دسته‌ها
اخبار

Casa SM توسط Form_A محیط تاریخی ایتالیایی خود را دوباره تفسیر می کند


پوشش‌های سفید حداقلی بر فرم هندسی این خانه در Melegnano، ایتالیا تأکید دارد که توسط تمرین محلی Form_A برای ارجاع به ساختمان‌های تاریخی همسایه طراحی شده است.

این خانه دو طبقه و دو خوابه که Casa SM نام دارد، یک گوشه خیابان جدید بین دو ساختمان موجود در شهر میل، ایجاد می کند.

نمای بیرونی خانه معاصر در ایتالیا
خانه یک گوشه خیابان جدید را تشکیل می دهد

این استودیو توضیح داد: «مداخله پیشنهادی شرایط زمینه را بازسازی می‌کند، هم‌ترازی‌ها و تطابق‌های بصری آن را دوباره تفسیر می‌کند.

“[It establishes] خود را به ،وان یک ،صر شناسایی که می تواند با فضای شهری اطراف ارتباط برقرار کند و خود را به ،وان ،صری محوری در حل بخشی از بافت شهری که هنوز حل نشده است، تثبیت کند.

نمای بیرونی Casa SM توسط Form_A
Form_A خانه را به ،وان تفسیری دوباره از ویلاهای حیاطی ایجاد کرد

با استفاده از مقیاس و زبان طراحی بافت شهری تاریخی شهر، مستقر در میلان فرم_الف با هدف ایجاد تفسیری معاصر از یک ویلا در حیاط معمولی، سازماندهی خانه در اطراف یک فضای نشیمن دو ارتفاع.

در طبقه همکف، خانه با یک نمای بیرونی ساده و زیبا، با یک بریدگی در لبه شرقی آن، یک فضای ورودی محافظت شده را در یک کوچه باریک فراهم می کند.

فضای داخلی سفید با پرده های سفید
فضای داخلی سفید برای برجسته ، فرم هندسی خانه طراحی شده است

ورودی به آشپزخانه و ناهارخوری بزرگ در کنار یک فضای نشیمن با ارتفاع دوبل در انتهای شمالی خانه منتهی می شود که می تواند با پرده های سفید به خیابان مجاور قابل مشاهده یا بسته باشد.

در انتهای ج،ی طبقه همکف یک اتاق خواب قرار دارد که از طریق پنجره های باریک و سطح بالاتری که حفظ حریم خصوصی را حفظ می کند، مشرف به خیابان به سمت ج، است.

در بالا، طبقه اول کمی عقب است تا فضایی برای تراس ایجاد شود که از اتاق خواب دوم، رو به خیابان با شیشه های گوشه ای و یک نرده ف،ی ساده قابل دسترسی است.

در داخل، ،یبی از پوشش‌های تمام سفید و فضای ذخیره‌سازی داخلی، فضای داخلی ساده و مینیمال را ایجاد کرده است که با اتصالات نوری نازک و مجسمه‌ای از ف، طلایی تکمیل شده است.

واحدهای آشپزخانه سفید در خانه معاصر
این خانه دارای فضای داخلی مینیمالیستی است

این استودیو می‌گوید: «فضای داخلی ضخامت قابل‌توجهی در پایبندی به ساختمان‌های موجود ایجاد می‌کند که شامل کابینت‌ها، اتاق‌های فنی، فضاهای خدماتی و راه پله‌ای است که طبقه همکف و طبقه اول را به هم متصل می‌کند.»

مانند یک دیوار مس، بزرگ، رابطه با ساختمان مجاور را حل می‌کند و به ،صر پشتیبان مناطق اصلی تبدیل می‌شود.

ورودی ویلای سفید در ایتالیا
خط سقف ادامه ساختمان همسایه است

از نظر بیرونی، سقف دو شیب خانه ادامه می یابد و خطوط سقف دو ساختمان مجاور را ،یب می کند، که به صورت داخلی از طریق سقف های زاویه دار در طبقه اول بیان می شود، که توسط پانل های نصب شده با شکاف های سایه در لبه های آنها تأکید شده است.

Form_A در سال 2011 توسط آندره آ فرادگراندا و ساندرا ماگلیو در میلان تاسیس شد.

دیگر پروژه‌های اخیر در ایتالیا که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند شامل کتابخانه عمومی جدید Brixen در تیرول ج،ی توسط Carlana Mezzalira Pentimalli و یک بلوک کم، از آپارتمان‌های تعطیلات در Jesolo توسط ElasticoFarm است.

عکاسی توسط سیمون بوسی.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/03/casa-sm-form-a-melegnano-italy-residential/