دسته‌ها
اخبار

Atelier-r کلیسای نئوگوتیک را با پسوند مشکی زاویه‌دار تازه می‌کند


استودیوی چک Atelier-r کلیسای سرخ در اولوموک، جمهوری چک را تازه‌سازی کرده است و یک ،د زاویه‌دار مشکی مات و فضاهای عمومی با طراحی نئوگوتیک اضافه کرده است.

کلیسای بازسازی شده، همراه با حجم سیاه اضافه شده، دارای یک مرکز اطلاعات و کافه و همچنین یک مکان رویداد است که برای میزب، کنسرت ها و نمایشگاه های کوچک طراحی شده است.

ع، کلیسای سرخ
کلیسا توسط Atelier-r گسترش یافت

کلیسای اصلی که در سال 1902 ساخته شد، به روی عموم بسته شد و در شصت سال گذشته به ،وان فضای ذخیره سازی خصوصی برای کتابخانه در کنار سایت مورد استفاده قرار گرفته است.

با وجود شرایط نامن، آن، آتلیه-r با هدف باز ، ساختمان ذکر شده برای استفاده عمومی، تصمیم به بازسازی جزئی کلیسا و افزودن یک الحاقیه که منع، کننده سبک نئوگوتیک ساختار موجود است.

ع، بیرونی Cerveny Kostel
،د یک ساختار زاویه ای است

میروسلاو پوسپیشیل، بنیانگذار استودیو، به Dezeen گفت: “ساختمان به طور کلی حفظ شد اما در وضعیت بسیار بدی قرار داشت.” ما مجبور بودیم با حدا،ر تلاش برای حفظ ،اصر اصلی یک تغییر کامل انجام دهیم.”

او افزود: «ما با احترام عمیق به فضای نئوگوتیک مکان، بازسازی را طراحی کردیم. ابتدا باید پایه‌ها را مستحکم کرد، سنگ‌تراشی‌های مرطوب و شور را ترمیم کرد، گچ‌کاری و گچ را تعمیر کرد و شکاف‌های روکش نما را مرتب و پر کرد.

طبقات یک بازسازی کامل بودند، از جمله لایه‌ها تا پایه زمین».

ع، از کتابخانه در Cerveny Kostel
،د شامل یک کتابخانه است

به دلیل ،پاهای آسیب دیده، استودیو به طور کامل سقف کلیسا را ​​بازسازی کرد و آن را با مربع های مسی که شبیه کاشی های بتنی سقف اصلی بود، پوشاند.

،اصر تزئینی مدرن ایجاد شده توسط مجسمه ساز محلی جان گفت برای جایگزینی ویژگی های آسیب دیده اصلی به سقف اضافه شدند.

ع، کلیسا
،د مستقیماً به کلیسای قرن بیستم متصل می شود

پوسپیشیل می‌گوید: «سقف اولیه با کاشی‌های آزبست سیم، پوشانده شده بود، اما این ماده بسیار شکننده است و بیشتر آن‌ها در اثر ریزش یخ از برج کلیسا آسیب دیده‌اند.

وی ادامه داد: «بنابراین تصمیم گرفتیم از کاشی‌های مسی هم اندازه نمونه‌های اصلی استفاده کنیم. رنگ مس به تدریج به رنگ خا،تری تیره تغییر می کند که تا چند سال دیگر بسیار شبیه به کاشی های آزبست سیم، خواهد بود.

در داخل کلیسا، ،اصر ساختاری آجری نمایان در مقابل دیوارهای سفید خودنمایی می‌کنند، در حالی که یک چراغ روشنایی حلقه‌ای شکل بزرگ روی ردیف‌هایی از صندلی‌ها آویزان شده است. یک سکوی برجسته در انتهای ساختمان، آرایش مجسمه ای از قفسه های کتاب را در خود جای داده است.

برای نگهداری فضاهای اضافی، از جمله پذیرایی و کافه، Atelier-r یک ساختار جدید بین کلیسا و کتابخانه اضافه کرد و آن را به هر دو ساختمان موجود با راهروهای لعاب متصل کرد.

ع، از فضای داخلی
شکل امتداد با فرم کلیسا مشخص شد

این ساختمان که توسط یک محوطه پاسیو با نشیمن در فضای باز احاطه شده است، دارای سقف و دیوارهایی است که از آلومینیوم سیاه ساخته شده است و شکلی زاویه‌دار دارد که از هندسه کلیسا مطلع شده است.

پوسپیشیل می‌گوید: «جرم کریستال‌مانند ضمیمه به شکل نئوگوتیک کلیسا پاسخ می‌دهد؛ از شکل هندسی، حجم و چیدمان آن ناشی می‌شود.» پلان طبقه برش بخشی از پلان طبقه کلیسا است که فقط به خارج از سکوی اصلی منتقل شده است.

تصویر داخلی کتابخانه
فضای داخلی دارای کف بتنی صورتی است

با ورود از یک در شیشه ای که در داخل دیوارهای شیشه تمام قد قرار دارد، میهمانان با یک کافه دو ارتفاع و فضای پذیرایی با کف بتنی صورتی پاستلی روبرو می شوند.

در یک طرف اتاق، یک دیوار برجسته بلند با قفسه های پر از کتاب های قدیمی به ،وان مرکز فضا عمل می کند، در حالی که یک وسیله روشنایی شیشه ای توسط Lambert & Fils روی میزهای ناهارخوری آویزان است

ع، میز پذیرایی
یک میز پذیرش از بتن صورتی ساخته شده است

این استودیو گفت: «المان‌های شیشه‌ای ظریف و مینیمال در هوا شناور هستند و روی طناب‌های نایلونی بالای سر بازدیدکنندگان معلق هستند. اگر از زوایای خاصی به آنها نگاه کنید، خانه‌های خیابان یا کلیسا را ​​منع، می‌کنند.»

در پشت فضا، یک میز پذیرایی بتنی صورتی شکل زاویه‌دار ساختمان را منع، می‌کند و در زیر یک ویژگی نورپردازی سفارشی که از شکل میز پیروی می‌کند، قرار دارد.

ع، کلیسای سرخ
فضای داخلی با همکاری استودیو Denisa Strmiskova طراحی شده است

طراحی شده با همکاری طراحی داخلی داخلی استودیو دنیسا استرمیسکووافضاهای داخلی ساختمان جدید و موجود دارای صندلی‌های ساخته شده از چوب گردو و همچنین میزهای قهوه‌خوری است که بر اساس طراحی سنتی کلیسا طراحی شده‌اند.

فضای ذخیره‌سازی از سالن اصلی منشعب می‌شود که دارای دیواری از کمدهای سیاه و رخت‌کنی است که در پشت پیشخوان صورتی بلوکی قرار گرفته است.

یک دیوار برجسته اضافی از قفسه ها در اطراف دهانه بزرگ به فضا چیده شده است که ذخیره بیشتری را برای کتاب های قدیمی کتابخانه فراهم می کند.

ع، کلیسا
اتاق های اصلی کلیسا بازسازی شد

دیگر کلیساهای بازسازی شده که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از کلیسای جامعی در منهتن که معماران Ennead با گنبدی مسی و یک مرکز اجتماعی که به کلیسایی قرن نوزدهمی اضافه شده است، تازه‌سازی کرده است.

عکاسی توسط BoysPlayNice.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/09/atelier-r-cerveny-kostel-neo-gothic-church-extension-religious-architecture/