دسته‌ها
اخبار

H Arquitectes تراس آجری بارسلون را به خانه 1616 تبدیل می کند


استودیوی اسپ،ایی H Arquitectes یک خانه کوچک قرن نوزدهمی را به یک خانه بزرگ خانوادگی در بارسلون به نام House 1616 تبدیل کرده است.

این خانه پلک، که در سه سطح چیده شده است، از یک ساختمان یک طبقه با دو سطح آجری جدید که بر اساس طرح اصلی ساختمان است، تبدیل شده است.

نمای بیرونی خانه 1616 در بارسلونا توسط H Arquitectes
خانه 1616 یک خانه تراس دار متعلق به قرن نوزدهمی در بارسلون است

خانه 1616 که در خیاب، متراکم در شهر اسپ،ا واقع شده است، به گونه ای طراحی شده است که حریم خصوصی را برای صاحبانش فراهم کند و در عین حال اتصال به بیرون را ارائه دهد.

برای رسیدن به این، H معماران تراس ها و فضاهای بیرونی را به پشت خانه اضافه کرد و در عین حال نمای رو به خیابان را بیشتر بسته نگه داشت.

،د آجری در آپارتم، در بارسلون توسط H Arquitectes
H Arquitectes دو سطح جدید به خانه اضافه کرد

Josep Ricart Ulldemolins شریک استودیو به Dezeen گفت: “هدف اصلی ما فراهم ، حریم خصوصی بین والدین و فرزندان با اختصاص یک پروفایل کاربری به هر یک از سه سطح بود.”

از سوی دیگر، خانه از طریق باغ به بیرون مربوط می شود و راه پله در کنار خیابان قرار می گیرد تا بتواند به ،وان پاسیو عمل کند.

فضای داخلی یک آپارتمان سفید بارسلونا با ستون‌های مربعی و درهای شیشه‌ای منتهی به پاسیو
خانه دارای فضاهای نشیمن با پلان باز است

نمای طبقه همکف موجود از سنگ ساخته شده است و دارای جزئیات اصلی و دهانه های قوسی است. این شامل ورودی اصلی خانه است که در پاسخ به خیابان شیبدار با یک پله قابل دسترسی است.

در بالا، دو سطح جدید با آجرهای قرمز رنگ که با رنگ ساختمان موجود مطابقت دارد تکمیل شده است. پنجره‌های مستطیلی بزرگ به صورت شبکه‌ای چیده شده‌اند که توسط خطوط ا،ترود شده آجری که بین آن‌ها قرار گرفته است، تأکید می‌شود.

فضای داخلی سفید خانه ۱۶۱۶ با دهانه‌ای مربعی که یک راه پله و یک پنجره در آن سوی آن نمایان می‌شود
راه پله حائلی بین محل زندگی و خیابان ایجاد می کند

یک راه پله پر از نور که از طریق در بلوط قوسی قابل دسترسی است، به ،وان راهروی ورودی خانه 1616 عمل می کند و یک ارتباط باز بین سه سطح ایجاد می کند.این راه پله که از طریق تمام پنجره های نمای رو به خیابان قابل مشاهده است، بین فضاهای نشیمن و خیابان نیز حائلی ایجاد می کند و حریم خصوصی بیشتری را برای ،نان فراهم می کند.

این استودیو می‌گوید: «قرار گرفتن راه پله در سمت خیابان به تهویه طبیعی کمک می‌کند و اتاق‌های اصلی خانه را از هرگونه صدا یا مزاحمتی از خیابان جلوگیری می‌کند.

در بقیه خانه 1616، فضای داخلی با شبکه ای از ستون های آجری متقاطع مشخص شده است.

فضای داخلی یک اتاق خواب با کف سفید، ستون های مربعی سفید، دیوارهای چوبی و یک تخت با ملافه سفید
طبقه اول و دوم دارای تراس های روباز مشرف به باغ است

“برای تنظیم کاربری های متنوع بدون از دست دادن شفافیت فضا، دیوارهای باربر معمولی به موازات نما در شبکه ای متراکم از ستون های آجری شکل متقاطع حل می شوند که ویژگی های اصلی فضا را مشخص می کند و کاربرد طبقات را مرتب می کند.” استودیو توضیح داد

فضاهای نشیمن با پلان باز، از جمله ،مت های استراحت و غذاخوری، در سراسر طبقه همکف چیده شده اند. در همین حال، سطوح بالا دارای اتاق خواب و اتاق بازی برای کودکان، همراه با یک اتاق خواب اصلی و یک فضای کار است.

آشپزخانه خانه 1616 با کابینت های سفید، کف سفید، دیوارهای سفید و پنجره ای با قاب چوبی
دیوارها و ستون های سفید رنگ در سراسر فضای داخلی به چشم می خورد

طبقه اول و دوم در پشت خانه 1616 فرورفته است تا فضایی برای تراس پر از گیاهان که مشرف به باغ است باز کند.

در سرتاسر اتاق‌ها، استودیو دارای مبلمان و نازک کاری بلوط سبک با دیوارها و ستون‌های سفید رنگ شده است تا فضاهای روشنی ایجاد کند که از نور طبیعی بهره می‌برد.

،د آجری در خانه ای در بارسلون توسط H Arquitectes
سطوح جدید آجر قرمز بازتاب سطح موجود زیر است

اولدمولینز گفت: ما ساختار را سفید رنگ کردیم زیرا نور طبیعی بهتر عمل می کند. “این یک رنگ قابل تنفس است که بر ساختار به ،وان تنها ،صری که ویژگی های فضا را مشخص می کند تأکید می کند.”

دیگر خانه‌های بارسلونا که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند عبارتند از خانه‌ای با اتاق‌هایی که در داخل یکدیگر چیده شده‌اند و آپارتم، بازسازی‌شده با کف‌های کاشی‌کاری شده و نازک کاری تخته سه لا سفارشی توس.

عکاسی توسط آدریا گولا.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/24/h-arquitectes-،use-1616-barcelona-terrace-extension/