دسته‌ها
اخبار

Daytrip فضای داخلی با پلان شکسته را برای خانه ادواردی در غرب لندن ایجاد می کند


مواد گرم و لمسی و رنگ‌های غنی با حس تازه‌ای از باز بودن در این خانه متعلق به اوایل قرن بیستم که استودیوی معماری Daytrip آن را در لندن بازسازی و گسترش داده است، متعادل می‌شود.

کوئینز پارک هاوس یک ملک ادواردیایی دو طرفه است که در محله معروف غرب لندن واقع شده است. سفر یک روزه از مجموعه ای از تختخواب های فرسوده و بدون شخصیت به خانه ای آرام و امروزی برای یک تهیه کننده تلویزیونی و خانواده اش تبدیل شده است.

سرسرا خانه کوئینز پارک
یک سرسرای ساده به خانه کوئینز پارک منتهی می شود

از آنجایی که خانه بسیاری از ویژگی های ادواردی خود را از دست داده بود، استودیو برداشت های معاصری را از این جزئیات ابداع کرد.

از جمله آنها می توان به “پورتال” چوب گی، توسط نجار لندنی اشاره کرد استودیو Manolo، که جایگزین آرشیتروهایی شده اند که زم، درهای خانه را احاطه کرده بودند.

Daytrip خانه را با یک حجم دوبل بلند جدید و جسورانه به سمت عقب گسترش داد و یک فضای ،یبی آشپزخانه، ناهار خوری و نشیمن و یک گا،ی باز که یک اتاق مطالعه کوچک را در خود جای داده بود. علاوه بر این، استودیو یک اتاق خواب اصلی جدید در سطح زیر شیرو، ایجاد کرد.

آشپزخانه خانه غرب لندن توسط Daytrip
پله‌ها به آشپزخانه سفارشی طراحی شده توسط ادوارد کالینسون منتهی می‌شوند

رویکرد Daytrip به چیدمان بر به حدا،ر رساندن احساس فضا با باز ، نقاط اتصال بین اتاق‌های مجزای قبلی متمرکز بود.

استودیو با دور شدن از ایده سنتی راهروی مرکزی، مسیر اصلی را از طریق خانه تغییر داد تا هر اتاق را به ،ت طی کند.

فضاها با افت سطوح متمایز می شوند، به ،وان بخشی از طرح نیمه باز ش،ته شده توسط Daytrip ابداع شده است.

،مت نشیمن خانه کوئینز پارک
پنجره‌ای از اتاق نشیمن مناظر بیرونی را فراهم می‌کند

در حالی که این فضاها عملکردها و ویژگی های فردی خود را حفظ می کنند، اکنون رابطه نزدیک تری بین اتاق های فردی وجود دارد.

دی تریپ به Dezeen گفت: “خانه های سنتی پر از بن بست هایی هستند که اتاق ها در آنها خلوت و جدا شده اند.” “ما می خواستیم ارتباطات بیشتری ایجاد کنیم.

ایجاد یک مسیر آسان و در دسترس برای یک سبک زندگی خانوادگی مدرن، از ورود به فضاهای اجتماعی من، است.»

باغ خانه کوئینز پارک
فضای نشیمن نیز به یک باغ کوچک باز می شود

“اتاق ورود” با میز مرکزی آن توسط مبلمان ساز محلی ادوارد کالیسون طراحی شده بود تا حس آرامش را ایجاد کند تا ذهنیت خانواده را در حین بازگشت به خانه تغییر دهد.

در سطح عملی، این اتاق همچنین فضای ذخیره‌سازی برای تمام کت‌ها، کفش‌ها و کیف‌های خانواده را فراهم می‌کند، که در پشت پانل‌هایی پنهان شده است که نسخه‌ای وارونه از پوشش‌های دوره‌ای معمولی است که در خانه‌های ادواردایی یافت می‌شود.

در سرتاسر خانه، از الوار گی، در ،یب با رنگ‌های تیره‌تر کف‌های بلوط دود شده استفاده می‌شد.

فرود پلکان خانه غربی لندن توسط Daytrip
یک اتاق مطالعه در سطح گا،ی بالای آشپزخانه قرار دارد

این تمرین گفت: “ما از اثر دودی بلوط دود شده لذت می بریم و از رنگ های گرم تر گی، به ،وان نقطه مقابل آن استفاده می کنیم.” ما دوست داریم از الوار برای ایجاد پس‌زمینه‌ای رنگی استفاده کنیم، زیرا عمق بیشتری به اتاق می‌آورد تا رنگ به تنهایی.»

