دسته‌ها
اخبار

Coyote Arquitectura مسکن قرمز تکراری را در Tulum طراحی می کند


استودیوی معماری Coyote Arquitectura از یک مجتمع مس، قرمز رنگ با واحدهای مس، که در تولوم، مکزیک تکرار می‌شوند و به هم متصل می‌شوند، رونمایی کرده است.

معماری کایوتیک استودیو مستقر در Ciudad Cuauhtémoc، دو ماژول را برای پروژه 3300 متر مربعی به نام Tulix طراحی کرد که در شبه جزیره یوکاتان مکزیک واقع شده است.

واحد مس، قرمز در تولوم
Coyote Arquitectura یک مجتمع مس، قرمز رنگ در Tulum طراحی کرد

این توسعه شامل نزدیک به 40 خانه است که در دو خط موازی قرار گرفته اند که توسط یک کوچه محوری طول، و محوطه سازی شده در زمینی به مساحت 4800 متر مربع از هم جدا شده اند.

این استودیو به Dezeen گفت که می‌خواهد “فضاهای زندگی حداقل، کارآمد و راحت را از طریق نسبت مساوی بین فضاهای ساخته شده و ساخته نشده ایجاد کند”.

پاسیو در خانه تولوم قرمز توسط Coyote Architecture
پنجره ها و درهای شیشه ای تاشو به پاسیو نگاه می کنند

دو نوع مختلف خانه در کنار هم در امتداد ساختمان طویل چیده شدند تا الگویی از جامدات و فضاهای خالی ایجاد کنند و فضاهای خصوصی کوچکی برای هر واحد ایجاد کنند.

21 واحد یک نفره وجود دارد که دارای یک اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، آشپزخانه، گاراژ و باغ اختصاصی با جکوزی در طبقه همکف و یک اتاق خواب، حمام و تراس در طبقه بالا می باشد. در همین حال، 18 واحد دو نفره، تراس را با سوئیت دوم در سطح بالایی مبا، می کنند.

تمام پنجره‌ها و درهای شیشه‌ای تاشو به پاسیوها و در سراسر کوچه اجتماع نگاه می‌کنند و مجموعه را از بیرون مهر و موم می‌کنند. فقط گاراژها رو به بیرون از مجموعه هستند که با صفحات چوبی ظریف مشخص شده است.

سازه گچ چوکم
پوشش گچی مایل به قرمز به نام “چوکوم” مشخصه این پروژه است

نمای بیرونی مسطح و یکپارچه با روکش گچی متمایل به قرمز سنتی به نام «چوکوم» پوشانده شده بود که در کنار هم قرار دادن زمین ص،ه‌ای را فراهم می‌کند.

فضای داخلی دارای روکش صورتی روشن تر است، رنگ را ملایم تر می کند و چوب طبیعی، منسوجات و پرداخت های باکیفیت را اضافه می کند. استودیو می خواست سرزندگی سازه با زمین جنگل ص،ه ای مجاور تضاد داشته باشد.

این پروژه نشانه هایی از “جنگل ناهموار” گرفته است

استودیو گفت: “این پروژه از طریق کنتراست و بی طرفی به جنگل ناهموار مربوط می شود.”

“مواد و حجم ها کنتراست طبیعی ایجاد می کنند، در حالی که چیدمان و مقیاس حجم ها به دنبال بی طرفی از نظر ردپای استفاده شده و ارتفاع نسبت به درختان است.”

راه پله صورتی بلوک در داخل خانه
توده بلوکی تولی، با جزئیات راه پله مشخص شده است

فضاهای خالی بین واحدها دارای راه پله های توپر داخلی برای دسترسی به طبقه دوم هستند که شکل آن به یک فضای خالی در بیرون تبدیل می شود و یک طاقچه پلک، شکل منفی در نما ایجاد می کند.

چیدمان واحدها امکان تهویه متقابل، نور طبیعی و باغ های شهری و فضاهای مش، را فراهم می کند که تا حد امکان پوشش گیاهی را حفظ کند.

سازه های سایه بان با روکش چوکم
سازه های سایه دار بزرگ است، را می پوشاند

این تیم توضیح داد: “نقطه کانونی طراحی، ایجاد یک جامعه تنگ بافته است، با مسکن هایی که به صورت بلوک هایی در اطراف ستون فقرات مرکزی چیده شده اند تا فضاهای باز خصوصی یا مش، و حیاط ها برای امکانات رفاهی ایجاد کنند.”

امکانات رفاهی – قابل دسترسی از طریق خیابان داخلی – شامل سالن بدنسازی، لابی، پارکینگ دوچرخه، و است، به سبک استراحتگاه است.

این است، دارای ساختارهای سایه انداز بزرگی است که هم در مجاورت آب و هم در داخل آن قرار دارند، با ستون های پهن و مسطح که مانند باله از سقف بلند می شوند.

یک حوض در وسط آب به دور چندین درخت می پیچد.

ساختارهای سایه‌انداز بزرگ در چوکوم مایل به قرمز
ستون‌های پهن و مسطح مانند باله‌ها از سقف بلند می‌شوند

این تیم گفت: “بزرگترین چالش همیشه تلاش برای کاهش ردپای کل مجموعه و در عین حال ارائه فضاهای زندگی جذاب است.”

در ادامه این بی،ه آمده است: «زمینه ت،یب جنگل‌های تولوم امروز قطعاً روی میز است و ما باید به نحوی به آن بپردازیم».

“معماری مبتنی بر آب و هوای گرمسیری به تعادل بستگی دارد – بین آنچه می‌سازیم و آنچه نمی‌سازیم. این تعادل در نهایت می‌تواند یک ارتباط در برنامه ایجاد کند و به هر زمینه‌ای باز شود.”

بلوک مس، مایل به قرمز توسط Coyote Arquitectura
واحدهای مس، تکرار و قفل می شوند

در همان نزدیکی، استودیو Void همچنین یک مجتمع مس، را با مجموعه ای از حیاط ها و است،های داخلی در توسعه Cuarto Ceilos خود تبدیل کرد و Reyes Rios + Larrain Arquitectos از رنگ صورتی مشابه برای مجتمع آپارتم، Mi Querido Tulum خود استفاده کرد.

عکاسی توسط اونیس لوکه.


اعتبار پروژه:

معماری: معماری کایوت
سازنده و توسعه دهنده: گروه توسعه سیاه


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/14/coyote-arquitectura-uses-repe،ive-red-forms-for-tulum-،using-block/