دسته‌ها
اخبار

BVN و UTS در مورد تهویه مطبوع با سیستم تنفسی چاپ سه بعدی تجدید نظر می کنند


دفتر معماری استرالیا BVN و دانشگاه فناوری سیدنی سیستمی با کربن کم و چاپ سه بعدی ایجاد کرده اند که مانند پوست قورباغه “نفس می کشد”.

تحت ،وان Systems Reef 2، این اختراع از پ،تیک بازیافتی پرینت سه بعدی ساخته شده است که در یک طرح مح،اتی بهینه شده است BVN گفت 90 درصد کربن کمتری نسبت به یک سیستم تهویه مطبوع استاندارد دارد.

این سیستم همچنین از انرژی عملیاتی کمتری استفاده می کند زیرا هوا راحت تر در اطراف لوله های ارگ،ک شکل و منشعب جریان دارد و گوشه ای برای گیر ، ندارد.

ع، انشعاب لوله های پ،تیکی شفاف در زیر سقف دال بتنی
Systems Reef 2 یک سیستم تهویه مطبوع با طراحی بهینه شده است

این اختراع برای رفع بسیاری از کاستی‌های استودیو معماری در مورد تهویه مطبوع طراحی شده است، فناوری که نینوچکا تیچ،کی، مدیر عامل BVN توصیف می‌کند که از زمان اختراع خود در اوایل دهه 1900 تغییر چند، نکرده است و «به طور عمده برای فرآیندهای تولید طراحی شده است. به راحتی انسان».

سیستم های تهویه مطبوع معمولا از ورق های فولادی ساخته می شوند که BVN و UTS تجزیه و تحلیل تیم نتایجی را در کربن تجسم بالا و استفاده از مواد بسیار بیشتر از آنچه لازم است نشان داد. این سیستم ها همچنین انرژی را هدر می دهند زیرا از نظر ساختاری ناکارآمد هستند و پس از نصب به سختی تغییر می کنند.

«در حال حاضر، سیستم‌هایی که ما داریم، واقعاً انعطاف‌ناپذیر هستند، برای آسایش انسان عالی نیستند، تغییر آن‌ها واقعاً گران است و واقعاً روشی را که می‌خواهیم ساختمان‌ها را در قرن بیست و یکم اشغال کنیم، محدود می‌کنند. تیچ،کی به Dezeen گفت، که بسیار سازگارتر و چابک تر است.

ع، یک نازل چاپگر سه بعدی که پ،تیک شفاف را در لایه ها بیرون می کشد تا یک لوله را تشکیل دهد
این سیستم از پ،تیک بازیافتی ساخته شده است که به صورت سه بعدی در لوله ها چاپ می شود

یک تفاوت اساسی با Systems Reef 2 این است که “برای هوا طراحی شده است” و یکی از منابع کلیدی ناکارآمدی سیستم های موجود را حذف می کند: زوایای راست.

طراحی‌های متعامد این سیستم‌ها، در حالی که با ساختار ورق ف،ی من، است، منجر به گیر، هوا در گوشه‌ها و نیاز به انرژی بیشتر برای ،وج آن می‌شود.

Titchkosky می‌گوید: «شکه‌کننده‌ترین چیزی که متوجه شدیم این است که سیستم‌های تهویه مطبوع موجود اساساً آیرودینامیک نیستند و حتی در ا،ر مواقع فرآیند مدل‌سازی دینامیک سیالات مح،اتی را طی نمی‌کنند.

ع، دو نفر که طولی از لوله پ،تیکی شفاف را بالا گرفته اند و انگار می خواهند آن را روی سقف نصب کنند
لوله به ،وان جایگزینی برای کانال های تهویه مطبوع فولادی در نظر گرفته شده است

در عوض Systems Reef 2 دارای فرمی نامنظم و منشعب بدون گوشه های تیز و با شکلی باریک است تا انرژی اضافی برای بیرون راندن هوای خنک از دورترین نقاط لوله مورد نیاز نباشد.

با حذف اصطکاک از سیستم، همچنین با استفاده از مواد کمتر، کوچکتر و باریکتر می شود.

برای افزایش سطح راحتی برای افرادی که در زیر ابزار نشسته بودند، تیم از قورباغه ها الهام گرفتند که از طریق پوست آنها تنفس می کنند. آنها به جای استفاده از مجاری، سیستم ریف 2 را در منافذ ریز پوشاندند که به طور موثر هوای خنک را به فضای زیر می‌تاباند.

