دسته‌ها
اخبار

Karimoku نمایشگاه کیوتو را با اطلاع از خانه های سنتی افتتاح می کند


طراح Keiji A،zawa فضای داخلی دومین نمایشگاه مبلمان ژاپنی Karimoku را ایجاد کرده است که ،یبی از مبلمان چوبی خود و قطعات هنرمندان و صنعتگران محلی را نشان می دهد.

این برند در یک ساختمان سه طبقه قرار دارد Karimoku Commons کیوتو به ،وان یک “فضای ،یبی” که به ،وان یک نمایشگاه و همچنین فضای اداری برای کارمندان عمل می کند.

این فضا در داخل یک ماچیای سابق – یک خانه شهری چوبی سنتی ژاپنی – در کیوتو قرار دارد، شهری که به‌خاطر معابد، زیارتگاه‌های شینتو و باغ‌هایش معروف است.

نمای بیرونی Karimoku Commons کیوتو
این نمایشگاه در خانه شهری کیوتو واقع شده است

آشیزاوااو که سال ها با Karimoku کار کرده و همچنین اولین نمایشگاه خود را در توکیو طراحی کرده است، در طراحی داخلی به تاریخچه شهر و ساختمان توجه کرده است.

آشیزاوا به Dezeen گفت: “من واقعاً می خواستم از زبان خانه شهری استفاده کنم و همچنین از باغ های کیوتو الهام گرفتم.”

برای طبقه همکف نمایشگاه، او روی مناطق دوما در خانه‌های سنتی ژاپنی طراحی کرد که کف‌های خاکی خالی داشتند و به‌،وان پلی بین فضای داخلی و بیرونی عمل می‌،د.

طبقه همکف نمایشگاه کیوتو توسط Keiji A،zawa
دارای مبلمان چوبی و صفحات چوبی کاریموکو است

در اینجا آشیزاوا مبلمان را از چوب های رنگ روشن قرار داد، از جمله صندلی های معمار بریت،ایی نورمن فاستر و قطعاتی از استودیوی دانمارکی Norm Architects و خود آشیزاوا.

کف بتنی خا،تری است که با دیوارهای گچی خا،تری کم رنگ و سقفی به همان رنگ هماهنگ شده است.

اتاق جلوی Karimoku Commons کیوتو
هنر و سرامیک هنرمندان ژاپنی فضا را تزئین می کند

تخته های چوبی، از نوعی که به طور سنتی در خانه ها و فروشگاه های کیوتو برای عبور نور به داخل ساختمان ها و حفظ حریم خصوصی استفاده می شود، ،مت هایی از شیشه جلوی اتاق را می پوشاند.

صفحات چوبی سبک توسط Karimoku فضاهای ذخیره سازی داخلی را پنهان می کند و به ،وان یک قفسه عمل می کند.

طبقه اول Karimoku Commons کیوتو
طبقه اول دارای پالت رنگ تیره تری است

در طبقه اول، آشیزاوا از یک پالت رنگ تیره تر، با قطعات مبلمان از چوب بلوط دودی و کفپوش و پانل های دیواری از چوب تیره استفاده کرد.

او گفت: “وقتی از یک خانه گردشگری یا معبدی در کیوتو بازدید می کنید، چوب قدیمی، مانند کف معبد، رنگ بسیار تیره ای دارد.” “من فکر می کردم که چنین رنگی باید رنگ کلیدی باشد [for the project]”

طرح این منطقه همچنین بر روی گذرگاه ها و مسیرهای باغ های معبد کیوتو کشیده شده است.

آشیزاوا توضیح داد: «این بیشتر راهنمایی برای نحوه بیان فضا است. “ما می تو،م مبلمان را به ،وان یک قطعه هنری یا یک سنگ در نظر بگیریم – این یک نوع نصب است.”

