دسته‌ها
اخبار

KCAP و Kraaijvanger انبار پست هلند را به دفاتر تبدیل می کنند


ساختار بتنی وسیع یک مرکز مرتب سازی پستی سابق در هلند توسط استودیوهای هلندی KCAP و Kraaijvanger Architects به یک دفتر مرکزی جدید برای PostNL تبدیل شده است.

Stationspostgebouw با مساحت 30000 متر مربع که در کنار ایستگاه قطار هلندز اسپور در لاهه قرار دارد، که به ،وان یک بنای تاریخی ملی طبقه بندی می شود، در سال 1939 به سبک کارکردگرا توسط گوستاو کورنلیس برمر طراحی شد.

ع، نمای بیرونی دفاتر PostNL
دفاتر PostNL توسط KCAP و Kraaijvanger Architects بازسازی شدند

به دنبال تأکید بر «شخصیت یادبود» ساختمان، مستقر در روتردام KCAP و معماران Kraaijvanger یکی از ویژگی‌های ستون‌های بتنی پیش‌ساخته موجود است که اکنون یک دهلیز تمام قد را در زیر سقف طاق‌دار و سقفی قاب می‌کنند.

شانتال ووس، شریک معماران کرایجوانگر، گفت: «طرح فضایی و فضای ساختمان یادبود منحصربه‌فرد است: نمای بلوک‌های شیشه‌ای، سطوح عمیق کف و ویژگی‌های ساختاری قدرتمند».

PostNL نمای بیرونی بتنی دارد
این سازه یک اداره مرتب سازی پستی سابق بود

با پلان T شکل، ساختمان فضای بسیار بزرگ تری را در سمت غرب تشکیل می دهد که به سمت شرق متصل می شود و با دو راه پله محصور شده است.

فضای اصلی حول یک دهلیز مرکزی بزرگ با ستون‌های بزرگ در وسط آن، و یک پلکان زیگزاگی از ف، و چوب سیاه که هر یک از سطوح دفتر را به هم متصل می‌کند، متمرکز شده است.

فضای داخلی دفاتر PostNL
فضای داخلی حول یک آتریوم سازماندهی شده است

در طبقه همکف، “مرکز جامعه” دفتر شامل یک پذیرش، کافه، مناطق مش، و فضاهای ملاقات است که توسط یک باغ محوطه سازی شده با تراس های خارجی پیچیده شده است.

در بالا، به منظور تأثیر حداقلی بر ساختار موجود، 9 طبقه فضای اداری توسط پارتیشن‌های چوبی، پرده‌ها و گلدان‌های منحنی ت،یم‌بندی شده‌اند که بسته به نیاز کارگران در آینده می‌توان آنها را چیدمان یا تغییر داد.

ایرما ون اورت، شریک KCAP، گفت: «دهلیز، که توسط طبقات آبشاری احاطه شده و توسط پل‌ها و پله‌ها می‌گذرد، می‌تواند به ،وان استعاره‌ای برای تسمه‌های نقاله و ماشین‌های مرتب‌سازی که قبلا نامه‌ها را مستقیماً از ایستگاه ارسال می‌،د، خواند.

او ادامه داد: «برای این تحول، ایجاد یک ساختمان اداری برای روشی جدید کار بسیار مهم است که باعث می‌شود محیط کار مانند یک اتاق نشیمن احساس شود: به طور گسترده قابل استفاده، اما همچنین ایمن».

ع، داخلی راه پله در دفتر
معماران به کاربری قبلی ساختمان اشاره ،د

نمای آجر شیشه‌ای و پنجره‌های ساختار موجود حفظ و بازسازی شده‌اند، با عملکرد محیطی و شرایط آ،تیک فضای داخلی با افزودن “پوست دوم” داخلی لعاب بهبود یافته است.

روکش آجر خا،تری بنای اولیه و همچنین مجموعه ای از مجسمه های کوچک در نمای شرقی نیز حفظ شده است.

ع، داخلی در محل کار
در کنار ایستگاه قطار هلندز اسپور در لاهه قرار دارد

در داخل، تمام الحاقات جدید ساختمان در تضاد با بتن سازه موجود است که در ستون‌ها و تیرهای بزرگ در معرض دید قرار گرفته است.

دیگر پروژه‌های مقاوم‌سازی اخیراً شامل تبدیل یک کارخانه گرمایش در براتیسلاوا به یک مرکز فرهنگی و دفاتر توسط گروه خلاق DF و تبدیل یک کارخانه تاریخی فورد در پیتسبورگ به یک مرکز تحقیقاتی توسط ZGF Architects است.

عکاسی توسط اوسیپ ون دویونبوده.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/16/kcap-kraaijvanger-architects-dutch-postnl-ware،use-monumental-offices/