ع، نزدیک از لوله های پ،تیکی شفاف که سیستم تهویه مطبوع Systems Reef 2 را تشکیل می دهند
گفته می شود این لوله ظاهری زیبا و کریستالی دارد

برای یک محلول مواد کم کربن که برای چاپ سه بعدی من، است، پ،تیک بازیافتی را انتخاب ،د، بر این اساس که نه تنها ، های پ،تیکی فراوان است، بلکه می توان آن را به راحتی بارها و بارها بازیافت کرد، و Systems Reef 2 را به یک طرح دایره ای تبدیل کرد.

BVN از ضایعات پ،تیکی استفاده می‌کرد که از بیمارستان‌ها تهیه می‌شد، به صورت گلوله ،د می‌شد و به ربات چاپ سه‌بعدی وارد می‌شد.

این ماده به Systems Reef 2 ظاهری شفاف و کریستالی می بخشد که به گفته BVN “بسیار زیبا” است. همچنین امکان چاپ رنگی یا روشن ، آن برای شخصی سازی محیط اداری وجود دارد.

ع، نمای نزدیک از لوله Systems Reef 2 که بافت سیم پیچ های ظریف رشته پ،تیکی را نشان می دهد.
فرآیند چاپ سه بعدی به BVN و UTS توانایی کنترل دقیق شکل کانال را می دهد.

هدف نهایی تیم برای Systems Reef 2 سازگاری آن بود، که آنها با یک سیستم کلیک و اتصال با اتصالات استاندارد و مهر و موم برای تسهیل تغییرات آسان به آن دست یافتند.

از آنجایی که بسیار ساده و سبک است، BVN ،ن می‌زند که نیروی کار در محل را تا بیش از 50 درصد کاهش می‌دهد – که با توجه به کمبود نیروی کار در سراسر جهان، کاهش قابل توجهی دارد – در حالی که برای سلامت نصاب‌کنندگان دوستانه‌تر است.

این تیم از طراحی مولد برای تطبیق Systems Reef 2 برای فضاهای خاص استفاده می کند، با الگوریتمی که صدها تکرار را بر اساس یک پلان طبقه مشخص ایجاد می کند و طرح نهایی از طریق بررسی دستی انتخاب و بهینه سازی می شود.

BVN نمونه اولیه Systems Reef 2 را در استودیوی خود در سیدنی نصب کرد و جایگزین کانال‌های ثالثیه و دیفیوزرهای موجود شد. اکنون در حال بررسی پروژه های نمایشی بیشتری است و در عین حال طرح را برای عرضه به ،وان یک محصول تجاری آماده می کند.

ع، استودیوی سیدنی BVN با سیستم تهویه مطبوع Systems Reef 2 نصب شده است
BVN یک نمونه اولیه از Systems Reef 2 را در استودیوی خود در سیدنی نصب کرده است

به ویژه این محصول را دارای پتانسیل بالایی برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های قدیمی می‌داند و می‌گوید که از نظر تئوری می‌توان آن را در هر دفتری با طرح‌بندی باز نصب کرد.

BVN و UTS جایزه بهترین مصالح ساختم،/محصول سبز را دریافت ،د جوایز پایداری استرالیا 2022 برای طراحی

این دومین پروژه Systems Reef است که BVN انجام داده است که هر کدام به جنبه‌ای از خدمات ساختمان اختصاص دارد.

ع، ربات چاپ سه بعدی در حال ا،ترود ، مواد در سیم پیچ
این تیم اکنون قصد دارد اختراع خود را به بازار عرضه کند

تیچ،کی می‌گوید: «دلیل اینکه آن را «Systems Reef» می‌نامند، این است که ما شروع کردیم به فکر ، در مورد تمام لایه‌هایی که در سقف وجود دارند مانند یک ص،ه – این نوع محیط چند لایه که همه چیز در آن نقش دارد.

ما می‌خواستیم از ایده زیرساخت خدمات به یک سیستم خدماتی که به صورت جامع‌تر در هم تنیده و بسیار هوشمندتر باشد، حرکت کنیم.»

BVN یک تمرین معماری استرالیایی با دفاتر در سیدنی، بریزبن، لندن و نیویورک است. پروژه های فعلی آن شامل دفتر مرکزی شرکت فناوری Atl،ian در سیدنی است که یکی از بلندترین برج های چوبی هیب، جهان با ارتفاع 40 طبقه خواهد بود.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/13/3d-printed-air-conditioning-systems-reef-two-bvn-uts/