دسته‌ها
اخبار

Arquitecturia خانه کاتالان را به عنوان مجموعه ای از آلاچیق ها در اطراف باغ طراحی می کند


تمرین اسپ،ایی Arquitecturia خانه ای را در شهر Caldes de Malavella کاتالونیا تکمیل کرده است که از شش ساختمان کوچک تشکیل شده است که در اطراف یک حیاط در مرکز آن سازماندهی شده اند.

مستقر در خیرونا معماریبه رهبری جوزپ کمپس و اولگا فیلیپ، خانه 016 را طراحی کرد تا ارتباط نزدیکی با سایت خود که توسط چمنزارها و درختان احاطه شده است و باغ داخلی ایجاد کند.

مجموعه‌ای از ساختارهای مربعی تک شیار شامل خانه 016 توسط Arquitecturia
Arquitecturia شش ساختمان در اطراف یک حیاط مرکزی برای House 016 طراحی کرد

“خانه سه راه برای نگاه ، به بیرون و ارتباط با آن ارائه می دهد: یک راه صمیمی به یک حیاط داخلی … یک راه افقی با مناظر قاب شده به قطعات مختلف باغ …[and] و منظره باز و گسترده از آسمان.» این تمرین توضیح داد.

“اندازه و نسبت هر جلد به استفاده از آن پاسخ می دهد، [and they] همه از طریق نوعی صومعه که در ورودی آن قرار دارد به هم متصل شده اند.»

مجموعه‌ای از ساختارهای مربعی تک شیار شامل خانه 016 توسط Arquitecturia
بتن با علامت تخته ،مت پایینی بیرون را می پوشاند

در اطراف حیاط مرکزی، یک فضای راهروی U شکل هر یک از بلوک های خانه را به هم متصل می کند. این از یک طرف کاملاً لعاب است تا مشرف به حیاط باشد و از طرف دیگر برای تماشای مناظر.

در هنگام ورود، این راهرو یک محور طول، را در کل عمق ساختمان ایجاد می کند، که از نظر بصری یک فضای نشیمن، ناهار خوری و آشپزخانه را به شمال شرقی با سه اتاق خواب مجزا در مقابل یکدیگر پیوند می دهد.

مجموعه ای از سازه های مربعی تک شیار شامل خانه 016 توسط Arquitecturia در باغی جنگلی
ساختمان ها دارای نمای شیشه ای رو به حیاط هستند

برای اتاق خواب ها، این سازمان به نور اجازه می دهد تا با حفظ حریم خصوصی، با پنجره های بزرگ که به سمت داخل به حیاط کاشته شده نگاه می کنند، نور را در فضاها جاری کند.

هر یک از بلوک‌های خانه با سقف پروانه‌ای زاویه‌دار با کاشی‌های سرامیکی سبز پوشانده شده است که برای هدایت آب باران به داخل باغ مرکزی طراحی شده است.

فرم این سقف های شیبدار برای دادن نوار مثلثی به هر بلوک از پنجره ها استفاده شده است که در قاب های عمیق قرار می گیرند تا تابش خیره کننده به حداقل برسد.

این تمرین می‌گوید: «سقف شیرو، شیب‌دار با استفاده از کاشی‌های سرامیکی با لعاب سبز، آب را مانند یک برگ جمع‌آوری می‌کند که منع، می‌شود و با درختان ،یب می‌شود.

فضای داخلی خانه با سقف چوبی تک شیب و کف‌های بتنی توسط Arquitecturia
ساختمان ها دارای سقف های تک شیب هستند

وی افزود: مقداری از این آب برای آبیاری باغ استفاده می شود که بر اساس اصل صرفه جویی در مصرف آب با گیاه، که نیاز به آبیاری کمی دارند طراحی شده است.

از نظر بیرونی، پایه بتنی رنگ پریده و علامت‌گذاری شده با تخته هر بلوک آشکار شده است، با قاب‌های چوبی تیره برای پنجره‌ها و درها در تضاد قرار گرفته است و بالای آن یک خط سقف که با باتوم‌های چوبی سفید به پایان رسیده است.

فضای داخلی حمام با دیوارهای بتنی، واحد روشویی چوبی و حمام مستقل سفید
سقف های چوبی متقاطع در معرض دید قرار گرفتند

در داخل، سقف‌های بزرگ از الوارهای متقاطع در معرض دید قرار گرفته‌اند که با پوشش‌های چوبی روی دیوارها و کف‌های بتنی صیقلی که به تابش نور در اطراف فضاها کمک می‌کند، تکمیل شده‌اند.

پروژه‌های قبلی Arquitectura شامل استودیوی هنرمندان با پوشش چوبی در ژیرونا، با فضایی بزرگ و مرکزی برای خلق و آویزان ، نقاشی‌ها، و یک است، با دیوارهای ف،ی برآمدگی است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/19/arquitecturia-،use-016-catalan-spain-josep-camps-olga-felip/