دسته‌ها
اخبار

Block722 خانه O Lofos را در دامنه کوه کرت قرار داده است


رنگ‌های خاکی و بافت‌های طبیعی در این خانه تعطیلات آگاه از طبیعت، که استودیوی آتن Block722 آن را در دامنه کوهی در کرت ترتیب داده است، دیده می‌شود.

این خانه تعطیلات با نام O Lofos یا The Hill در دامنه کوه Thryptis، کوهی در سمت شرقی جزیره یونان واقع شده است و توسط طراحی شده است. بلوک 722 برای تلفیق با چشم انداز اطراف

نمای هوایی از خانه در کرت
O Lofos یک خانه تعطیلات در کرت است

Block722 به Dezeen گفت: «کوه و دریا ،اصر قوی این مکان هستند.

در ادامه آمده است: “آنها بسیار مسلط هستند و شما می د،د که باید به آنها احترام بگذارید و با فروتنی مداخله کنید.” بنابراین طراحی ما از این خانه سروده ای از این رابطه محترمانه بین طبیعت و معماری است.

ورودی O Lofos توسط Block722
به گونه ای طراحی شده است که با محیط اطراف خود ،یب شود

O Lofos شامل یک اقامتگاه اصلی به همراه دو مهمانخانه و فضاهای بیرونی بزرگ است، O Lofos در چهار حجم به هم پیوسته با باغ‌های پشت بام قرار گرفته است که به خانه کمک می‌کند در دامنه تپه ناپدید شود.

در پاسخ به شیب تند سایت، بلوک‌های خانه در دو سطح مختلف در یک فضای بیرونی پراکنده قرار دارند.

آشپزخانه خانه O Lofos در یونان
خانه شکلی پلک، دارد

استودیو افزود: “الهام بخش بسیاری از سطوح از تمایل شدید ما برای ایجاد چیزی محتاطانه و محترمانه برای محیط اطرافش ناشی می شود.”

ما مجبور بودیم با یک زمین بسیار شیب دار روبرو شویم که در بالای یک تپه قرار دارد و تنها راه برای مذاکره با زاویه سایت و حداقل تأثیر بر چشم انداز طبیعی از طریق سطوح بود.

یک منظره پلک، ساخته شده از تخته های مرمر در جلوی سایت قرار دارد و از میان حفره های اطراف خانه امتداد می یابد و نقش کاشت و سنگ پله را ایفا می کند. این محوطه سازی مرمرین همچنین به یک است، بی نهایت زاویه ای در انتهای دیگر سایت منتهی می شود که توسط یک ایوان مشرف است.

یک راه پله مرمری که سطوح بیرونی را به هم متصل می کند، بین دو مهمانخانه اجرا می شود و دسترسی به خانه اصلی تعطیلات را فراهم می کند.

ع، داخلی یک فضای نشیمن یون،
شامل دو مهمانسرا می باشد

در بالای پلکان، اقامتگاه اصلی در O Lofos بین دو ساختمان ت،یم شده است که توسط یک فضای نیمه باز به هم متصل شده اند. این شامل یک اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق ناهار خوری و حمام است و دارای پنجره های بزرگی است که مناظری سخاوتمندانه از طبیعت اطراف را قاب می کند.

این استودیو می‌گوید: «این واقعیت که خانه در دامنه کوه ساخته شده است ما را بر آن داشت تا ،مت‌های مختلف خانه را به سمت کوه عمودی محافظ و دراماتیک یا به سمت دهانه افقی به سمت دریا هدایت کنیم.

ع، است، در خانه O Lofos توسط Block722
مواد خنثی و طبیعی در سراسر آن استفاده می شود

تزئینات و اثاثیه خنثی و مطابق با طبیعت، از جمله گچ بژ و کابینت های چوبی، هم در فضای داخلی و هم در فضای بیرونی، همراه با مواد در معرض دید که بافت های طبیعی را به نمایش می گذارند، استفاده می شود. بیشتر مبلمان به صورت سفارشی توسط صنعتگران محلی با استفاده از سنگ مرمر، چوب، تراززو و سنگ ساخته می‌شود – مجموعه‌ای سفارشی که Block722 آناتا نامیده است.

آثار هنری و مجسمه‌ها نیز در سرتاسر جای جای دارند، از جمله یک مجسمه گچی از هنرمند یون، پانتلیس چاندریس که درون دیوار اتاق نشیمن قرار دارد و از منظره کرت مطلع شده است.

است، بی نهایت خانه تعطیلات کرت
دارای است، بی نهایت

استودیوی معماری Block722 که در آتن مستقر است، در سال 2009 توسط معمار سوتیریس تسرگاس و طراح داخلی کاتیا مارگاریتوگلو تاسیس شد.

دیگر خانه‌های تعطیلات یون، که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند شامل یک ویلای یکپارچه سانتورینی است که توسط معماران Kapsimalis طراحی شده است و خانه‌ای با سنگ سفید در می،وس توسط K-studio.

عکاسی توسط آنا سنتل.
منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/11/block722-o-lofos-،liday-،me-crete-greece/