دسته‌ها
اخبار

Frank Architecture چرخش ژاپنی را روی کابین در بار Hello Sunshine قرار می دهد


یک «کابین مع، روان‌گردان» روایت طراحی این بار و رستوران ژاپنی معمولی در بنف، آلبرتا را به استودیوی کانادایی Frank Architecture ارائه کرد.

واقع در کوه های آلبرتا، سلام آفتاب باربیکیو، سوشی و کارائوکه را در فضایی تحت تاثیر یکپارچهسازی با سیستمعامل ارائه می دهد معماری فرانک.

شومینه در مرکز میز ناهارخوری
شومینه ها در مرکز میزهای ویژه Hello Sun،ne قرار دارند

تیم یک واقعیت جایگزین را تصور کرد، که در آن، طراح گرافیک ژاپنی، تادانوری یوکو، سال‌ها به کوه‌ها رفت و در یک کابین حفر کرد و فضای داخلی را بر اساس نتیجه‌ای که ممکن بود حاصل شود، بنا نهاد.

Frank Architecture که دفتری در بنف دارد، می‌گوید: «با گرفتن نشانه‌هایی از کنار هم قرار گرفتن غیرمحتمل روان‌گردان ژاپنی و وسترن اسپاگتی و کابین کوهست،، Hello Sun،ne جسورانه، بازیگوش و متمایز است.»

گودال آتش پیش زمینه یک میله گرد در پشت
رستوران با پانل های چوبی دارای یک نوار گرد در پشت است

این غذاخوری در وسط شهر واقع شده است که یک مقصد محبوب برای گردشگران و علاقه مندان به ورزش های زمست، است و به گونه ای ساخته شده است که حس کشف را ارائه دهد.

این تیم گفت: “برنامه ریزی فضایی برای احساس ارگ،ک و پرپیچ و خم در نظر گرفته شده است.” پس از ورود، رستوران بلافاصله قابل مشاهده نیست، اما به آرامی هنگام حرکت در فضا آشکار می شود.

فانوس کاغذی بالای نیمکت
،اصر ژاپنی مانند فانوس های کاغذی و آثار هنری نساجی و همراه با پرده های چهارخانه و مقدار زیادی چوب

رستوران فضای باز بلندی را اشغال می کند که تقریباً تماماً با چوب پوشیده شده است، میله گرد در پشت آن و انواع گزینه های میز صندلی در اطراف پراکنده شده است.

غذاخوری‌ها می‌توانند بین نیمکت‌های مش،، چهارتختی، غرفه‌ها، چهارپایه‌های بار یا نشستن در یکی از دو میز خاص، یکی را انتخاب کنند.

غرفه ها در کنار دیوارهای زاویه دار با پوشش زونا
صندلی های غرفه در مقابل دیوارهای زاویه دار و پوشیده از زونا ردیف شده اند

این جفت پیشخوان دایره ای بزرگ هر دو دارای یک گودال آتش برجسته در مرکز خود هستند، زیر دودکش های سیال شکل که با کاشی های سرامیکی براق و لعاب پوشیده شده اند.

لوازم اصلی طراحی ژاپنی مانند فانوس های کاغذی و آثار هنری نساجی آویزان در سقف با چوب های کوهست، مانند پرده های چهارخانه، سنگ های نما و چوب فراوان ،یب شده اند.

پارچه کرفس آبی برای پوشاندن ضیافت ها استفاده می شود، در حالی که نشیمنگاه غرفه در طاقچه ای قرار دارد که از دیوارهای زاویه دار پوشیده شده با زونا چوبی تشکیل شده است.

در اتاق‌های کارائوکه که در پشت قرار دارند، فرش‌های طرح‌دار، لامپ‌های گدازه‌ای و توپ‌های دیسکو رنگ و درخشش را به فضاهای چوبی می‌افزایند.

اتاق کارائوکه با توپ دیسکو و لامپ های گدازه
اتاق‌های کارائوکه با توپ‌های دیسکو و لامپ‌های گدازه جان می‌دهند

همچنین یک نوار کوچک مخفی وجود دارد که بر اساس آن‌هایی که در کوچه‌های گلدن گای در شینجوکو، توکیو قرار دارند، وجود دارد.

تیم گفت: «نتیجه یک فضای جسورانه و محصورکننده است که مهمانان را با لحظات غیرمنتظره و سبکی متمایز شگفت زده و خوشحال می کند.

نوار مخفی کوچک
یک نوار کوچک مخفی بر اساس آنهایی است که در گلدن گای، شینجوکو یافت شده است

این تنها رستوران ژاپنی Frank Architecture نیست – این استودیو همچنین یک محیط صمیمی برای نودل بار Lonely Mouth در شهر دیگر خود ی،ی کلگری ایجاد کرده است.

برای مکان دیگری در کلان شهر غرب کانادا، تیم از نویسنده ترومن کاپوتی الهام گرفت تا حال و هوای دهه 1960 را در سرگرد تام در طبقه 40 یک آسمان ،اش در مرکز شهر ایجاد کند.

عکاسی توسط کریس آمات.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/12/،o-sun،ne-،anese-bbq-su،-karaoke-bar-frank-architecture/