دسته‌ها
اخبار

David Adjaye هرم Kwaee را برای دوسالانه معماری ونیز ایجاد می کند


یک سازه نوک تیز ساخته شده از چوب سیاه‌شده، غرفه Kwaee را تشکیل می‌دهد که معمار غنائی-بریت،ایی David Adjaye در دوسالانه معماری ونیز امسال نصب کرده است.

مشرف به کارخانه کشتی سازی در Arsenale، این سازه به ،وان فضایی برای تأمل، تجمع و رویدادها طراحی شده است.

غرفه Kwaee توسط David Adjaye در بینال معماری ونیز
دیوید ادجایه غرفه ای در دوسالانه معماری ونیز نصب کرده است

کوایی در زبان توئی به م،ای جنگل است، گویش زبان آکان که در غنا صحبت می شود. فرم و مادی بودن غرفه نیز توسط Adjaye به ،وان تکان دادن سر به کلمه

ساختار مثلثی کوایی توسط سه دهانه سوراخ شده است، از جمله یک قوس نامتقارن در ارتفاع اصلی آن که دسترسی به داخل را فراهم می کند.

پاویون در Arsenale، دوسالانه معماری ونیز
به شکل یک هرم چوبی سیاه شده است

Adjaye گفت: “هدف طراحی کلی پشتیب، از گفتگو و بازتاب، ارائه درگاه، پلت فرم، مونتاژ و پنجره در یک موجودیت واحد و یکپارچه است.”

“با به حداقل رساندن ناپیوستگی، ساختار تمام چوب جنگلی از نور و سایه را پرورش می دهد.”

نمای بیرونی غرفه Kwaee اثر David Adjaye
نام این غرفه کوایی از کلمه توئی به م،ای جنگل است

دو دهانه دیگر در اضلاع مثلثی قرار دارند که در کنار ورودی قرار دارند. این قاب ها از داخل آلاچیق آسمان را می بینند و در مقابل چوب سیاه شده ظاهر می شوند.

ساختار چوبی Kwaee با نوارهایی مشخص می شود که از نظر طول و موقعیت متفاوت هستند و سوراخ هایی را تشکیل می دهند که در نور فیلتر می شوند و در عین حال سطوح لمسی و بریده در داخل ایجاد می کنند.

شخصی در غرفه Kwaee در بینال معماری ونیز
سوراخ هایی در ساختار لت دار وجود دارد

سکوی برجسته در داخل از طریق یک رمپ زاویه دار و پله ها قابل دسترسی است. به ،وان بخشی از دوسالانه، برنامه این است که غرفه میزبان رویدادهایی مانند سخنر، ها و اجراهای مرتبط با موضوع امسال، آزمایشگاه آینده باشد.

اژدایی گفت: کوایی همچنین فضایی برای گوش دادن به گذشته است که در آن داستان‌های آرشیوی مرتبط با موضوع، موسیقی، شعر، تلاوت، مناظره و سخنر، در آن پخش می‌شود.

«آزمایشگاه آینده» که توسط معمار ،لی لوکو سرپرستی شده است، کاوشی در مورد کربن زدایی و استعمار زدایی است.

برای اولین بار، آفریقا در مرکز این رویداد قرار می گیرد. لوکو در مصاحبه با Dezeen گفت این قاره “مکان قدرتمندی برای بررسی مسائلی است که در قرن آینده تسلط خواهند یافت”.

دیوید ادجایه - طراحی پاویون Kwaee توسط David Adjaye در بینال معماری ونیز
کوایی برای میزب، گفت،ا و اجراها طراحی شده بود

در جای دیگر در دوسالانه معماری ونیز، استودیوی Adjaye Associates با نام Adjaye به ،وان معمار توسعه Neom در ،ستان سعودی معرفی شده است.

این استودیو در نمایشگاهی درباره این پروژه بحث‌برانگیز به سرپرستی رامون پارت و تهیه‌کنندگی استودیوی بریت،ایی Squint/Opera و استودیوی ایتالیایی We Exhibit فهرست شده است.

پاویون طراحی شده توسط دیوید آجایه در بینال معماری ونیز
دو دهانه نماهایی از آسمان را قاب می کنند

تاسیسات دیگر در Arsenale شامل پروژه‌های Neri&Hu و Alison Killing است که هر دو در مجموعه نه پروژه ما که آزمایشگاه آینده را در بر می‌گیرند، نشان داده شده‌اند.

عکاسی توسط Andrea Avezzù از بینال معماری ونیز است.

دوسالانه معماری ونیز از 20 می تا 26 نوامبر 2023 برگزار می‌شود. برای همه آ،ین اطلاعاتی که برای شرکت در این رویداد باید بد،د، و همچنین فهرستی از دیگر رویدادهای معماری و طراحی که در سراسر جهان برگزار می‌شوند، به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/25/david-adjaye-kwaee-pavilion-venice-architecture-biennale/