دسته‌ها
اخبار

Halleroed تاثیرات فرانسوی و ژاپنی را در بوتیک L/Uniform ترکیب می کند


در منطقه هنری پاریس سنت ژرمن د پره، استودیوی طراحی استکهلم ها،وئد یک بوتیک جدید برای برند فرانسوی کیف و چمدان L/Uniform طراحی کرده است.

با توجه به رویکرد ساده و منطقی برند در طراحی، ها،ود رو،اندرا ها،ود، رهبر طراحی، مجموعه‌ای از پس‌زمینه‌ها را ایجاد کرد که به محصولات اجازه می‌دهد “به شکلی زیبا ظاهر شوند”.

کابینت های چوبی در بوتیک در پاریس توسط Halleroed
ها،وئد یک بوتیک برای L/Uniform در پاریس طراحی کرده است

این بوتیک از دو اتاق تشکیل شده است که روی آنها طراحی شده است L/یونیفرممیراث فرانسوی در کنار آمیزه‌ای از سنت‌های طراحی ژاپنی و اسکاندیناوی – همچنین به ،وان ژاپنی شناخته می‌شود.

اتاق اول به گونه ای طراحی شده بود که به زبان بومی بازار سنتی فرانسه اشاره کند، با مبلمان پلک، و مواد روستایی، مانند دیوارهای کاغذی با رافیای بافته شده.

در بوتیک L/Uniform کیف روی دیوار
در اتاق اول، کیسه ها از قلاب های چوبی یکپارچه آویزان شده اند

ها،ود به Dezeen گفت: «این ما را به یاد استفاده L/Uniform از بوم فرانسوی در کیف‌های کاربردی‌تر، اما در مقیاس بزرگ‌تر می‌اندازد».

ما از یک رویکرد الهام گرفته از شیکر استفاده کردیم که در آن کیسه‌ها از قلاب‌ها آویزان می‌شوند. ارتباطی با زندگی روزمره در بازار وجود دارد، زیرا برخی از این کیسه‌ها به طور خاص برای عرضه به بازار ساخته شده‌اند.

برای ایجاد تضاد بصری قابل توجه با بافت های طبیعی این فضا، ها،وید یک میز نمایشی یکپارچه به رنگ بورگوندی عمیق با پوششی بسیار براق اضافه کرده است.

کابینت های سبز ن،ایی در بوتیک در پاریس توسط Halleroed
جزئیات قرمز براق در سراسر فروشگاه در تزئینات و اثاثیه وجود دارد

طبق گفته ها،ود، اتاق دوم “زیباتر و التقاطی”تر است. در اینجا، کیف‌های چرمی L/Uniform در مقابل پالتی از صورتی ملایم و سبز به نمایش گذاشته می‌شوند که دارای یک مبل مخملی به رنگ زیتونی و کابینت پسته‌ای در کنار ،اصر لمسی مانند فرش دستباف جوت و پشم است.

همان روکش قرمز براق اتاق اول نیز تکرار می‌شود – در این مورد روی دو لوله در معرض دید اعمال می‌شود، که ها،وید در اطراف آنها یک کابینت چوبی کم‌رنگ ساخته است.

کابینت سبز ن،ایی در بوتیک L/Uniform
کابینت های پسته ذخیره سازی اضافی را فراهم می کند

ها،ود گفت: “ما با رنگ، بافت و متریال به ،وان یک موجودیت کار کردیم و کنتراست و همچنین وحدت ایجاد کردیم.”

در اطراف پیشخوان، Halleroed روکش سدر اضافه کرد “برای ظاهر و احساس ژاپنی”.

این آینه در سراسر مغازه با جزئیاتی مانند چراغ آویز کاغذ برنجی اثر ایسامو نوگوچی و صندلی‌های جورج ناکاشیما، و همچنین چراغ‌های رومیزی سرو با سایه‌های کاغذ برنجی که توسط یک کابینت‌ساز ژاپنی ایجاد شده است، منع، شده است.

تأثیرات گالی در نورپردازی پیر شارو و شارلوت پریاند و کف سنگ آهک با چکش بوته ای منع، شده است که به گفته ها،ود دارای “لمس آرام و قدیمی است که برای ما بسیار فرانسوی است”.

راهروی بوتیک در پاریس توسط ها،وید
کف تراورتن و پیشخوان های سنگی حس ظرافت را به فضا می بخشد

Halleroed همچنین ،اصر سوئدی را وارد ،یب کرد که بازتاب رویکرد خود استودیو است.

ها،ود می‌گوید: «با طرز فکر مینیمالیست اسکاندیناوی، ما ترجیح می‌دهیم با ،اصر و مواد کمتر اما به روشی آگاهانه و دقیق کار کنیم.

کار با چوب و صنایع دستی چیزی است که من فکر می‌کنم هم برای ژاپن و هم برای سوئد رایج است، در حالی که رنگ‌های گرم اینجا را هم فرانسوی و هم ژاپنی می‌د،م.»

کابینت های چوبی در بوتیک L/Uniform
نازک کاری چوب به سنت های صنایع دستی ژاپنی و اسکاندیناوی اشاره دارد

او افزود: “بسیاری از اقلام موجود در فروشگاه به طور خاص برای فضا دست ساز بودند، که برای ما مهم بود زیرا معتقدیم که این نشان دهنده ذهنیت و رویکرد L/Uniform است.”

از زمان تأسیس در سال 1998، ها،وئد تعدادی بوتیک سطح بالا را در سراسر جهان تکمیل کرده است.

از جمله فروشگاه‌های Acne Studios در چنگدو و پایگاه‌های مختلف برای برند لباس‌های خیاب، سوئدی Axel Arigato در برلین، پاریس، کپنهاگ و لندن.

عکاسی توسط لودویک بالایی
منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/30/halleroed-l-uniform-paris-boutique-interior/