از سرسرا، پله‌ها به سمت فضایی صمیمی‌تر پایین می‌آیند که با کاغذ دیواری بافت‌دار و قفسه‌بندی چوبی گی، پوشانده شده است. این یک فضای تاریک تر و دنج تر ایجاد می کند که با فضای قبلی در تضاد است.

مراحل بیشتر، فضای آرام را به آشپزخانه، ناهارخوری و اتاق نشیمن تازه توسعه یافته مرتبط می کند.

در اینجا، درهای شیشه ای از کف تا سقف فضا را به سمت باغ حیاط مینیمالیست فراتر باز می کند – طراحی شده توسط همکار معمولی Daytrip باغ فنچ تای، گلد.

در بالای این منطقه، یک پنجره کلیشه ای یک چشم انداز دو وجهی ایجاد می کند و نماهایی از تاج درخت اطراف را قاب می کند.

آشپزخانه، که توسط ادوارد کالیسون نیز ساخته شده است، دارای صفحات چوبی گی، و سنگ‌های مرمری Fior Di Pesco است، در حالی که روی این جزیره یک قطعه سنگ گدازه جامد با پوشش لعاب‌دار پوشانده شده است.

صندلی روی پلکان خانه کوئینز پارک
این مطالعه با یک صندلی Ekstrem توسط Terje Ekstrøm ارائه شده است

Daytrip گفت: «ما پالت‌هایی می‌سازیم که منع، کننده حال و هوا و ویژگی ملک هستند و اغلب هم هارمونی و هم کنتراست را معرفی می‌کنند.

یک کف بتنی ریخته شده که تا یک درخشش نرم صیقلی شده بود، به داخل باغ ادامه می‌یابد و حس یکپارچگی را بین دو فضا ایجاد می‌کند.

در بالای آشپزخانه، یک گا،ی باز شناور است که در سایه‌های زنگار با فرشی زنگ‌رنگ توسط برند سوئدی Kasthall تزئین شده است.

حمام با کاشی آبی داخلی خانه لندن توسط Daytrip
حمام ها رنگ غیرمنتظره ای را ایجاد می کنند

برای پالت رنگ خانه، Daytrip به جلوی آجر قرمز و فضای سبز پارک اطراف با ،یبی خاکی از رنگ‌های زنگ‌زده-قرمز، که با سایه‌های برنزی و سبز ،ه‌ای روشن متعادل شده است، اشاره کرد.

فراتر از مطالعه، طبقه اول با اتاق خواب و حمام کودکان متمرکز بر خانواده است، در حالی که سوئیت اصلی اتاق خواب در بالای خانه واقع شده است و از منظره افق لندن بهره می برد.

اتاق خواب به ،وان یک خلوتگاه راحت طراحی شده است که با کاغذ دیواری پارچه ای لمسی پوشیده شده است، با رنگ کهربایی گرم. در اینجا تاکید بر نرمی وجود دارد، با یک فرش مایل به سفید پشم خالص و همچنین پرده‌های کت، دیافان از کف تا سقف.

میز در اتاق خواب کوئینز پارک هاوس
اتاق خواب اصلی به ،وان یک خلوتگاه آرام طراحی شده است

مشاوره طراحی لندن فروشگاه یادبود برای مبلمان و سبک خانه انتخاب شد.

دی تریپ گفت: «ما تضاد شی مجسمه‌سازی انتزاعی و بروتالیستی Monument Store را در کنار قطعات پست مدرنیستی مانند صندلی نمادین فرقه Ekstrem در فضای گا،ی یا صندلی‌های عصایی Tito Agnoli در سالن آشپزخانه دوست داشتیم.

اتاق خواب خانه کوئینز پارک
پرده های کت، منظره ای از افق لندن را پنهان می کنند

این استودیو در سال‌های اخیر تعدادی از گسترش خانه‌های لندن را تکمیل کرده است.

در میان آنها دو ملک در کلپتون شرق لندن وجود دارد – یک خانه شهری با سطح زیرزمین تازه حفاری شده و یک تراس ویکتوریایی که اکنون دارای سه آپارتمان جداگانه است.

عکاسی توسط پیرس اسکورفیلد.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/07/daytrip-queens-park-،use-london-interior/