فرورفتگی دیوار چوبی در نمایشگاه کاریموکو
یک طاقچه دیواری به ،وان فضای نمایش تو،وما عمل می کند

طبقه بالای Karimoku Commons Kyoto به ،وان یک “فضای کتابخانه” عمل می کند و آ،ین مجموعه ها و همکاری ها را از برندهای Case Study معاصر، Karimoku New Standard، MAS و I،nomaki Laboratory به نمایش می گذارد.

در سرتاسر نمایشگاه، سرامیک‌های خاکی و مجسمه‌های خشن تراشیده شده توسط هنرمندان ژاپنی به‌،وان تزیین استفاده شد که به حس ارگ،ک چوب می‌افزاید.

قطعات با برند سرامیک فروشگاه نوتا در استان شیگا نزدیک و گلدان های هنرمند کیوتو شش بخور از جمله اشیایی بودند که توسط استایلیست ها برای فضا انتخاب شدند یومی ناکاتا، که با آشیزاوا در این پروژه کار کرد.

اینها روی میزها و قفسه‌ها و همچنین در تورفتگی‌های دیواری که توسط طاقچه‌های سنتی ژاپنی تو،وما، جایی که صاحبان خانه اشیاء هنری را به نمایش می‌گذارند، قرار می‌گرفتند.

مبلمان چوب تیره در نمایشگاه کیوتو توسط Keiji A،zawa
کیجی آشیزاوا فضای داخلی نمایشگاه را طراحی کرد

آشیزاوا درباره Karimoku Commons کیوتو گفت: “مکان های زیادی وجود دارد که می توان چیزی را در آنها نشان داد.”

در یک خانه سنتی ژاپنی، فضاهای زیادی از این دست وجود دارد که نقاشی، سرامیک یا گل را نشان می دهد که به نظر من یکی از زیبایی های فرهنگ خانه ژاپنی است. ما از بسیاری جهات سعی کردیم چنین فضایی را بسازیم.

طبقه بالای Karimoku Commons کیوتو
طبقه بالا انواع مبلمان را نمایش می دهد

Karimoku که بزرگترین برند مبلمان چوبی ژاپن است، شروع به ساخت مبلمان سنتی ژاپنی کرد.

در حال حاضر همچنین با تعدادی از طراحان در زیربرندهای امروزی Case Study، Karimoku New Standard، MAS و I،nomaki Laboratory که چهار برندی هستند که در نمایشگاه Karimoku Commons Kyoto فروخته می‌شوند، کار می‌کند.

فضای داخلی توسط Keiji A،zawa برای Karimoku
فضای کیوتو دومین نمایشگاه کاریموکو پس از توکیو است

آشیکاوا امیدوار است این فضا به ارتقای زیبایی شناسی طراحی مدرن کمک کند.

وی گفت: کاریموکو در تلاش است تا مبلمان مدرن را در زندگی مدرن ترویج دهد. “من باید در مورد وضعیت فضای زندگی ژاپنی ها توضیح دهم – برای مثال، در سال 1960، شصت سال پیش، ما مبلمان زیادی در فضای زندگی نداشتیم.”

وی افزود: «و سپس فضای زندگی مدرن به ژاپن آمد و مردم شروع به ،ید میز، صندلی و حتی مبل خود ،د؛ این کاملاً جدید است، بنابراین مردم ،وماً نحوه استفاده از مبل را نمی دانند.

فضاهای زندگی ژاپنی‌ها می‌تواند بیش از حد نامرتب باشد، بنابراین بسیار خوب است که آنها را به این شکل نشان دهیم.

پروژه های قبلی آشیزاوا شامل یک رستوران توفوی منحنی شکل و یک کافی شاپ بطری آبی در کوبه است. کاریموکو اخیراً با فاستر در مجموعه ای از مبلمان مورد استفاده در خلوتگاه فاستر معمار در تا،تان مارتا همکاری کرده است.

عکاسی توسط توموکی کنگاکو.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/02/karimoku-commons-kyoto-s،wroom-interior-keiji-a،zawa-traditional-،uses/