دسته‌ها
اخبار

Archio یک بلوک مسکونی آجری برای تراست Community Land Trust ایجاد می کند


آرکیو لندن، خانه شهروندان را در لویشم تکمیل کرده است، بلوکی از 11 خانه مقرون به صرفه که مشرف به یک میدان عمومی جدید است و با همکاری نزدیک با جامعه و ،نان اطراف طراحی شده است.

پروژه برای تراست زمین جامعه لندن (CLT)، و اولین تراست زمین اجتماعی در لندن است که مستقیماً توسط جامعه با مشارکت ایجاد شده است شهروندان لویشم، شورای لویشم و اداره لندن بزرگ.

ع، بیرونی خانه شهروندی
خانه شهروندان بلوکی از خانه هایی است که توسط Archio طراحی شده است

CLT سازمان‌های غیرانتفاعی هستند که دارایی‌هایی مانند خانه‌های مقرون به صرفه، باغ‌های اجتماعی، ساختمان‌های مدنی، میخانه‌ها و مغازه‌ها را به نمایندگی از یک جامعه توسعه و نگهداری می‌کنند و کنترل آن دارایی‌ها را به دست مردم محلی می‌سپارند.» آرکیو ملیس هوارد کارگردان به Dezeen گفت.

Archio پس از رای عمومی توسط جامعه به ،وان طراح انتخاب شد و متعاقبا یک کارگاه سه روزه طراحی مش، در سایت برگزار کرد تا ،نان آینده را در فرآیند طراحی مشارکت دهد.

تصویر بیرونی خانه شهروندی
این توسعه شامل 11 خانه مقرون به صرفه است

هاوارد به Dezeen گفت: «بیشتر بحث طراحی که ما با ،نان داشتیم بر فضای عمومی خارج از خانه ها متمرکز بود، زیرا ساختمان برای باز ، یک مسیر عابر پیاده موجود به یک فضای عمومی مش، جدید قرار داشت.

او افزود: «آنچه که مردم احساس می‌،د واقعاً از دست می‌داد، فضایی با منظر سخت بود، جایی که بچه‌ها می‌توانستند بازی کنند و مردم می‌توانستند یک صندلی یا میز پیک نیک را برای رویدادهای عمومی بلند کنند؛ به این ترتیب، طراحی کاملاً تغییر کرد تا نیازهای مردم محلی را برآورده کند». .

فرم ساختمان به سه بلوک ت،یم شده است که هر آپارتمان دارای ورودی اختصاصی خود یا از فضای عمومی اطراف یا دسترسی به عرشه بالا است که توسط یک پله ف،ی سفید در عقب به هم متصل شده است.

بالکن‌های ف،ی در جلوی بلوک، طراحی شده‌اند تا به همسایه‌ها اجازه دهند تا با یکدیگر صحبت کنند، مشرف به میدان مش، زمین‌آرایی شده زیر است که با آجرکاری‌های شاه ماهی تکمیل شده است.

آجرکاری کم رنگ و تقریباً سفید که تکمیل کننده میدان عمومی جدید است، کل نمای بیرونی بلوک را مشخص می کند، با آجرهای عمودی متضاد که برای ترسیم هر صفحه طبقه استفاده می شود.

ع، راه پله بیرونی خانه شهروندان
آجرهای سفید نمای بیرونی ساختمان را می پوشانند

هاوارد به Dezeen گفت: “یک آجر کم رنگ با نوارهای آجری کم رنگ صاف انتخاب شد تا به ساختمان یک شخصیت متمایز در میان دریای خانه های همسایه با آجر قهوه ای و قرمز بدهد، در حالی که در محل “پشت زمین” خود فرو رفته است.”

او می‌گوید: «در منظر یک «فرش» از آجرهای سفالی با الگوی شاه ماهی در خارج از خانه‌ها گذاشته شده است. «فرش» به جای پارک ماشین، فضا را شبیه یک میدان عمومی می‌کند و الگوی شاه ماهی به مقیاس داخلی اشاره دارد. ادامه داد.

ع، داخلی خانه مقرون به صرفه
خانه شهروندان در لویشم واقع شده است

در داخل، آپارتمان‌های ساده به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سبک و مطبوع باشند، با ،مت‌های تمام ارتفاع از شیشه‌هایی که روی بالکن‌ها باز می‌شوند تا احساس ارتباط با مناطق مش، را به حدا،ر برسانند.

Archio مستقر در لندن در سال 2011 توسط معماران ملیس هاوارد و کایل بوکانان تاسیس شد.

در جای دیگر لندن، استودیوی معماری آپاراتا یک توسعه مسکن اجتماعی برای هنرمندان ایجاد کرد در حالی که معماران پیتر باربر یک تراس مسکن اجتماعی را در گرینویچ تکمیل ،د.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/14/archio-citizens-،use-white-brick-،using-block-london-community-land-trust/