دسته‌ها
اخبار

DS+R از طرح بازسازی تئاتر فرانک لوید رایت رونمایی کرد


استودیوی معماری نیویورک Diller Scofidio + Renfro برای بازسازی تئاتر Kalita Humphreys در دا،، تگزاس که توسط Frank Lloyd Wright طراحی شده است، انتخاب شده است.

دی، اسکوفیدیو + رنفرو (DS+R) ساختار اصلی طراحی شده توسط رایت در سال 1959 را به ،وان اولین و تنها تئاتر مستقل خود تعمیر خواهد کرد – که از آن زمان به بعد مجموعه ای از اضافات اضافه شده و در وضعیت ،ابی قرار گرفته است.

رندر نمایش زمین های اطراف ساختمان فرانک لوید رایت تگزاس
Diller Scofidio + Renfro یک تئاتر فرانک لوید رایت در تگزاس و منطقه اطراف آن را بازسازی خواهد کرد.

چار، رنفرو، شریک DS+R، گفت: «در واقع، در طول سال‌ها، ،یبی از بی‌توجهی‌ها و اضافات، یکپارچگی ساختمان را به خطر انداخته است.

بازگرداندن تئاتر کالیتا هامفریس به حالت اولیه نیاز به رویکردی چند وجهی دارد که شامل است،اج جراحی، بازسازی انتخابی، حفظ دقیق و تفسیر مجدد وفادارانه از قصد طراحی رایت است.

غرفه چوبی انبوه در اطراف تئاتر فرانک لوید رایت تگزاس
ساختمان های اضافی به محوطه اضافه خواهد شد

ساختار اصلی رایت شامل یک ساختار تقریباً پنج ضلعی با لبه‌های صاف بود که با توده‌ای دایره‌ای در بالای آن قرار داشت. در اوا، دهه 1960، یک لابی به لابی اصلی اضافه شد که به گفته رنفرو، “انجماد اولیه ساختمان را به خطر انداخت”.

DS+R ساختمان اصلی را بازسازی می‌کند، ،اصر اضافه لابی را حذف می‌کند و دیگر «،اصر اضافی» اضافه شده در دهه‌ها پس از تکمیل ساختمان را است،اج می‌کند.

همچنین تغییراتی در خود تئاتر انجام خواهد شد و با تغییر موقعیت صندلی در سالن و بهبود امکانات AV و پشتی خانه، آن را به گونه ای بازسازی می کند که به دیدگاه نزدیکتر رایت برای تئاتر شبیه شود.

رنفرو گفت: «به منظور حفاظت از آینده تئاتر کالیتا هامفریس، این پروژه نه تنها باید تئاتر را بازسازی کند، بلکه باید بازسازی کند تا از نیازهای هنرمندان و مخاطبان معاصر حمایت کند.

ساختمان چوبی انبوه با رندر چشمی
غرفه ها از چوب انبوه ساخته خواهند شد

این برنامه همچنین شامل نوسازی محوطه اطراف تئاتر است. این شامل بهبود در محوطه سازی و همچنین افزودن سازه هایی برای تکمیل برنامه ریزی هنری ملک است.

طرح اصلی رایت به بلوف‌های سنگ آهکی اشاره داشت که زم، این سایت را پوشانده بودند، اما این ویژگی‌های طبیعی از آن زمان حذف شده‌اند تا جایی برای پارکینگ‌ها و سایر ،اصر زیرساختی باز شود.

https://www.youtube.com/watch?v=o3t52،Ix6wرا

رنفرو گفت: “در حالی که بلوف های حذف شده به ،وان بخشی از اضافه شدن 1968 غیرقابل بازیابی هستند، یک منظره به آرامی تغییر شکل داده شده توپوگرافی اصلی سایت را منع، می کند.”

بامبوهای مهاجم به نفع علف‌ها و درختچه‌های بومی حذف می‌شوند و به کنترل فرسایش و جذب رواناب در طول رویدادهای شدید اوج‌گیری کمک می‌کنند.»

محوطه سازی برای ارتباط بهتر تئاتر با پارک مجاور که در کنار آبراه لاک پشت است، انجام خواهد شد.

در امتداد مسیرهای محوطه سازی شده، استودیو قصد دارد مجموعه ای از غرفه ها با عملکردهای مختلف را اجرا کند، که همگی برای اشاره به مقیاس و فرم تئاتر ساخته شده اند.

اینها شامل یک سالن نمایش جعبه سیاه با “شبکه سقف قابل راه رفتن و یک نمای قابل اجرا”، یک فضای چند منظوره برای برنامه ریزی آموزشی و یک “برج” تمرین است.

تمام سازه ها از چوب انبوه ساخته خواهند شد که DS + R گفته است که از تولیدکنندگان داخلی تهیه خواهد شد. رنفرو گفت که الوار به ،وان یک “کنترپوان گرم و ارگ،ک به پالت معدنی ساختمان اصلی تئاتر” عمل خواهد کرد.

فرانک لوید رایت تئاتر تگزاس از بالا
این پروژه فضای سبز اطراف تئاتر را بازسازی خواهد کرد

DS+R که در سال 1981 تأسیس شد، پروژه‌هایی را در سراسر ایالات متحده و در سطح بین‌المللی از جمله هنرهای اجرایی قبلی برای کالج صلیب مقدس در ماساچوست تکمیل کرده است.

اخیراً، الیزابت دی،، یکی از بنیانگذاران، تکنیک ها و ایده های پشت موزه نمادین برود در لس آنجلس را در یک ویدیوی اختصاصی Dezeen توضیح داد.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/15/kalita-،hreys-theater-lloyd-wright-dallas-diller-scofidio-renfro-restoration/