیمی دارد، گاهی اوقات یک سازه و روکش است.”

چرخاندن پانل های چوبی
کلیسای چوبی دارای صفحات چرخان است

فضای مرکزی یک کلیسای چوبی است که با یک تیر ،پایی سه بعدی ساخته شده است که در دیوار پشتی یک فرم متقاطع ایجاد می کند.

دیوارها از پانل‌های کفی بریز چرخشی و کشویی ساخته شده‌اند که به محراب اجازه می‌دهد تا به یک مربع سرپوشیده در ورودی باز شود و ظرفیت کلیسا را ​​افزایش دهد.

فضای داخلی با روکش چوب برای فضای عبادت
چوب نیز در فضای داخلی منع، شده است

یک سفره خانه در گوشه ج، غربی مجموعه قرار دارد و با یک سقف ،پایی چند زاویه ای به کلیسا متصل می شود که “مانند یک سومبررو” عمل می کند.

این استودیو توضیح داد: “این یک ساختمان نفوذپذیر است که توسط سقفی پوشیده شده است که توسط شش ستون فولادی کورتن حمایت می شود که آن را از پوشش ساختمان مستقل می کند.” دومی، مانند یک محوطه محافظت شده، از ،اصر چوبی و پانل های چرخان در طبقه همکف تشکیل شده است.

بسته بندی بالکن چوبی توسط Mixtura
سفره خانه دارای یک بالکن بسته بندی شده است

این ،اصر به ،نین اجازه می دهد فضا را باز کرده و گردش هوای ساختمان را کنترل کنند. این سفره خانه دارای یک بالکن پیچیده است که فضا را به سالن تئاتر یا کنسرت برای رویدادهای عمومی تبدیل می کند.

گوشه شمال غربی مجموعه شامل کتابخانه، محل نگهداری و پذیرایی است.

کتابخانه ای با پوشش پلی کربنات با لهجه های چوبی
این کتابخانه در پلی کربنات پیچیده شده است

این کتابخانه از چهار ستون چوبی کومارو تشکیل شده و در پلی کربنات پیچیده شده است.

روکش شفاف اجازه می دهد تا محتویات کتابخانه در شب روشن شود و ساختار را به طور عمدی از بقیه ساختمان ها متمایز می کند – همانطور که سیستم سقف جداگانه آن نیز وجود دارد.

ویژگی تالار پذیرایی و نگهب، با ساختار هیب، چوب و بتن مسلح است که برای امنیت و حفظ حریم خصوصی طراحی شده است. پاکت بنایی به چهار پانل تمام قد کورتن و چوبی تبدیل می شود.

در گوشه شمال شرقی پلان اتاق های آموزشی، باب خانه، انبارها و کارگاه قرار دارد.

این تیم گفت: “همه عملکردها در سه حجم متمایز ساخته شده از بتن مسلح و بنایی قرار گرفته اند که توسط یک سقف منفرد ساخته شده از تیرهای مشبک چوبی به هم متصل شده اند.”

فضای غذاخوری پوشیده از چوب در صومعه توسط Mixtura
فضاهای مش، مختلف در داخل قرار گرفته است

یک سازه مس، بزرگ و سه طبقه گوشه ج، غربی بلوک را تکمیل می کند. سازه بتنی پیش ساخته توسط یک ،ت بیرونی چوبی با بالکن های خارجی و سیستم های سایه بان ونیزی احاطه شده است.

از بیرون یک حجم به نظر می رسد، اما در واقع پنج فرم مجزا با نسیم هایی است که به حیاط مرکزی باز می شوند.

بلوک مس،
یک بلوک مس، مجتمع را تکمیل می کند

سطح تراس شامل یک محیط “cobogo” است – یک سیستم ساختم، گرمسیری که از ،اصر بتنی برای محافظت در برابر باران استفاده می کند و در عین حال اجازه عبور هوا را می دهد. ساختمان اقامتگاه دارای پنل های خورشیدی روی پشت بام است.

استفاده از صفحه های سوراخ دار برای تهویه طبیعی ساختمان ها یک روش رایج در برزیل است. به ،وان مثال، مار، برتولدی آرکیتتوس یک خانه کوریتیبا را در یک پرده چوبی پیچید و ژیزل بورخس آرکیتکتورا یک نمای ف،ی سوراخ‌دار به یک ساختمان آپارتمان در بلو هوریزونته اضافه کرد.

عکاسی توسط چزاره کوئرچی.


اعتبار پروژه:

معمار: مخلوط
تیم طراحی: چزاره کوئرچی، ماریا گرازیا پرنسیپ، گیدو دی کروچه


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/12/mixtura-،zilian-convent-wooden-brise-soleil/