دسته‌ها
اخبار

Artefact پسوند چوبی صومعه مانند را به خانه Pirouette در Islington اضافه می کند


استودیوی محلی آرتفکت هنگام ایجاد خانه پیروئت، یک امتداد صومعه مانند به ساختمان دهه 1980 در Islington، لندن، که از چوب قرمز ساخته شده بود، از “خانه های حیاطی قرن بیستم” استفاده کرد.

،د به خانه‌ای در ردیف خانه‌های تک‌بعدی «غیر توصیفی» اضافه شد که چند سال قبل مدرن‌سازی شده بود.

به گفته استودیوی لندن، شکل آن به ایجاد یک حیاط مخفی کمک می کند که به ،وان یک واحه مخفی عمل می کند مصنوع.

د،ل مارموت، مدیر Artefact به Dezeen گفت: “ما به طور کامل طبقه همکف را بازسازی کردیم، راه پله ها را دوباره پیکربندی کردیم و پارتیشن های جدید را برای ایجاد یک اتاق خواب اضافی در طبقه همکف و اتاق دوش جمع و جور ایجاد کردیم.”

نمای بیرونی خانه لندن با ستون های قرمز کم رنگ
،د فضای بیشتری را به یک خانه از دهه 1980 اضافه می کند

فضاهای داخلی “پیروت” در اطراف یک ستون آبی مثلثی شکل است که نام پروژه را به آن داده است.

در بیرون، نمای دیگری مانند صومعه، ساخته شده از باله‌های چوبی قرمز و پنجره‌های بزرگ در بالای یک نیمکت بلوک‌دار رنگ‌دانه‌دار است.

بلوک بتنی صورتی کم رنگ با نمای صومعه مانند
مصنوعات با رنگ بازی ،د تا یک نمای بیرونی جالب ایجاد کنند

مارموت توضیح داد: «ما از شخصیت فضایی خانه‌های حیاط‌دار قرن بیستم الهام گرفتیم، مانند خانه‌های کینگو یورن اوتزون و خانه آزمایشی موراتسالو آلوار ،و».

“از نظر رسمی، تشبیه به صومعه ها و ستون ها مهم بود – ما به نحوه ایجاد ریتم و نظم و تعریف شخصیت حیاط ها در داخل علاقه مند بودیم.”

فضای داخلی با کف چوبی و ستون آبی مثلثی شکل
یک ستون آبی در مرکز فضای داخلی قرار دارد

تبدیل ، ستون ها به یک ویژگی برجسته، هم یک انتخاب زیبایی شناختی بود و هم راهی برای کاهش میزان کربن تجسم شده ایجاد شده توسط ،د خانه پیروئت.

بندتا راجرز، کارگردان Artefact توضیح داد: “پست ها ساختاری و بی، هستند، از قاب چوبی حمایت می کنند و ریتم را به ارتفاعات اطراف حیاط می آورند.” “از ابتدا، ما می خواستیم از چوب ساختاری برای به حداقل رساندن کربن تجسم یافته ،د استفاده کنیم، تا جایی که ممکن است از فولاد اجتناب کنیم – یک تیر فلچ مورد نیاز بود.”

او افزود: “راه حل ساختاری و ویژگی نما با هم توسعه یافته اند، با ستون های باریک در فواصل منظم حیاط را متحد می کند و احساس زندگی در اطراف یک صومعه چوبی را ایجاد می کند.”

نورگیر در داخل خانه لندن
کف و سقف چوبی از تیرهای ص،ر داگ، ساخته شده است

نمای بیرونی نیز دارای تخته‌های کاج اروپایی خا،تری نقره‌ای است، در حالی که تیرها و تخته‌های ص،ر داگ، فضای داخلی را که با نورگیرهای الماسی شکل روشن می‌شود، تزئین می‌کنند.

افزونه علاوه بر افزودن فضای بیشتر، به حل مشکل موجود کمک کرد. این خانه تک وجهی دارای لعاب های زیادی در ضلع غربی خود بود، اما تنها یک درب تاشو داشت که می توانست برای تهویه فضا باز شود، که به این م،ی بود که در تابستان بیش از حد گرم می شد.

مارموت گفت: «با افزودن یک ،د L شکل، ما تهویه متقاطع را در خانه با دهانه‌هایی در پشت بام و طرف مقابل فضاهای نشیمن ایجاد کردیم.

ا،ر بخش‌های داخلی رو به شمال است، بنابراین فرصتی برای معرفی مناطق نسبتاً بزرگ شیشه‌ای برای به حدا،ر رساندن نور روز بدون گرمای بیش از حد وجود داشت.

راه پله صورتی در اتاق با ستون آبی و قفسه کتاب زرد
اتاق دور یک ستون آبی کمرنگ “پیروت” می چرخد

رنگ‌های پاستلی رنگارنگ هم برای فضای داخلی، جایی که یک ستون آبی کم‌رنگ و یک قفسه کتاب توکار زرد آفتابی در تضاد با پلکان صورتی تیره قرار می‌گیرند، و هم برای نمای خانه پیروت استفاده شد.

در اینجا، ستون‌های قرمز رنگ بتن صورتی استفاده شده برای بلوک‌بندی را می‌گیرند و در عین حال به ساختمان موجود نیز ارجاع می‌دهند.

راجرز می‌گوید: «از بیرون، باله‌های قرمز رنگ‌هایی را در آجرکاری‌های موجود پیدا می‌کنند، در حالی که احساس جسورانه و متمایز می‌کنند. “تضاد خا،تری تخته پرکننده با این ،اصر ساختاری اولیه برای برجسته ، ریتم آنها و ایجاد یک نمای زیبا و متن، مهم بود.”

اتاق با کف و سقف چوبی
فضای داخلی با نورگیرها روشن می شود

این واقعیت که ساختمان موجود و همچنین ساختمان‌های اطراف آن “غیرقابل توجه” بودند، فرصتی برای نشان دادن چگونگی ایجاد تغییرات برای کمک به افزایش عمر خانه‌های قدیمی ایجاد کرد.

“تغییر ادراک ساختمان‌های این دوره به اندازه راه‌حل‌های فنی و بخشی جدایی‌ناپذیر از گفتمان پایداری در پروژه مهم است؛ امید ما این است که نشان دهیم چگونه یک خانه بی‌نظیر دهه 1980 می‌تواند به طور کامل از طریق مداخله خلاقانه تغییر شکل دهد، افراد بیشتری را تشویق کند تا راجرز افزود: به جای ت،یب این خانه ها، روی آنها سرمایه گذاری کنید و عمر آنها را افزایش دهید.

،د چوبی با ستون های قرمز
رنگ ستون‌ها در آجرکاری‌های مجاور رنگ می‌گیرد

دیگر ،دهای اخیر مسکن در لندن شامل یک ،د CLT با رنگ زرد روشن و یک ،د طراحی شده به ،وان “محرم” است.

عکاسی توسط نیک دیردن.


اعتبار پروژه:

معمار: مصنوع
پیمانکار: پروژه های MM
مهندس سازه: کارهای ساده


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/05/artefact-colourful-cloister-timber-extension-pirouette-،use/