دسته‌ها
اخبار

Form Us With Love و سامسونگ مبل را با “سکوی تماشا” جایگزین کرد


این مبل به ،وان یک بانوج قابل تنظیم مجدد در این مفهوم ارائه شده است که در هفته طراحی استکهلم توسط برند الکترونیک سامسونگ و استودیوی طراحی Form Us With Love ارائه شده است.

Shift یک نمونه اولیه “سکوی تماشا” منسوجات است که بسته به تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند و تعداد صفحه های در حال استفاده در اتاق می تواند شکل خود را تغییر دهد.

نشستن کودک روی مبل شیفت آینده توسط Form Us With Love و Samsung
Shift یک نمونه اولیه برای مبل آینده است

ما را با عشق تشکیل دهید این مفهوم را پس از آن که سامسونگ نوردیک استودیو مستقر در استکهلم را به چالش کشید تا حدس بزند که مبل آینده چگونه به نقش متغیر تلویزیون پاسخ خواهد داد، توسعه داد.

مگنوس پر نیلسون، مدیر محصول نوردیک در سامسونگ گفت: «تلویزیون در 10 سال گذشته پیشرفت زیادی کرده است و نه تنها خود تلویزیون، بلکه برای آنچه که ما از آن استفاده می کنیم».

تغییر مکان
این طرح به شکل یک بانوج بزرگ قابل تنظیم مجدد است

او گفت: «می‌تو،د از تلویزیون برای تماس ویدیویی با اقوامتان استفاده کنید، می‌تو،د از آن برای بازی استفاده کنید، می‌تو،د از آن برای تمرین استفاده کنید».

“ما می‌خواستیم بررسی کنیم که این چه م،ایی برای آینده مبلمان دارد. این فرآیند برای تحریک تخیل ما در مورد روش‌هایی است که مصرف‌کنندگان ممکن است از محصولات ما استفاده کنند.”

مبل شیفت آینده توسط Form Us With Love و Samsung، تا شده
محصول را می توان در صورت عدم استفاده بسته بندی کرد

نمونه اولیه Shift که در استودیوی Form Us With Love در استکهلم به نمایش درآمده است، مانند یک بانوج بزرگ از دیوارهای یک اتاق موقت آویزان شده است.

طراحان همچنین مجموعه‌ای از مدل‌ها و تجسم‌ها را ایجاد کرده‌اند که نشان می‌دهد چگونه منسوجات را می‌توان به یک قاب متصل کرد یا برای ایجاد موقعیت‌های مختلف صندلی که شامل شکل سنتی مبل است، تنش کرد.

مدل های فریم ورک شیفت
مدل ها نشان می دهند که چگونه Shift را می توان به فریم های مختلف متصل کرد

کارین بلومبرگ، مدیر طراحی Form Us With Love، گفت که هدف از این کار ایجاد طرحی انعطاف‌پذیرتر و کارآمدتر از یک مبل استاتیک است.

این به این ایده پاسخ می دهد که محیط های زندگی به طور فزاینده ای چند منظوره می شوند و علاوه بر تلویزیون از صفحه نمایش های دیگری نیز استفاده می شود.

بلومبرگ می‌گوید: «ما در خانه‌هایمان صفحه نمایش بیشتری نسبت به 10 سال پیش داریم، بنابراین احتمالاً در 10 سال آینده حتی بیشتر خواهیم داشت».

او ادامه داد: «اگر امروز به مبل نگاه کنید، هنوز هم یک چیدمان بسیار سنتی است.

این واقعاً برای خانواده‌هایی که ممکن است همه در حال تماشای چیزی با یک دستگاه متفاوت باشند، اما به همان اندازه روی مبل جمع شده‌اند، من، نیست. همچنین وقتی از آن استفاده نمی‌کنید، متر مربع زیادی را اشغال می‌کند.»

رنگ ها و ال،ای پارچه را تغییر دهید
طرح را می توان در رنگ های مختلف و ال،ای بافت ایجاد کرد

Shift با این ایده طراحی شده است که می‌تو،د آن را بین اتاق‌ها جابه‌جا کنید، یا زم، که از آن استفاده نمی‌کنید، آن را جمع کنید.

بلومبرگ افزود: «آنچه که می‌خواهیم با این کار به دست آوریم، انعطاف‌پذیری برای برداشتن مبل یا پیکربندی مجدد آن است.

مبل شکل خود را در اطراف شما شکل می دهد، نه برع،.

Shift Visualization توسط Form Us With Love و Samsung
منسوجات را می توان کشش داد تا شکل مبل سنتی ایجاد کند

نمونه اولیه از مواد بسیار کمتری نسبت به مبل سنتی استفاده می کند که عمدتاً از فوم ساخته شده است.

این شامل نوارهای نساجی است که به شکلی شبیه بافت سبد به هم دوخته شده اند. طراحان مشخص نکرده اند که این پارچه از چه چیزی ساخته خواهد شد.

بلومبرگ می گوید: «ما نمی د،م در آینده چه موادی خواهیم داشت، بنابراین این ایده باید برای مواد جدید سازگار باشد.

نمونه اولیه سیاه و سفید را با سایه های پر جنب و جوش آبی و نارنجی ،یب می کند، در حالی که نمونه های مواد رنگ ها و ال،ای احتمالی دیگر را به نمایش می گذارند.

مبل شیفت آینده در پیکربندی های مختلف
بصری ها پتانسیل سایر ترتیبات صندلی را نشان می دهند

Form Us With Love اغلب پروژه‌هایی را در هفته طراحی استکهلم راه‌اندازی می‌کند، با نمونه‌های قبلی از جمله محصولات آرایشی و بهداشتی با نام تجاری Forgo و آزمایش نمونه اولیه Testing Grounds.

Shift در فضای منعطف استودیوی جدید استودیو که درهای خود را برای اولین بار در هفته طراحی استکهلم در سپتامبر 2022 باز کرد، در حال نمایش است.

طراحان امیدوارند که این طرح “صنعت را برانگیزد تا زم، که صحبت از طراحی مبل آینده می شود، خارج از چارچوب فکر کند”.

جوناس پترسون، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Form Us With Love افزود: “ما محصولی را عرضه نمی کنیم. اما شاید بتو،م صنعت را به فکر کاهش میزان مواد در مبلمان و هوشمندتر ، آن بیاندازیم.”

Shift از 7 تا 10 فوریه 2023 به ،وان بخشی از هفته طراحی استکهلم در استودیوی Form Us With Love به نمایش در می آید. راهنمای دیجیتال ما را برای جشنواره مرور کنید یا برای رویدادهای معماری و طراحی بیشتر که در سراسر جهان برگزار می شود، از راهنمای رویدادهای Dezeen دیدن کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/10/sofa-hammock-form-us-with-love-samsung/