دسته‌ها
اخبار

Byró Architekti کابین قرمز با سقف گسترده را به دامنه کوه چک اضافه می کند


سقفی منحنی بر روی کابین Byró Architekti در بالای شهر قرار دارد، کابینی با چوب قرمز رنگ که از تپه های چک اطراف مطلع شده است.

این کابین که در مرز بین شهر و حومه شهر قرار دارد، در کنار تپه Svatobor، مک، جنگلی در دامنه کوه‌های شوماوا جمهوری چک قرار گرفته است.

کابین بالای شهر توسط Byró Architekti
Cabin Above Town توسط Byró Architekti طراحی شده است

با الهام از چشم انداز محلی، استودیو پراگ Byró Architekti خانه را طوری طراحی کرد که شکلی فراگیر داشته باشد که منحنی های چشم انداز اطراف را دنبال می کند.

یان هولوب، یکی از بنیانگذاران استودیو، به Dezeen گفت: «به لطف سقف منحنی، وقتی از باغ یا از فاصله دور به آن نگاه می شود، منحنی خانه افق چشم انداز را دنبال می کند و به طور نمادین ردیف کلبه های اطراف را می بندد.

ع، نمای بیرونی کابین بالای شهر
کابین با چوب پوشیده شده بود

چوب‌های چوبی رنگ‌آمیزی شده با رنگ قرمز دیوارهای خانه را می‌پوشانند و از دو طرف نمای رو به مسیر فراتر می‌روند و نرده‌هایی را تشکیل می‌دهند که حریم خصوصی بیشتری را ارائه می‌دهند.

فراتر از یک طرف خانه، یک دروازه پنهان در حصار به ورودی اصلی منتهی می شود، در حالی که یک حیاط توسط حصار در طرف دیگر ساختمان پنهان شده است.

هولوب توضیح داد: “اصل حصار خانه با استفاده مداوم از رنگ قرمز، الهام گرفته از رنگ قرمز پایه که در بیشتر نرده ها و کلبه ها در منطقه ظاهر می شود، تقویت می شود.”

ع، نما در کابین بالای شهر
چوب های چوبی قرمز رنگ شده بودند

حصارهای حصار با دورتر شدن از کابین فاصله بیشتری می گیرند و در عین حفظ حریم خصوصی، مناظری از طبیعت اطراف را ارائه می دهند.

هولوب گفت: «نوارها به تدریج پراکنده‌تر می‌شوند و یک ارتباط بصری بین حیاط و درختان اطراف ایجاد می‌کنند و در عین حال حریم خصوصی رهگذران را نیز فراهم می‌کنند، زیرا دیواری غیرشفاف را در یک زاویه تشکیل می‌دهند.

ع، داخلی کابین بالای شهر
طراحی آن توسط محوطه سازی محلی اطلاع رس، شده است

این خانه که برای یک ،ن طراحی شده است، دارای یک فضای آشپزخانه، نشیمن و خواب با پلان باز است و یک اتاق خواب مهمان که بر روی سطح اصلی خانه معلق است.

هدف این استودیو باز نگه داشتن فضای داخلی تا حد امکان بود و حمام تنها فضایی بود که به روی بقیه خانه بسته بود. دیوارهای حمام حریم خصوصی بیشتری را برای فضای خواب فراهم می کند که پشت آن در گوشه خانه قرار دارد.

سقف شیبدار پوشیده شده با صفحات تخته سه لا گرما را به فضای داخلی می افزاید و به بالاترین نقطه خود در بالای اتاق خواب مهمان در سطح نیم طبقه که با نردبان قابل دسترسی است می رسد.

در سرتاسر فضای داخلی، Byró Architekti از اثاثیه کم‌هزینه از جمله انبارهای لمینت، مبلمان سفارشی، و کمدهایی با درهای تخته سه لا دست ساز استفاده کرد تا هزینه‌های ساخت و ساز را به حداقل برساند.

ع، غذاخوری آشپزخانه
لایه لایه در سراسر داخلی استفاده شد

هولوب گفت: «این خانه اساساً از ارزان ترین مصالح موجود ساخته شده است. “داخلی عمدتاً با مبلمان سفارشی مبله شده است که به چیدمان کارآمد فضای متوسط ​​کمک می کند و فضای ذخیره سازی کافی را فراهم می کند.”

هولوب ادامه داد: “نمای خانه از چمدان های سقفی بدون پلان به طور تصادفی و جهت دار، کف از بتن ساده و پنجره ها پ،تیکی تشکیل شده است.”

ع، اتاق خواب در کابین بالای شهر
طراحی داخلی تا حد زیادی دارای پلان باز است

این خانه که در مدت سه ماه ساخته شد، تقریباً به طور کامل توسط خود استودیو ساخته شد.

استودیو گفت: «این خانه کوچک تجربه منحصر به فردی را به ما ارائه کرد. علاوه بر طراحی کامل پروژه، ما – معماران – نیز در ساخت آن شرکت کردیم که تقریباً به طور کامل به تنهایی بین دو نفر انجام شد.

بنابراین این پروژه از هر نظر برای ما به یک آزمایش تبدیل شد و فکر می کنیم این پروژه ثابت می کند که با وجود کمبود پول می توان به چیزی منحصر به فرد دست یافت.

ع، پنجره مربع
خانه در عرض سه ماه ساخته شد

دیگر خانه‌های چک که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند شامل توسعه مدرن ویلایی دهه 1920 در پراگ و خانه‌ای با قاب چوبی منحنی در جنگل چک است.

عکاسی توسط اوندری بوشکا.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/04/byro-architekti-sweeping-roof-red-cabin-czech-mountainside/