دسته‌ها
اخبار

Haus am Hang by AMUNT یک کابین تعطیلات در جنگل سیاه است


دفتر معماری آلم، AMUNT نسخه جدیدی از کابین تعطیلات چوبی ساده را ایجاد کرده است که دارای طبقات مرتفع، فضاهای نشیمن در سطوح ت،یم شده و سقف شیبدار بزرگ است.

Haus am Hang – که به م،ی خانه روی تپه ترجمه می شود – یک خانه تعطیلات خانوادگی در Menzenschwand، در ج، جنگل سیاه آلمان است.

روکش ص،ر داگ، Haus am Hang توسط AMUNT
Haus am Hang دارای قاب CLT و دیوارهای ص،ر داگ، است

طراحی توسط بالااستودیوی اشتوتگارت، که توسط معماران سونیا ناگل و یان تیسن رهبری می شود.

با قاب چوبی متقاطع (CLT) و سقف شیب دار، این ساختمان شباهت های زیادی با دیگر خانه های منطقه دارد، اما هیچ چیز سنتی در مورد فرم آن وجود ندارد.

شکل مبهم Haus am Hang توسط AMUNT
این ساختمان از دو بلوک پلک، زیر یک سقف تک شیب تشکیل شده است

در زیر یک سقف واحد، دو بلوک روی هم قرار گرفته اند که شامل یک فضای داخلی پیچیده و چند سطحی است که از منظره شیب دار بر روی ستون های باریک بلند شده است.

Nagel و Theissen می گویند: “پوسته سقف باریک به صورت محافظ بر روی دو حجم ساختمان قرار گرفته است که در زاویه 45 درجه نسبت به شیب قرار دارند.”

“سازمان پلان طبقه حاصل انتزاعی به نظر می رسد، اما هدف آن فعال ، انواع روابط با سایت بدون نزدیک شدن بیش از حد به ساختمان های همسایه است.”

پنجره Haus am Hang توسط AMUNT
خانه از روی زمین بر روی ستون ها بلند شده است

صاحبان Haus am Hang قصد دارند خودشان از ساختمان استفاده کنند، آن را با خانواده به اشتراک بگذارند و همچنین آن را به مهمانان اجاره دهند.

در زم، که تعداد گردشگران در منطقه رو به کاهش است، تا حدی به دلیل “زمستان های گرم و بدون برف فزاینده بدون گزینه های اسکی”، آنها امیدوارند که از گردشگری محلی حمایت کنند.

معماران می‌گویند: «سفر پایدار بر لبان همه است، در پس زمینه تغییرات آب و هوایی.

“مشتریان ما که تعطیلات خود را منحصراً در آلمان می گذرانند، به ما مراجعه ،د و دقیقاً همین را می خواستند: یک خانه تعطیلات پایدار با طراحی معماری با کیفیت و به اشتراک گذاشتن آن با بسیاری.”

ورودی Haus am Hang توسط AMUNT
درها و قاب پنجره ها به رنگ زرد انتخاب شده اند

این ساختمان عمدتاً از چوب ساخته شده است. دارای یک قاب CLT است که به صورت داخلی در معرض دید قرار گرفته است، در حالی که نما و بسیاری از سطوح داخلی از ص،ر داگ، تشکیل شده است.

چیدمان داخلی برای استفاده از نور خورشید سازماندهی شده است. با ت،یم ساختمان به دو حجم، این امکان وجود داشت که بیشتر پنجره ها رو به ج، غربی یا ج، شرقی باشند.

فضای آشپزخانه و غذاخوری در Haus am Hang توسط AMUNT
طبقه همکف در سه طبقه ت،یم شده است

ورودی به بالاترین سطح از سه سطح منتهی می شود که طبقه همکف Haus am Hang را تشکیل می دهند. آشپزخانه و فضای ناهار خوری هر دو در سطح می، قرار دارند، در حالی که پایین ترین سطح یک سالن استراحت را فراهم می کند.

اتاق‌های خواب شامل یک سوئیت در طبقه همکف، یک اتاق دو طبقه طبقه اول، یک اتاق دو تخته طبقه اول با نورگیر با چشم‌انداز ستاره‌ها، و یک اتاق اتاق زیر شیرو، دنج است.

شومینه در Haus am Hang توسط AMUNT
مبلمان توکار به رنگ سبز است

مبلمان توکار در سرتاسر، با ،اصری از جمله قفسه کتاب که به ،وان دیوار جداکننده عمل می‌کند، و مبل با فضای ذخیره‌سازی که در زیر آن قرار گرفته است.

سطوح و نازک کاری با سایه های سبز با الهام از گونه های درختان محلی ساخته شده اند، در حالی که راه پله دارای رنگ زمردی پر جنب و جوش است.

درها، قاب پنجره ها و نرده های پلکان ف،ی مشبک به رنگ زرد انتخاب شده اند.

فضای زندگی در Haus am Hang توسط AMUNT
یک تراس بالکن در ضلع شرقی خانه قرار دارد

معماران می‌گویند: «قاب‌های پنجره‌ها به رنگ شکوفه افرا در جلوی خانه می‌آیند و مبلمان و پوشش‌ها یادآور رنگ سبز است.

در مقابل، بدنه پلکان بنزینی رنگ و پرده‌های آفتاب‌گیر به رنگ‌های بیشتری اضافه می‌کنند.»

پلکان در Haus am Hang توسط AMUNT
چهار اتاق خواب از جمله یکی در اتاق زیر شیرو، وجود دارد

یک تراس بالکن رو به شرق به شکاف بین دو حجم ساختمان شکاف می‌دهد، در حالی که فضای زیر ساختمان می‌تواند فضای ذخیره‌سازی یا یک اتاق بیرونی سرپناه باشد.

سمت ج، سقف با پانل های فتوولتائیک پوشیده شده است که جاه طلبی های پایداری ساختمان را آشکار می کند.

این پانل ها برق ساختمان را تامین می کنند، در حالی که گرمایش از پنل های مادون قرمز و یک اجاق چوبی تامین می شود. تهویه درز پنجره نیز یکپارچه است.

اتاق دو طبقه در Haus am Hang توسط AMUNT
اتاق دو طبقه یکی از دو اتاق خواب طبقه اول است

AMUNT در سال 2009 توسط Nagel، Theissen و Björn Martenson تشکیل شد. از جمله اولین پروژه های استودیو Just K، یک P،ivhaus ساخته شده از CLT و روکش ،تیکی، و یک غرفه کافه در یک قبرستان در آلمان بود.

معماران امیدوارند Haus am Hang ساخت و ساز پایدار را به روشی مشابه ترویج کند.

آنها افزودند: “این خانه ای شاد است که بازتابی از فرم های ساختم، سنتی و انواع ساختمان دارد – یک نوع جدید و معمولی جنگل سیاه.”

عکاسی توسط راسموس نورلاندر.


اعتبارات پروژه

معمار: AMUNT Nail Theissen
مهندس سازه: فلی، میلدنر
سرپرست ساخت و ساز: رولف هاسلواندر
کابینه ساز: مار، استول


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/14/haus-am-hang-،use-on-a-hill-amunt/